PDA

Zobacz pełną wersję : Gdzie zapisywane są kategorie produktów w VM?



bartec
01-01-2015, 15:37
Witam, pytanie jak w temacie.
Na forum VM oraz na wiki podane jest:
\components\com_virtuemart\themes\default\template s\browse\
ale u mnie nie ma takiego katalogu jak themes. Chcę dotrzeć do kodu źródłowego ponieważ ma m 30 000 kategorii do wprowadzenia i muszę napisać migrator z pierwotnej bazy danych...
Bardzo proszę o pomoc.

noras
02-01-2015, 11:26
Dane kategorii? Masz je przecież w bazie danych, jeśli piszesz o migratorze i imporcie swoich 30tyś kategorii musisz zerknąć w bazę danych jak jest ona zbudowana.

Powyższy katalog który podałeś przechowuje tylko szablon, czyli wygląd danej podstrony Virtuemart, który wypełnia danymi z bazy.


Starałem się odpowiedzieć ale nie do końca rozumiem co chcesz osiągnąć? Więcej info podaj co dokładne chcesz wykonać?

BTW: naprawdę 30tyś kategorii masz? A ile produktów....? :D

bartec
02-01-2015, 15:18
30 000 kategorii to absolutne minimum. Chodzi o marki, modele i typy prawie wszystkich samochodów. Produktów w tych kategoriach będzie ok 4000, ale jak się domyślasz, jeden produkt będzie znajdował się w kilku a nawet kilkudziesięciu kategoriach. Co w tym śmiesznego? Bez wprowadzenia tych kategorii nie zrobisz wygodnej wyszukiwarki.
Może podasz ścieżkę do tej bazy danych od momentu public_html, proszę... Chciałbym ją zgrać na dysk bo już dwa tygodnie wprowadzam i wolę żeby dotychczasowe dane były bezpieczne.

Gall Anonim
02-01-2015, 15:25
W bazie danych a nie w katalogu głównym Joomla.

noras
02-01-2015, 15:32
Nie musisz dodawać 30tyś kategorii... Możesz wykorzystać pola dodatkowe i filtry, wtedy robisz kilka głównych kategorii i odpowiednio przypisujesz filtry dla każdego produktu(na podstawie pół dodatkowych), w tym wypadku samochodu. Daje CI to uniwersalność. Masz jeden produkt, jeden opis, stan magazynowy (jeśli sprzedajesz i nie działasz w trybie katalogu) i do niego masz przypisane pola dodatkowe, jedni nazywają to cechami, inni filtrami. Robienie 30tyś kategorii dla 4tyś produktów jest absolutnie nie optymalne.

Nie wyobrażam sobie 30tyś kategorii, tylko po to aby wyszukiwanie było lepsze... Bo na pewno nie będzie:) Patrząc nawet na allegro gdzie jest od groma kategorii niema ich tam nawet połowy tego co podałeś. Masz serwis gdzieś w internecie czy lokalnie?

http://breakdesigns.net/extensions/custom-filters Zerknij tutaj czy nie było by to lepsze wyjście w Twoim przypadku?

bartec
02-01-2015, 17:03
ok. Dzięki za podpowiedź. Muszę się nad tym dłużej zastanowić... Nie jestem pewien co do szczegółów czy to by u mnie działało, np. co w przypadku, kiedy produkt należy do kilkudziesięciu kategorii? Przecież pola dodatkowe byłyby 3, prawda? Mam stronę i e-sklep. Obecnie chcę poszerzyć ofertę o części samochodowe, a obecna wyszukiwarka umożliwia szukanie wyłącznie po nazwie (ew. tagach z "krótkiego opisu") oraz wymiarach. Chciałem dodać wyszukiwarkę w postaci 3 rozwijanych po kolei list z odpowiednio: marką, modelem i typem. Po wybraniu z listy, produkty od razu się filtrują. Jest to łatwe, intuicyjne wyszukiwanie ale wymaga dużo ręcznego wprowadzania przez CMS jak już wiesz. Dlatego pomyślałem o migratorze, który przerzuciłby to sam. Najpierw jednak chciałem zobaczyć jak skonstruowany jest plik z danymi.

Przemyślę dokładnie Twój pomysł i się odezwę. W razie czego będę potrzebował kogoś, kto to zrobi w PA i w witrynie.

Pozdrawiam.

noras
03-01-2015, 18:54
To plugin który podałem idealnie się do tego nada, tym rozszerzeniem można zrobić praktycznie takie filtry jak na stronie komptronik.pl

Model, typ i marka to osobne pola dodatkowe, modułem bez problemu przefiltrujesz je odpowiednio. Jest to słuszne ze względu na mniejszą ilość produktów, które itak mogą być w wielu kategoriach - nic temu nie przeszkadza.

Migrator można zrobić z pliku excela albo CSV bez żadnego problemu :)

Jak potrzebujesz pomocy pisz(priv) pomogę aczkolwiek ciężko czasowo jest u mnie aktualnie.