PDA

Zobacz pełną wersję : JCE MediaBox nie wyświetla pop-up



zajacrob
02-01-2015, 23:33
Witam.

Jak sprawdzić dlaczego JCE MediaBox nie wyświetla pop-up.
Dodatek jest włączony, zapisy w łaczu są ustawione - minimalne, ale wystarczające - jeszcze miesiąc temu to działało, a teraz przestało i chciałbym znaleźć przyczynę, tylko nie wiem gdzie szukać. Proszę o jakieś konkretne podpowiedzi.
8010

Jola
03-01-2015, 02:15
Sprawdź działanie na standardowym szablonie.

zajacrob
03-01-2015, 17:02
Sprawdziłem i faktycznie w standardowym szablonie pop-up działa poprawnie. :up:
Ale co z tego może wynikać?
- mam kopie strony z 6 listopada, tam wszystko działa bez zarzutu, tzn działa poprawnie w moim (niestandardowym) szablonie
- sprawdziłem różnice w zainstalowanych komponentach, dodatkach i modułach
- jedyna różnica to ta że K2 obecnie jest nowszy, zainstalowałem poprzednią wersję K2 (taką jak jest w kopii z 6 listopada) nie pomogło nadal btak pop-up
- teraz obie wersje mam niejako takie same, a nadal pop-up nie działa
Jakaś kolejna sugestia ?

zajacrob
03-01-2015, 17:35
sprawdziłem źródła strony - w obu wypadkach tj. na stronie na której nie działa pop-up jak i na stronie (wcześniejszej kopii) na której działa pop-up - jest taki sam zapis odnośnie zdjęcia
<a class="jcepopup" title="Beata.... - czyli wstawiana jest ta sama klasa, czyli wywołanie powinno być takie samo, a jednak na jednej działa, a na drugiej nie działa :hmm:

Jola
03-01-2015, 17:54
Chodzi pewnie o konflikt javascript. Porównaj wersje pod kątem kodu javascript i wywoływanych plików js.

zajacrob
05-01-2015, 16:07
Trafna diagnoza - dziękuję - pomogło :up:

artcco
14-06-2015, 13:07
Właśnie mam taki problem, nie działa mi popup wywoływany przed mediabox, mimo że wczesnej działał. Czy to wina aktualizacji?
Jak sprawdzićten konflikt z javascriptem, i jak go wyeliminować?

zajacrob
14-06-2015, 16:30
Sprawdź czy nie w szablonie nie masz włączonej kompresji skryptów - jeślli tak to ją wyłacz i sprawdź działanie pop-up, jeśli nie masz włączonej kompresji skryptów to musisz sprawdzić jakie zainstalowane dodatki korzystają z javascript i metodą prób (włączając i wyłączając poszczególne dodatki) znajdziesz przyczynę.

artcco
14-06-2015, 20:02
Pomogło wyłączenie kompresji. Nie wiem dlaczego tego nie sprawdziłem. Dzięki za pomoc.

ogien88
03-08-2015, 16:08
Wznawiam temat.

Korzystam z tego samego pluginu "JCE MediaBox" tym razem na Joomla 3.x . Po testach plugin działa poprawnie w artykule Joomli lecz w przypadku artykułu K2 zamiast popup, otwiera się zawartość w nowej karcie przeglądarki.

Co może być tego powodem i dlaczego tak się dzieje w przypadku artykułu komponentu K2.

Proszę o pomoc.

Kacper

ogien88
04-08-2015, 14:36
Czy jest tutaj ktoś, kto będzie mi w stanie pomóc?

Dodam, że kompresja strony w ustawieniach Joomla jest wyłączona.

Tutaj przykład artykułu na którym popup działa bez problemu, wystarczy kliknąć w pierwsze z lewej strony zdjęcie:
traininglicence.com/index.php?option=com_content&view=article&id=3&catid=2&Itemid=101



A tutaj przykład artykułu w K2, który nie działa, wchodząc Licenses -> GTD -> Pierwsze zdjęcie z lewej:
traininglicence.com/

Karol99
04-08-2015, 17:55
Na niepoprawnie zachowującej się stronie w konsoli jest komunikat "You have included the Google Maps API multiple times on this page. This may cause unexpected errors."

Ponadto widzę dwukrotne wczytywany skrypt jquery.min.js (pytanie, czy tylko ten jeden - sprawdź).

Gdzieś tu jest najprawdopodobniej przyczyna Twojego problemu - takie zachowanie mediaboxa bierze się najczęściej z konfliktu skryptów js.

ogien88
05-08-2015, 11:21
Na niepoprawnie zachowującej się stronie w konsoli jest komunikat "You have included the Google Maps API multiple times on this page. This may cause unexpected errors."

Usunąłem opisany powyżej błąd.


Ponadto widzę dwukrotne wczytywany skrypt jquery.min.js (pytanie, czy tylko ten jeden - sprawdź).

Usunąłem także zduplikowanie wczytywanego pliku %.js

Niestety problem nadal występuje... :(

Karol99
06-08-2015, 00:02
Błędy już nie wyskakują, ale najwyraźniej skrypty się nie lubią - ten artykuł w K2 już jest w czymś w rodzaju shadowboxa, do jego wyświetlenia jest zaprzęgnięty jakiś inny skrypt.

Nie mam więcej pomysłów, może ktoś bardziej biegły w javascripcie...