PDA

Zobacz pełną wersję : pływające górne menu



wini74
04-01-2015, 14:52
Witam. Mam stworzone na lokalnum serwerze stronę na joomla 3.x, z górnym menu na szablonie gantry. W jaki sposób najłatwiej zrobić z tego menu menu pływające. Przeszukuję troche ale chyba przez tą zawieruche nic z tego. Nie ukrywam, że intereseju mnie darmowe rozwiązanie, najlepiej za pomocą jakiegoś modułu.

pozdro

noras
04-01-2015, 18:30
Trochę wiedzy z HTML i CSS Ci się przyda i można szybko zmodyfikować szablon dopisując dla sekcji w której wyświetlasz menu odpowiednie style czyli:

position:fixed;

Ewentualnie możesz skorzystać z jednego z gotowych modułów:
Dj-Megamenu
JT Fixed Display

kacper1972
04-01-2015, 21:57
dla gantry jest z tym troche roboty i nie wystarczy dopisac fixed, to moj ulubiony framework i roboty z tym jest sporo. jak chcesz z free szablon z plywajacym mneu uzyj design control od shape5, poza tym ma tez paralakse do gantry trzeba dodac, design control jest jescze w css, a gantry w less, mozna stworzyc plik custom.

wiec jak nie jestes przywiazany do gantryvz RT to polecam designcontrol od shape5

grzesiek_w
04-01-2015, 22:24
Który to szablon? Jeśli jeden z komercyjnych RT ostatnich to wszystkie mają 3 wersje menu w opcjach szablonu - właściwie chodzi o pozycję HEADER (do której najczęściej menu górne jest przypisane) gdzie możesz ustawić fixed, scrolling lub normal

wini74
04-01-2015, 22:48
Gantry Template Bundle for Joomla 2.5 + 3.3 ze strony link (http://gantry-framework.org/download)

grzesiek_w
05-01-2015, 00:04
Tak na szybko
nie instalowałem tego szablonu tylko na demo rt więc może nie do końca

do swojego pliku custom dodaj

#rt-top-surround {
left: 0;
position: fixed;
right: 0;
z-index: 100;
}

jeśli nie działa to jeszcze !important

ale ponieważ menu responsywne jest na na z-index: 2 to trzeba je wyżej przenieść

.gf-menu-toggle {
z-index: 1000;
}

tak na szybko więc mam nadzieję że jest ok. W razie problemów szukaj odpowiedzi na forum RT

To odnosi się do instalacji z Gantry RocketLauncher z menu ustawionym w pozycji chyba header lub top tak jak w demo.