PDA

Zobacz pełną wersję : prywatyzacja komponentow



alegorn
02-03-2007, 14:12
witam,

wlasnie stoje przed problemem spersonalizowania niektorych komponentow.
nie chce prowadzic dyskusji czy to potrzebne - wystarczy ze dla moich celow tak.

chodzi o to ze czesc danych/informacji jakie wprowadzil uzytkownik jest widoczna tylko dla niego (no i dla superadmina.)

o ile mi wiadomo (a zdaje sobie sprawe ze mam pewne braki w wiedzy o Joomla!) nie ma dostepnych takich mechanizmow (nie chodzi o podzial na grupy, ale o konkretnego usera)

jesli sie myle w powyzszej kwestii prosze o oswiecenie.

komponenty jakie zmodernizowalem/pracuje nad nimi:
1. peoplebook (zastanawiam sie nad zmiana na inny, o podobnej funkcjonalnosci - a 'nie dziurawy' )
opis - user otrzymuje dostęp do kontaktów dostepnych dla calej witryny + wlasne (dodaje z poziomu frontend).


2. repozytorium (opis jw.)

3. kalendarz (ExtCal najprawdopodobniej)...

chcialbym uzyskac informacje - czy ktos juz cos podobnego wykonal, podyskutowac o rozwiazaniach, ewent propozycji innych komponentow, jakim przydala by sie takowa personalizacja

pozdraw,
Al

Rybik
02-03-2007, 14:24
do zaawansowanego zarządzania grupami userów użyj JACL Plus ze strony www.joomla.org (http://www.joomla.org) to rozszerzenie dośc głęboko modyfikuje rdzen Joomla i z tego co mi wiadomo kiedys nie dzialalo na wersji Joomla z polskim adminem, stad do wszelkich takich haków polecam joomle PL bez pl-admina ze strony www.joomlapl.com (http://www.joomlapl.com)

kod komponentów można przerobić tak aby poza sprawdzeniem czy admin sprawdzal rowniez czy to nie autor.

Sprecyzuj co dokladnie potrzebujesz: komponent, brakujace funkcje, czy wspolpracuje z JACL. Łatwiej to będzie ocenić i wycenić ;)

alegorn
02-03-2007, 14:34
hm ok, ale nie chodzi mi o grupy userow.
chodzi mi o to by pewne informacje 'kowalskiego' byly widoczne tylko dla 'kowalskiego'
rzecz jansa chodzi o front-end.

przyklad? chce dac mozliwosc by kazdy user mial mozliwosc wykonania wlasnej, widzialnej tylko dla niego - ksiazki adresowej. + ksiazka adresowa ogolna.

raczej chodzi o brakujaca funkcjonalnosc.

(JACL przetestuje jeszcze dokladnie, ale nie spodziewam sie by mogl rozdzielic te informacje)

Al.

EDIT:tak jak sie spodziewalem :
IMPORTANT - This component does not work with any other components, modules, mambots or hacks as the effects of using them with this component is unknown.

czyli by uzyskac ten efekt, ten komponent nie pomoze.

dla jasnosci - nie chodzi o dostep do komponentu czy modulu - tutaj wystarczy mi w zupelnosci to co oferuje Joomla!, chodzi o zwracane infrormacje.

magdaa
02-03-2007, 14:42
a testowałeś Group Access (http://extensions.joomla.org/component/option,com_mtree/task,viewlink/link_id,103/Itemid,35/) ?

alegorn
02-03-2007, 14:58
nie, ale juz po pierwszym zdaniu z opisu wiem ze nie o to chodzi.

This components allows you to give individual users access to certain menu items.

a mi nie chodzi o indywidualne menu. to troche cos innego.
bo: jak chcesz podpiac menu by np peoplebook wyswietlal moje prywatne kontakty? skoro komponent tego i tak nie zrozumie>>nie obsluguje ??

mozesz dzieki temu sprawic ze tylko ja bede widzial dany element menu...

Al
EDIT: po zastanowieniu przyznaje ze jest to juz bliskie temu co szukam, ale z powodow jakie napisalem wyzej nie tego potrzebuje

PS. przerobka peoplebook: pol godziny przemyslenia sprawy + 2h przerobki kodu i dziala. wyswietla dla kowalskiego to co jego i to co dla niego. :)