PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zwiększyć ilość możliwych modułów na stronie??



alien_zgc
02-03-2007, 17:25
Chciałem się dowiedzieć jak zwiększyć maksymalną ilość pozycji modułów?? Posiadam Joomle w wersji 1.0.12 i w panelu administracyjnym [Witryna] -> [Szablony] -> [Pozycje modułów] jest tylko 50 pozycji :( szukałem ale niestety nie znalazłem...

Z góry dziękuję za pomoc.

Dylek
02-03-2007, 18:52
Przepraszam ze jestem wscibski, ale wykorzystales w templatce wszystkie te pozycje i uzywasz ich w serwisie?

magdaa
02-03-2007, 19:48
strzelam ;) masz tam puste pola - wpisz i zapisz. Następnie zdefiniuj jego położenie w templatce.

alien_zgc
02-03-2007, 20:05
No właśnie problem w tym ze mam tylko jeszcze 3 wolne a potrzebuje jeszcze 10. Standardowo jest 50 i czy gdzieś istnieje możliwość zwiększenia ilości tych pustych pól? Naprawdę byłbym bardzo wdzięczny za taką informację :)

Problem polega na ty, że wykorzystuję kilka templatek, a teraz nie chce mi się zmieniać nazw modułów, a trochę tego mam :/
No jeżeli nie da rady to będę musiał wszystko pozmieniać, a naprawdę nie widzi mi się dłubać znowu w tym wszystkim :(

Rybik
02-03-2007, 20:37
1. pozycje modulow szablonu w panelu admina (left, right, user1 itp) - tabela
to jest lista pozycji ktore beda brane pod uwage

2. pozycje modulow wpisane w index.php templaka
dowolne

3. pozycje modulow dostepne w parametrach modulow
identyczna z pkt 1.

4. pozycje modulow wyświetlane w konkretnym szablonie (podglad witryny z pozycjami)
to sa pozycje wykorzystane (przewidziane) przez autora template'a, (pkt.2) bedace jednoczesnie na liscie ogolnej (pkt 1)

wiec jezeli w szalonie chcemy pozycje 'moja_poz' to musimy wpisac ja i w index.php i dopisac do listy w PA

ilosc modulow na stronie (nowosci, popularne, pogoda, rss, kursy walut itp.) ma sie nijak do wczesniej wymienionych, mozesz tego miec dzyliard ;)

mozna publikowac kilka modulow na tej samej pozycji (na raz lub rownolegle jeden w jednej czesci serwisu, inny w drugiej czesci serwisu , wg linkow w menu)

pojawia sie zatem pytanie czy naprawde potrzebujesz wiecej niz 50 unikalnych 'bilbordów' na stronie ?

alien_zgc
02-03-2007, 20:57
no w tym momencie chyba raczej łatwiej byłoby zwiększyć ilość pozycji modułów niż przerabiać wszystko, powiedzmy że jak przychodzi mi na myśl przerobienie wszystkiego od nowa to ojjj...

zwiastun
03-03-2007, 10:24
Sprecyzuj, o co Ci chodzi i po co. W 50 pozycjach modułów możesz umieścić modułów setki. Zwiększenie ilości pozycji modułów jest, oczywiście, po drobnych zmianach w skryptach możliwe, ale niezwykle rzadko, tylko w dedykowanych, prawdopodobnie bardzo wyspecjalizowanych rozwiązaniach potrzebne. Nie sądzę, bys takie rozwiązanie tworzył, a jeśli nawet - to postawione przez Cię pytanie wskazuje, iz do tworzenia tak rozbudowanej specjalistycznej aplikacji nie masz wystarczających kompetencji.

W poprzednich wersjach pozycji było bodaj 6 z możliwością dopisania jednej czy dwóch i to w zupełności zwykle wystarczało. Jeśli teraz nie wystarcza Ci 50, to raczej dlatego, że nie pojmujesz roli pozycji modułu. Przemyśl więc raczej, czym jest pozycja a czym moduł. Problem zniknie.

Rybik
03-03-2007, 11:04
bingo, zrozumialem :D

chodzi o szablony przypisane, czyli jednoczesne uzywanie np 10 szablonów ktore maja rozne wlasne pola, ale i tak doradzalbym zmiany w szablonach. Nie bardzo mam teraz czas zeby grzebac w kodzie ale zwiekszenie limitu powyzej 50 nie powinno byc trudne

alien_zgc
03-03-2007, 11:43
Dokladnie o to chodzi :) ...zapewne to nie jest trudne ale ja niestety az tak sie na tym wszystkim nie znam i nie potrafie tego ogarnac, dlatego jak ktos wiec co i gdzie trzeba zmienic to bylbym bardzo wdzieczny :) Jeszcze raz z gory wielkie dzieki.
Poza tym uwazam, ze uzywanie wiekszej ilosci szablonow z roznymi wlasnymi polami jest troche ograniczone i przydaloby sie cos zrobic z tym ;) Mam tylko nadzieje ze w wersji 1.5 cos z tym zostanie zrobione... :)

alien_zgc
20-03-2007, 16:16
Chyba znalazłem :) ale jeszcze nie wiem czy działa, chyba powinno :)

A mianowicie w pliku:
/administrator/components/com_templates/admin.templates.html.php
w linijce oznaczonej numerkiem 377 mamy zapis:
$rows = 25;
zmieniamy liczbę np. na 50 i jest git :) chybaaa...

Madleine
21-03-2007, 13:49
A ja mam podobny problem. Mam templatkę, w której nie pokazuje sie moduł banerów. Choc jako taki modul jest w wykazie "Pozycje modułów". Banery chodzą pod inną templatką, a pod tą nie chcą. Pomóżcie

alien_zgc
29-03-2007, 11:07
Po prostu ta templatka, której używasz nie ma w sobie pola o nazwie baner :)

Madleine
30-03-2007, 00:29
A można to pole jakoś dodać do templatki? Sorry, że pytam, a to może oczywiste, ale jestem dość początkująca

alien_zgc
03-04-2007, 00:01
<?php mosLoadModules ( 'NAZWA_MODUŁU', -2 ); ?>

coś takiego :)

zwiastun
03-04-2007, 21:45
Niestety, to nie tak
<?php mosLoadModules ( 'nazwa_pozycji', -2 ); ?>

Pozycja a moduł to nie to samo!
Baner można umieścić w dowolnej pozycji, niekoniecznie nazywającej się banner. ale trzeba to uczynić!

alien_zgc
29-04-2007, 11:57
przepraszam, o czym innym myslalem a co innego napisalem :P