PDA

Zobacz pełną wersję : Parsowanie tekstu html zamiast zwykłego tekstu w pozycjach menu głównego



lukaszb25
09-01-2015, 10:50
Witam wszystkich,

meczę się już jakiś czas z menu głównym w joomla. Potrzebuje waszej pomocy.

Chciałbym, żeby teksty w menu były formatowane w html ze znacznikiami np: <strong> <i> </br>
Jeżeli wpsuje te znaczniku w panelu administracyjnym w polu tytułu pozycji menu(dodanie dowej pozycji w menu). Automatycznie znaczniki są usuwane po zapisanu. Zostaje czysty tekst.

Podszedłem do tematu inaczej. Zalogowałem się do bazy danych i w tabeli przechowującej pozycje menu dodałem te znaczniku.
Po uruchomieniu strony znaczniki html są wyświetlane ale jako tekst zamiast wykonać się jako np pogrubienie tekstu

Wygląda to tak:
Tuleje <strong>zaciskowe</strong>

a chciałbym, żeby wyglądało to tak:
Tuleje zaciskowe


Fragment kodu php/html który jest odpowiedzialny za wyświetlanie pozycji w menu


$linktype = $item->ftitle;
...
echo $imageevent; ?><a <?php echo $class.$item->rel; ?>href="<?php echo $item->flink; ?>" <?php echo $title.$style; ?>><span><?php echo $linktype; ?></span></a><?php

W jaki sposób uruchomić to w kodzie php, żeby pobierana wartość w linku <a></a> była traktowana jako html a nie jak zwykły tekst?
Help Me:)

tomaszek83
09-01-2015, 11:14
Hasło na dziś, "nadpisywanie szablonem". Z tym że efekt pogrubienia i pochylenia uzyskasz za pomocą CSS, więc po cholerę się bawić w nadpisywanie szablonem i rzeźbienie w kodzie.

lukaszb25
09-01-2015, 11:25
Nie wiem czy się rozumiemy.

Pozycje menu będą w różny sposób formatowane tzn. Jedno wyrażenie będzie albo pogrubione, żeby wyróżnić fragment tekstu, a inne pozycje będą łamane na dwa wiersze ze względu na długość.

Jak mam uzyskać efekt tekstu w pozycji w menu nadpisywaniem szablonu?


Uchwyty narzędziowe MAS 403-BT
do wymiany automatycznej

ja to rozumiem jako <span>Uchwyty narzędziowe <strong>MAS 403-BT</strong></br><i>do wymiany automatycznej</i></span>

Jak inaczej w CSS to zrobić? raczej nie widzę innego rozwiązania...

lukaszb25
09-01-2015, 12:07
Poradziłem sobie

wystarczy użyć: html_entity_decode($zmienna)
odpowiedź


$linktype = $item->ftitle;
...
echo $imageevent; ?><a <?php echo $class.$item->rel; ?>href="<?php echo $item->flink; ?>" <?php echo $title.$style; ?>><span><?php echo html_entity_decode($linktype); ?></span></a><?php

kacper1972
09-01-2015, 22:54
To jest potrzebne ci do optymalizacji, tzn wyrozniasz kluczowe słowa pod pozycjonowanie?