PDA

Zobacz pełną wersję : Indeksowanie zdjęć z galerii Foca przez wyszukiwarki Google



benyford
12-01-2015, 22:53
Czy zdjęcia z galerii Focagalery są indeksowane przez wyszukiwarki Google ? Moja żona posiada swoją stronę z głównie z galeriami zdjęć, już prawie dwa lata a fotek nie widać w grafikach google . Strona ma codziennie odwiedziny wszystkie strony są zaindeksowane, (strona zgłoszona do google w narzędziach dla webmasterów) . Wcześniej tzn. przed założeniem strony na Joomla posiadała swoją stronę zrobioną programem Website X5 i tam zdjęcia były w grafikach googla. Obecnie posiadana wersja Joomla to 3.3.6 po migracji z 2.5.8 .Czy ktoś wie o dlaczego się tak dzieje ?

http://rekodzielo.szyszkowa.net.pl/index.php/pl/

benyford
14-01-2015, 15:03
Chyba jednak się nie dowiem o co chodzi z tą Phocagalery, :obojetny: na google też szukałem odpowiedzi- bezskutecznie. Może trzeba poeksperymentować z inną galerią , tylko jaką polecacie?

pawelSafiStudio
14-01-2015, 21:33
Z tego co zauważyłem masz puste teksty alternatywne dla zdjęć, zatem Google średnio ma jak przypisać tematy zdjeć (tylko na podstawie treści ale jej też mało :/). Chodzi mi tutaj o atrybut alt w tagach img kodu HTML.

benyford
14-01-2015, 22:01
Dzięki za odpowiedź , mam pytanie - czy można to naprawić z poziomu samego komponentu Phocagalery? Bo z HTML-em nie jest u mnie za ciekawie. Chodzi o to w których polach muszę wypełnić opis, pola które mam puste przy każdym zdjęciu to Metadata Options : Opis-streszczenie i Słowa kluczowe a także pole z edytorem TinyMCE Opis.

pawelSafiStudio
15-01-2015, 10:50
Hmm, wypełnij sobie proszę w jednym zdjęciu wszystkie te pola różnymi wartościami i zobacz, która Ci wskoczy do atrybutu alt :)

benyford
15-01-2015, 10:58
A gdzie można sprawdzić lub zlolalizować atrybut alt?.

pawelSafiStudio
16-01-2015, 10:44
W źródle strony :)