PDA

Zobacz pełną wersję : Aktualizacja witryny po małych zmianach



henemene
14-01-2015, 17:01
Witam.
Gmeram po forum ale nie mogę wygmerać. Ktoś podpowie w jaki sposób zaktualizować witrynę po dodaniu np. kilku artykułów na serwerze lokalnym bez konieczności robienia backupu przez np AkeebaBuckup i wysyłania na serwer dużego pliku? Jest w ogóle taka możliwość?
Pozdrawiam

forestman
15-01-2015, 08:18
Wyeksportować przez phpadmina tabelę z bazy danych odpowiedzialną za przechowywanie artykułów i zaimportować na serwerze docelowym. Warunek - przedrostki w tabelach muszą się zgadzać.

zwiastun
15-01-2015, 13:26
Wykonaj kopię bazy danych albo za pomocą phpMyAdmmina albo za pomocą AkeebaBackup (ma taka opcję), a następnie importuj tę bazę danych.
Podpowiedź @foestmana jest, niestety, zbyt ogólnikowa. Za przechowywanie danych artykułów odpowiada więcej niż jedna tabela. Niemniej, jeśli owego dodania artykułów dokonałeś na kopii witryny, to import tabeli #__content może wystarczyć.

forestman
16-01-2015, 12:10
Wykonaj kopię bazy danych albo za pomocą phpMyAdmmina albo za pomocą AkeebaBackup (ma taka opcję), a następnie importuj tę bazę danych.
Podpowiedź @foestmana jest, niestety, zbyt ogólnikowa. Za przechowywanie danych artykułów odpowiada więcej niż jedna tabela. Niemniej, jeśli owego dodania artykułów dokonałeś na kopii witryny, to import tabeli #__content może wystarczyć.

Pisząc swojego posta, w domyśle było założenie, że nowe artykuły są tworzone na lokalnej kopii witryny. To przyspiesza i ułatwia wiele rzeczy. Inaczej nie pozostaje nic innego jak import całej bazy.
Fakt, mogłem dopisać jaką tabelę importować..

zwiastun
16-01-2015, 14:34
Pisząc swojego posta, w domyśle było założenie, że nowe artykuły są tworzone na lokalnej kopii witryny. To przyspiesza i ułatwia wiele rzeczy.
Wybacz, bo to nie do Ciebie, ale do kogoś, kto sobie wymyśla, że nowe artykuły są tworzone na lokalnej kopii witryny, a nie w działającej witrynie. To po prostu głupota.

forestman
17-01-2015, 12:48
Cóż, widocznie ludzie lubią sobie komplikować to i owo ;) A nawiasem mówiąc, przy małej ilości postów do przeniesienia z serwera lokalnego na witrynę, wystarczy przenieść źródło atykułu metodą ctrl+c i ctrl+v. Jeśli były do tego jakieś grafiki - po prostu je dokopiować na serwer... Trochę żmudne, ale prostszej metody chyba nie ma... Poza jedną - od razu umieszczać artykuł na witrynie.

henemene
09-02-2015, 18:45
:) nie no oczywiście na myśli miałem ułatwienie sobie życia :) Spodziewałem się jakiegoś cudownego sposobu na łatwą aktualizację po różnych modyfikacjach witryny na serwerze lokalnym. Nie ma to nie ma :) wielkie dzięki za info

zwiastun
09-02-2015, 19:07
Jest, ale nie powiem Ci, jak się zowie - możesz poszukać w narzędziach administracyjnych na JED - gdzieś mi przemknęło. Ale to naprawdę nie ma sensu. Podwójna robota.