PDA

Zobacz pełną wersję : Strona nie wyświetla się na darmowym hoście



MatiZ
14-01-2015, 18:49
Witam. Stworzyłem stronę na podstawie Joomla 3x, która nie posiada jeszcze żadnych dodatków. Ma tylko tytuł strony i okienko logowania czyli sama podstawa. Użyłem darmowego hosta z hostinger. Mimo przerzucenia folderu z wamp>www>mojastrona za pomocą FileZilla do public_html strona się nie pokazuje. Wyświetla się "Error displaying the error page: Application Instantiation Error: Could not connect to MySQL." Przynajmniej favicon się pojawił.
Co zrobiłem nie tak?

ekumi
14-01-2015, 20:54
Popraw zapisy w pliku configuration.php. Twoja strona nie może uzyskać połączenia z bazą danych. Czy przed wrzuceniem strony na ten hosting sprawdzałeś, czy spełnia on minimalne wymagania?

Karol99
15-01-2015, 14:23
Mimo przerzucenia folderu z wamp>www>mojastrona za pomocą FileZilla do public_html strona się nie pokazuje
A czy oprócz przerzucenia plików zaimportowałeś na serwerze także bazę danych?

BTW do przenoszenia J! między serwerami najprościej użyć Akeeba Backup.

wini74
15-01-2015, 14:40
nic nie wspominasz o bazie danych - Akeeba Beckup - będzie najprościej

MatiZ
15-01-2015, 16:02
W takim razie spróbuję z Akeeba Backup. Swoją drogą, przesyłanie plików w FileZilla trwa za długo. Tak, zaimportowałem bazę danych. Eksportowałem ją w phpmyadmin. Zauważyłem, że bazę danych i nawet Joomlę mogę zainstalować bezpośrednio w hostingerze, bez wampa. Czy ta metoda ma jakieś wady?

wini74
15-01-2015, 16:46
A nie lepiej zrobić kopie Akeeba Beckup.
1. stworzyć nową, czystą bazę danych na nowym serwerze
2. za pomocą Akeeba Kickstart odtworzyć stronę na nowym serwerze "kierując" dane do nowej bazy danych.

??

Karol99
15-01-2015, 17:22
Jeżeli przeniosłeś bazę, a mimo to pjawił się komunikat

"Error displaying the error page: Application Instantiation Error: Could not connect to MySQL."
to znaczy, że J! nie mógł się z bazą na serwerze skomunikować. Jeśli baza istnieje, to powodem są błędnie wpisane dane (co najmniej jedna). Bywa, że serwer wymaga numeru portu dopisanego w adresie (ale w instrukcjach konkretnego serwera zwykle jest to napisane).

Akeeba ułatwia i przyspiesza przeniesienie strony, ale oczywiście przed podobnymi kłopotami nie chroni - tzn. przy instalacji musisz podać poprawne dane bazy, a jeśli instalator nie zdoła połączyć się z bazą, to wyświetli podobny komunikat.