PDA

Zobacz pełną wersję : Edycja wstawionych na stronę elementów służących jako tło tekstu



irask2
15-01-2015, 13:58
Potrzebuje zeedytować pewien element tła i w tym celu kliknąłem prawym przyciskiem myszy na danym elemencie i kliknąłem opcję "zbadaj element" - na podstawie wyświetlonego edytora ustaliłem iż dany plik znajduje się w poniższym katalogu plików:
/www/templates/ik/images
Włączyłem klienta ftp i we wskazanym powyżej katalogu znalazłem interesujący mnie plik, pobrałem na komputer, zedytowałem i znów wrzuciłem na serwer, podmieniając oryginał, jednak nadal na stronie www jest oryginalna tapeta, a nie ta zmodyfikowana przeze mnie. Gdzie może leżeć problem iż cały czas wyświetlany jest stary plik, a nie nowy?

Gdybym nie bawił się wcześniej opcją "Zbadaj element" podczas rożnych prac względem silnika myBB, pomyślałbym iż ten sposób jest nic nie wart, lecz wiem, że przy okazji myBB sprawdzał się idealnie i działał zawsze, a tu jest taki problem. Ktoś potrafi pomóc?

wini74
15-01-2015, 14:41
F5 odśwież stronę albo zapodaj linka to powiem co widzę

irask2
15-01-2015, 17:39
Wystarczyło wyczyścić ciasteczka i problem zniknął - dzięki za chęć pomocy :)

irask2
15-01-2015, 18:28
Przepraszam za dublowanie, lecz problem znów się pojawił i wyczyszczenie ciasteczek nie pomogło. Na innych przeglądarkach jest to samo.
Mianowicie chciałem z powrotem wkleić stare zdjęcie i okazuje się iż to nie powraca na swoje miejsce.
Adres strony poniżej, a belka o którą się rozchodzi to ta po prawo, tuż pod headerem. Zaraz pod tatuażem powinno pojawić się na czerwono "DO PREMIERY". Czy możliwym jest aby strona tak długo odświeżała zmiany? W końcu upłynęło już kilkadziesiąt minut od wprowadzenia zmian, a ich nie widać.

http://ireneusz-kolodziejczyk.pl

mjmartino
16-01-2015, 00:04
Cache przeglądarki , cache strony <- to dwa czynniki które powodują że stroną może się dłużej odświeżać.
ctrl+f5 powoduje odświeżenie bez cache przeglądarki.
Jeśli zamierzasz coś zmieniać na stronie wyłącz cache w konfiguracji i wyczyść.

irask2
17-01-2015, 17:21
Dzięki za odpowiedź.

Swoją drogą, przy joomli strasznie długo to trwa. Przy myBB nie miałem takich problemów i po edycji danego pliku graficznego, zmiany były widoczne zaraz po odświeżeniu strony.

alex51
18-01-2015, 08:17
Jeśli, jak podejrzewam, korzystasz z hostingu w ovh.pl, to zainteresuj się ich usługą geocache (http://pomoc.ovh.pl/Geocache).