PDA

Zobacz pełną wersję : Rozszerzenia wspomagające tłumaczenia



noiragneau
16-01-2015, 10:15
Witam.
Czy ktoś z Was zna jakieś fajne rozwiązania wspomagające tłumaczenia strony?
Ogólnie chciałbym pozostać przy translacji wprowadzonej jako domyślną w aktualnej wersji joomla (3.3) ale fajnie gdybyście polecili jakieś ciekawe moduły wspomagające tłumaczenie.
Z tego co znalazłem to np. FasterTranslate, (http://extensions.joomla.org/extensions/extension/extension-specific/extensions-specific-non-sorted/faster-translate)który trochę przyśpiesza.

Jako że buduje dużą stronę (9 języków) w dużej firmie, gdzie zarządzać nią będzie kilka osób to szukam odpowiednich rozwiązań.
Koordynator tłumaczeń zwrócił mi przykładowo uwagę że fajnie by było gdyby np. dostał każdorazowo maila że na polskiej wersji danego artykułu zmienił się dany akapit.

Z góry dzięki za pomoc.

zwiastun
16-01-2015, 14:26
Koordynator tłumaczeń zwrócił mi przykładowo uwagę że fajnie by było gdyby np. dostał każdorazowo maila że na polskiej wersji danego artykułu zmienił się dany akapit.
Koordynator tłumaczeń bardzo dużo chciałby. Ale pomarzyć zawsze wolno.
Faster Translate to raczej drobne udogodnienie - zamiast klikać razy wiele (w każdym polu, by skopiować oryginał), klikamy raz. Ale - oczywiście - to przyspiesza nieco, eliminując zbędne klikanie. W domyślnym systemie obsługi wielojęzyczności z niego nie skorzystasz.

Standardowy system wielojęzyczności w Joomla! ma swoje "zady i walety". Moim zdaniem więcej wad. Proponuję Falang (do którego dodatkiem jest Faster Template). Pod rozwagę także Joseta, JoomFish. A w ogóle masz na JED cały dział:
http://extensions.joomla.org/category/languages/multi-lingual-content

noiragneau
16-01-2015, 15:03
Dzięki za odpowiedź.
Chciałem zostać przy standardowej wielojęzyczności bo poprostu jej funkcjonalność mi odpowiada.

Proponuję Falang
Wypróbuje, może rzeczywiście będzie lepszy.
Jeśli możesz to napisz jego największe zalety w stosunku do standardowej wielojęzyczności.
Z góry dziękuję.

zwiastun
16-01-2015, 16:01
Jeśli możesz to napisz jego największe zalety w stosunku do standardowej wielojęzyczności.
Pobierz, zainstaluj, obejrzyj. Działa podobnie, jak JoomFish - możesz sobie poczytać na wiki.joomla.pl o Joomfishu, jak działa.

noiragneau
22-01-2015, 08:15
Falang rzeczywiście jest ciekawy.
Jednakże, z tego co zauważyłem to sprawdza się tylko jeśli strona ma być tłumaczona 1:1
W przypadku gdy niektóre elementy na różnych językach muszą działać niezależnie - np. kilka różnych pozycji menu, wyświetlanie modułów czy samo to że jakiś moduł ma się inaczej zachowywać na innym języku to rdzenna wielojęzyczność wydaje się lepszym rozwiązaniem.

Gall Anonim
22-01-2015, 19:41
Falang doskonale sobie radzi z takimi funkcjonalnościami - kwestia przeklikania, - każdy moduł można inaczej skonfigurować, każde menu itd

noiragneau
27-01-2015, 11:57
Rzeczywiście - tego nie zauważyłem. Ale nie widzę sposobu żeby wyłączyć wyświetlanie czyli aby jakiś moduł/artykuł nie wyświetlał się w danym języku, a np. na reszte był wyświetlany.