PDA

Zobacz pełną wersję : Informacja o plikach cookie



irask2
17-01-2015, 17:23
Ktoś z Was ma zainstalowane na swojej stronie moduł o ciasteczkach o nazwie "jnpl_cookie" ze strony: http://www.joomla.net.pl/110-plugin-dodatek-cookie

Działa to u Was bez problemu na joomli 3.5? W komentarzach do tego pliku sporo osób mówi o wyrzucaniu z panelu admina po instalacji dodatku.
A może jakiś inny plik jesteście w stanie polecić, który działa przy joomli 3.5 bez problemu, a który będzie wyświetlał komunikat o ciasteczkach?


PS Dlaczego przy ikonce wiadomości jest możliwość zaznaczenia wersji 3.4, jak mój instalator podaje iż mam najnowszą wersje 3.3.4?

zwiastun
17-01-2015, 17:27
PS Dlaczego przy ikonce wiadomości jest możliwość zaznaczenia wersji 3.4, jak mój instalator podaje iż mam najnowszą wersje 3.3.4?
A nie było 3.3?
Skorzystaj z Info-Ciacho: http://fundacja.joomla.pl/wydarzenia/w-fundacji/101-jeszcze-slodsze-info-ciacha

irask2
17-01-2015, 19:57
Wystarczy, że spróbujesz założyć nowy temat, to sam się przekonasz, że na w drugiej linijce, na samym końcu, na czerwonym polu widnieje napis 3.4.


Dzięki za pomoc. W wolnej chwili poczytam.

zwiastun
17-01-2015, 22:18
to sam się przekonasz, że na w drugiej linijce, na samym końcu, na czerwonym polu widnieje napis 3.4
I co z tego? Masz również znaczek z numerem 3.3, a więc odpowiadający Twojemu wydaniu Joomla.

irask2
19-01-2015, 16:49
Ano to z tego, że pytałem dlaczego jest taki numerek, skoro instalator mówi mi, że mam mniejszą wersję, a w dodatku aktualną, więc akurat rada by zaznaczyć mój numerek wersji nic mi nie wyjaśnia w tym temacie.

W każdym bądź razie dzięki za pomoc, lecz z tym rozszerzeniem pojawił się kolejny problem. Wtyczka wymaga innych rozszerzeń i komunikat, który się pojawia, głosi:

Obsługuje ciasteczko uwierzytelniania.
Ostrzeżenie! Musisz mieć włączony przynajmniej jeden dodatek z grupy uwierzytelnianie (authentication)
Aby wdrożyć ciasteczko uwierzytelniania, potrzebujesz również dodatku takiego jak System - Pamętaj mnie

Dodatkowo wraz z rozszerzeniem zainstalował się dodatek "Uwierzytelniania - joomla", w którym piszę:

Obsługuje uwierzytelnianie użytkowników Joomla!.
Uwaga! Musisz mieć włączony co najmniej jeden dodatek obsługujący uwierzytelnianie, w przeciwnym przypadku stracisz dostęp do witryny.

Czyli dodatek powinien działać, a nie działa. Czemu?

zwiastun
19-01-2015, 17:26
Dyskusję na temat numerka wersji prowadzisz nie wiadomo po co. Problem masz z tym jakiś? Podniosłeś tę kwestię, to Ci wyjaśniłem.
Kolejnego problemu też nie rozumiem. To są standardowe dodatki Joomla i standardowo są one włączone. Jeśli je wyłączyłeś, należy je włączyć.
Na forum jest autorka dodatku, być może - gdy przeczyta - poradzi coś więcej albo poda Ci adres strony, na której można pobrać kolejną wcielenie tego rozszerzenia.

Gdybyś miał wyłączony pierwszy z dodatków, o które system woła, niemożliwe byłoby logowanie do witryny i zaplecza.

irask2
19-01-2015, 20:18
Nic nie wyłączałem. Pobrałem wskazane w linku rozszerzenie, zainstalowałem i zostałem poinformowany o tym iż musi być włączony drugi dodatek. Sprawdziłem, jest zainstalowany, jest włączony, a mimo to nadal nie mam dostępu do ciasteczek. Stąd moje pytanie.


Co do numerka, aby nie wałkować tematu w nieskończoność, poruszę ten temat po raz ostatni, bo widzę, że to Ty robisz z tego problem. Zadałem pytanie odnośnie numerka, bo mnie zastanowiło czemu on tu jest, a w moim instalatorze o nim nic nie ma mowy. Odpowiedziałeś, to Ci powiedziałem w formie grzecznościowej jako odpowiedź na Twoją wypowiedź, a nie jako uczenia Ci jak działa forum, bo to z pewnością wiesz. Odebrałeś to jak odebrałeś i pytasz "co z tego?", więc odpowiedziałem, że to z tego, że chciałem wiedzieć dlaczego jest tak, a nie inaczej, a Ty mi tu wyskakujesz z jakimiś problemami. Otóż nie mam ich i nie muszę tego wiedzieć. Chciałem, ale jest to nie istotne, więc jeszcze raz dziękuje za chęć pomocy i temat z numerkiem uważam za zamknięty.

Jola
19-01-2015, 21:20
Info Ciacho nie sprawdza i nie korzysta z innych dodatków, nie instaluje żadnych dodatkowych rozszerzeń.
Który dodatek pobrałeś i zainstalowałeś?
Adres strony?
Która wersja Joomla?
Czy poprzednie rozszerzenie do ciasteczek wyłączyłeś, odinstalowałeś?

zwiastun
19-01-2015, 21:39
Najpierw meritum. Zainstalowałem przed chwilą dodatek - działa bez żadnego problemu.
Dlatego sądzę, że byłoby znaczenie lepiej Kolego, gdybyś się skupił na tym co robisz i jakie przekazujesz informacje, zamiast wieść niepotrzebne dyskusyjki.
Wspomniany przez Ciebie komunikat - Ostrzeżenie znajduje się w dodatku z grupy authentication, nazwanym Uwierzytelnienie - ciasteczko. Nic z nim nie należy robić i nie ma on nic wspólnego z dodatkiem systemowym, o jakim mowa. Ten nazywa się System - Informacja o ciasteczkach. Należy go po prostu włączyć i skonfigurować.

I w Post Scriptum dwie kwestie:
Znaczka z numerkiem J 3.4.
No cóż, problem rzeczywiście dla ludzi o wysokim IQ. Według Ciebie, ponieważ nie wydano jeszcze jakiejś kolejnej wersji Joomla, to w zestawie ikon nie wolno administratorowi przygotować ikony na sytuację, która miała już mieć miejsce pół roku temu (wydanie Joomla 3.4 zapowiadano na lipiec ubiegłego roku). Niby jak miałem odpowiedzieć na Twoje pytanie "Dlaczego przy ikonce wiadomości jest możliwość zaznaczenia wersji 3.4"?
Co tu było do rozumienia? Sam pytasz o dodatek, który "działa przy Joomla 3.5 bez problemu", choć o wersji 3.5 to na razie tylko skowronki świergocą (swoją drogą też miała być w grudniu ub. roku). I jakoś nie przyszło mi w ogóle do głowy dowiadywać się, dlaczego piszesz o Joomla 3.5 skoro masz zaledwie najnowszą wersję 3.3.6 (jak się domyślam).
I kwestia druga:
Pisząc do mnie, ale nie tylko do mnie - do kogokolwiek - bądź tak dobry i unikaj kolokwializmów typu "A ty mi tu wyskakujesz". W ten sposób możesz sobie na podwórku, do kolegi i to tylko wówczas, gdy poziom zażyłości na to pozwala. Panujące w społeczności braterskie stosunki i bezpośredniość nie dają nikomu prawa do odnoszenia się wobec innych bez należnego szacunku.

irask2
21-01-2015, 17:01
Do Joli: adres z którego pobierałem infoCiacha jest podany w pierwszym poście "zwiastuna", zaraz pod moim pytaniem. Plik jaki pobrałem, to "[Info-Ciacho. Dodatek dla Joomla 2.5 i 3.x]"
Adres strony: http://ireneusz-kolodziejczyk.pl
Wersja: 3.3.6
Co do poprzednich dodatków, to nic nie odinstalowywałem, bo nic też nie instalowałem. Zainstalowałem tylko ten dodatek.

Do zwiastuna: przyjąłem Twój post do wiadomości. Nie będę go komentował.

Jola
21-01-2015, 18:59
Skoro przeczytałeś to, co napisał Zwiastun to pokaż jak wygląda Twoja konfiguracja dodatku info Ciacho.

irask2
21-01-2015, 19:10
Czy o to Ci chodzi?
8050

Jola
21-01-2015, 20:53
to nie jest dodatek Info Ciacho!

zwiastun
21-01-2015, 21:10
Przecież wyraźnie napisałem, że dodatek Uwierzytelnianie - Ciasteczka" to nie jest dodatek "System - Informacje o ciasteczkach".

Webizek
23-01-2015, 17:15
U mnie tez jest ok i ne widze problemow

irask2
23-01-2015, 18:56
Znalazłem to o czym pisze Jola. Nie było to włączone. Włączyłem i działa. Leci punkt reputacji dla Joli i zwiastuna za pomoc. Wielkie dzięki i przepraszam za swoje banalne pytania :)

Grany
03-03-2015, 10:33
Witam, mam też problem z dodatkiem info_ciacho. Do rzeczy wszystko działało do momentu aktualizacji do wersji 3.4. Poprzednia była 3.3.6.
W nowej wersji wyświetla się ładnie pasek na dole, lecz po kliknięciu czytaj więcej nie pokazuje się artykuł?! Kombinuję już na wszystkie sposoby nic nie pomaga.

Qbik
04-03-2015, 16:30
@Grany, ok którą wersję info ciacho masz (plugin czy moduł)??

podaj linka

Grany
05-03-2015, 09:29
Witam, mam zainstalowaną wersję 2.5.1 jako dodatek.
Jednak musiałem szybko znaleźć inne rozwiązanie i zainstalowałem moduł ze strony all4web.pro (http://all4web.pro/) który działa poprawnie.
dzięki za zainteresowanie

Qbik
05-03-2015, 09:40
Ok, fajnie. Ten moduł jest dalszym rozwojem funkcjonalności tego dodatku tylko w postaci modułu, eliminującym słabości dodatku ;)