PDA

Zobacz pełną wersję : znikający .htaccess



wini74
19-01-2015, 18:11
Cześć.
Na serwerze w pracy, gdzie otrzymałem konto ftp w jednym z folderów które otrzymałem postawiłem sobie Joomla. W związku z tym, iż otrzymałem domenę do głównego katalogu postanowiłem sobie przekierować domenę poprzez index.html do folderu gdzie jest Joomla. Ale, wyczytałem, iż dużo większe możliwości ma .htaccess więc postanowiłem poeksperymentować a tym bardziej, że chciałbym stworzyć folder z dostępem na hasło, a .htaccess ma takie możliwości, przynajmniej tak wyczytałem.
Problem pojawia się wtedy kiedy po wgraniu gotowego .htaccess do folderu głównego zmieniam uprawnienia do pliku na 644 on znika ale nie tak całkiem bo w filezilla go nie widać ale jak się dostanę do katalogu poprzez np eXtplorer to go widzę.

Czy ktoś pomoże mi rozwiązać ten problem.

mjmartino
19-01-2015, 18:17
Pewnie w fillzila gdzie w opcjach trzeba zaznaczyć aby widział pliki z rozszerzeniem ;)
Serwer i pokaz ukryte pliki poszukaj a znajdziesz ;)

wini74
19-01-2015, 18:31
Dokładnie tak jak napisałeś. O tym kompletnie nie pomyślałem. Dzięki

- - - Updated - - -

Nie wiem czy dobrze doczytałem ale podobno nie powinno się wstawiać .htaccess w głównym katalogi i podkatalogu a mi tak pasuje zrobić

mjmartino
19-01-2015, 18:42
To zależy co ma ten htaccess robić ;)
Ja tam żadnych przeciwwskazań nie widzę.
Pamiętaj aby ustawić mu chmod 644

zwiastun
19-01-2015, 18:50
Pamiętasz wszakże, że dyrektywy umieszczone w .htaccess w katalogu nadrzędnym odnoszą się także do wszystkim podrzędnych!