Logowanie

Zobacz pełną wersję : Joomla 3.3.6-43 , index.php a serwis HOME.PL



rado199
20-01-2015, 09:53
Witam, może ktoś z Was drodzy użytkownicy spotkał z takowym problemem z najnowszą joomlą zainstalowaną w hostingu home.pl

specyfikacja usługi:


joomla 3.3.6-43 instalowana z autoinstalatora
strona: zs3cieksyn.nasielsk.pl
OS home.pl
PHP 5.4.35
MySQL 5.5.40-36.1-log




problem polega na tym iż przy podstawowych ustawieniach, tj:
Proste adresy TAK
Zastosuj przepisywanie URL Tak
Adresy z przyrostkiem Nie
Aliasy w unikodzie Nie


na stronie nie działa wyszukiwarka treści... wyświetla się błąd joomla 404 nie znaleziono komponentu lub artykułu

gdy ustawię
Proste adresy Tak
Zastosuj przepisywanie URL Nie
Adresy z przyrostkiem Nie
Aliasy w unikodzie Nie


wyświetla się błąd 404 nie znaleziono pliku index.php (nie joomlowski komunikat)


gdy ustawię:
Proste adresy Nie
Zastosuj przepisywanie URL Tak
Adresy z przyrostkiem Nie
Aliasy w unikodzie Nie

wszystko działa poprawnie tylko tyle że są długie linki a ja chcialbym proste


zawartość: .htaccess:


## home.pl - force PHP 5.4
:Location /*.php
use php54
:Location

##
# @package Joomla
# @copyright Copyright (C) 2005 - 2014 Open Source Matters. All rights reserved.
# @license GNU General Public License version 2 or later; see LICENSE.txt
##

##
# READ THIS COMPLETELY IF YOU CHOOSE TO USE THIS FILE!
#
# The line just below this section: 'Options +FollowSymLinks' may cause problems
# with some server configurations. It is required for use of mod_rewrite, but may already
# be set by your server administrator in a way that dissallows changing it in
# your .htaccess file. If using it causes your server to error out, comment it out (add # to
# beginning of line), reload your site in your browser and test your sef url's. If they work,
# it has been set by your server administrator and you do not need it set here.
##

## Can be commented out if causes errors, see notes above.
Options +FollowSymLinks

## Mod_rewrite in use.

RewriteEngine On

## Begin - Rewrite rules to block out some common exploits.
# If you experience problems on your site block out the operations listed below
# This attempts to block the most common type of exploit `attempts` to Joomla!
#
# Block out any script trying to base64_encode data within the URL.
RewriteCond %{QUERY_STRING} base64_encode[^(]*\([^)]*\) [OR]
# Block out any script that includes a ********** tag in URL.
RewriteCond %{QUERY_STRING} (<|%3C)([^s]*s)+cript.*(>|%3E) [NC,OR]
# Block out any script trying to set a PHP GLOBALS variable via URL.
RewriteCond %{QUERY_STRING} GLOBALS(=|\[|\%[0-9A-Z]{0,2}) [OR]
# Block out any script trying to modify a _REQUEST variable via URL.
RewriteCond %{QUERY_STRING} _REQUEST(=|\[|\%[0-9A-Z]{0,2})
# Return 403 Forbidden header and show the content of the root homepage
RewriteRule .* index.php [F]
#
## End - Rewrite rules to block out some common exploits.

## Begin - Custom redirects
#
# If you need to redirect some pages, or set a canonical non-www to
# www redirect (or vice versa), place that code here. Ensure those
# redirects use the correct RewriteRule syntax and the [R=301,L] flags.
#
## End - Custom redirects

##
# Uncomment following line if your webserver's URL
# is not directly related to physical file paths.
# Update Your Joomla! Directory (just / for root).
##

# RewriteBase /

## Begin - Joomla! core SEF Section.
#
RewriteRule .* - [E=HTTP_AUTHORIZATION:%{HTTP:Authorization}]
#
# If the requested path and file is not /index.php and the request
# has not already been internally rewritten to the index.php script
RewriteCond %{REQUEST_URI} !^/index\.php
# and the requested path and file doesn't directly match a physical file
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
# and the requested path and file doesn't directly match a physical folder
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
# internally rewrite the request to the index.php script
RewriteRule .* index.php [L]
#
## End - Joomla! core SEF Section.



zauważyłem jeszcze że instalator ma w sobie dwa pliki index.php oraz index.php.orig .. zamieniłem je nazwami index.php>2index.php a index.php.orig>index.php i również zero poprawy ...
jeszcze jedna uwaga .. nie działa podgląd templatek http://zs3cieksyn.nasielsk.pl/idex.php?tp=1&templateStyle=9 muszę usunąć index.php żeby zobaczyć pozycje modułów (teraz działa bo są wyłączone proste adresy)

czy ktoś natknął sie na podobny problem w serwisie home.pl? i wie jak go rozwiązać??
badzo proszę o pomoc

Gall Anonim
20-01-2015, 18:26
Proponuję porzucić autoinstalator ponieważ pliki Joomla w autoinstalatorze są w znacznej części zmodyfikowane "pod serwer i działanie autoistalatra" - niestety rodzi się to z konsekwencjami, a to coś nie działa, a to aktualizacja wywala w kosmos witrynę i tak dalej. Więc użyj to co dobre a nie "lepsze".

rado199
21-01-2015, 17:24
Proponuję porzucić autoinstalator ponieważ pliki Joomla w autoinstalatorze są w znacznej części zmodyfikowane "pod serwer i działanie autoistalatra" - niestety rodzi się to z konsekwencjami, a to coś nie działa, a to aktualizacja wywala w kosmos witrynę i tak dalej. Więc użyj to co dobre a nie "lepsze".
porzuciłem

tj. przeinstalowałem na nowym folderze na nowej bazie danych .. i jest to samo ;/ działa tylko gdy się wyłączy proste adresy a tak jak jest włączone to index.php not found lub 404 komunikat joomla


jakieś propozycję co może być nie tak z serwerem home że to tak działa ?

yama
21-01-2015, 17:44
Pewnie nie o to chodzi, ale sprawdzenie nie zaboli. Możesz uzupełnić w configuration.php linię z live_site uzupełniając ją o własny adres?

public $live_site = 'http://twoj_adres_strony';

- - - Updated - - -

I jeszcze pytanie jeżeli powyższe nie zadziała, czy przekierowanie domeny na katalog w panelu home.pl masz ustawione z separacją czy bez? Jeżeli z to spróbuj bez, pamiętając, że wtedy interpretowane są .htaccess i php.ini z głównego katalogu jeżeli tam są jakieś.

rado199
21-01-2015, 17:45
Pewnie nie o to chodzi, ale sprawdzenie nie zaboli. Możesz uzupełnić w configuration.php linię z live_site uzupełniając ją o własny adres?

public $live_site = 'http://twoj_adres_strony';

pudło ;/ nie działa
moim zdaniem to musi mieć coś wspólnego z htaccess a home

ale nie wiem co :>

Gall Anonim
21-01-2015, 18:14
Ja stawiam na kwestię włączenia prostych adresów, mod_rewrite i brak przemianowania htaccess.txt na .htaccess po instalacji

rado199
21-01-2015, 18:29
I jeszcze pytanie jeżeli powyższe nie zadziała, czy przekierowanie domeny na katalog w panelu home.pl masz ustawione z separacją czy bez? Jeżeli z to spróbuj bez, pamiętając, że wtedy interpretowane są .htaccess i php.ini z głównego katalogu jeżeli tam są jakieś.

tak i tak patrzyłem, to samo dla obu wariantów


Ja stawiam na kwestię włączenia prostych adresów, mod_rewrite i brak przemianowania htaccess.txt na .htaccess po instalacji
proponuję przeczytać temat od początku ... jeszcze rozumiem że przy włączeniu prostych adresów trzeba przemienić htaccess

Gall Anonim
21-01-2015, 18:49
1. Nie muszę za każdym razem czytać całości od początku.
2. Nie mam napoleońskiej (twojej zapewne również) genialnej pamięci.
3. Nie mam pewności czy po wtórnej instalacji wszystko zostało wykonane poprawnie ponieważ - coś się sypie, coś nie działa - więc raczej nie zostało.
4. Mam na home.pl kilku klientów i nad witryną jednego z nich właśnie pracuje.
5. Nie mam z witrynami o których wspomniałem w punkcie 4 takich problemów.
6. Mam jeszcze jeden pomysł ale jako osoba przewrażliwiona na punkcie prztyczek w twoim stylu szybko się obrażam i nie mam ochoty tej kolejnej sugestii podawać.
all

rado199
21-01-2015, 19:10
1. Nie muszę za każdym razem czytać całości od początku.
6. Mam jeszcze jeden pomysł ale jako osoba przewrażliwiona na punkcie prztyczek w twoim stylu szybko się obrażam i nie mam ochoty tej kolejnej sugestii podawać.
all
problem rozwiązany , dziękuje użytkownikowi YAMA za pomoc .. problem był w środku index.php z opisem funkcji szukania


a Ciebie przepraszam za to że poczułeś się urażony ... ja Twoim postem poczułem się jak byś miał mnie za głupka .. też mam dużo serwisów w home.pl i z takowym problemem się nigdy nie spotkałem ... pisałem z twórcą szablonu i zaręczał że wszystko z nim jest w porządku stąd napisałem tutaj .. a jednak YAMA wyłapał błąd i go podmienił że zaczeło działać


dziękuję jeszcze raz wszystkim za pomoc , pozdrawiam

zbyrak
26-01-2015, 18:38
Czy mogę prosić o sposób "naprawy" opisanego problemu w index.php ? Mam to samo co rado199.....


EDIT:
Problem rozwiązany....., instalowałem dwie joomle na serwerze i w tym przypadku nie zmieniłem na .htaccess........ ech..... ;/

rado199
27-01-2015, 17:26
Czy mogę prosić o sposób "naprawy" opisanego problemu w index.php ? Mam to samo co rado199.....
w index.php templatki należy zmienić wpis w lini 108:

<form class="dd-search" name="Search" action="<?php // echo $document->baseurl; ?>/index.php" method="post">
na

<form class="dd-search" name="Search" action="<?php echo JRoute::_('index.php'); ?>" method="post">

oraz już po zalogowaniu w panel administratora w zakładce przekierowania dodać przekierowanie http://strona/index.php na http://strona

daj plusa dla YAMA za to rozwiązanie ;) pozdrawiam