PDA

Zobacz pełną wersję : poszukiwane rozszerzenie ...



Pabblo
20-01-2015, 12:54
Witam!

Poszukuje rozszerzenia które umozliwi mi stowrzenie pola z dowolna wartoscia liczbowa która bedzie mozna edytowac/nadpisywac inna wartoscia klikajac przycisk "OK". Po zapisaniu warosc powinna zostac zapamietana do momentu kolejnej edycji. Za info z gory dzieki.

Pozdrawiam
Pawel

tomaszek83
20-01-2015, 13:44
yyyy?!?!? a to zwykły artykuł nie ma takiej zasady działania? wpisujesz, klikasz, zapisujesz, edytujesz....

Pabblo
20-01-2015, 13:59
ale ja potrzebuje to w formie pola/formularza .... w module .. szukalem takiego dodatku ale ciezko cos znalesc za info z gory dziekuje

Gall Anonim
20-01-2015, 18:18
RS form - widok formularza - przycisk edytuj - formularz (widok) dostępny dla wszystkich

Pabblo
21-01-2015, 09:17
Zgodnie z zaleceniem nabylem specjalnie roszerzenie RSFormPRO ale niestety nie moge znalesc tej funkcjonalnosci, czy moglbys Gallu nieco przyblizyc jak stworzyc pole liczbowe z mozliwoscia edycji/zapisywania przykladowo w module (od front-endu) ??

Gall Anonim
21-01-2015, 09:40
1. - tworzysz pole do wpisu - obszar tekstowy w formularzu
2. - wpiszesz w niego dane (np liczbę 2017) - wystarczy że wykonasz to na podglądzie formularza
3. - następnie w zarządzaniu formularzami oznaczasz to pole i konfigurujesz jako widoczne oraz do edycji
4. - udostępniasz ten element w menu od frontu to dostaniesz od frontu widoczną liczbę 2017 z przyciskiem edytuj - reszta - wiadomo
naturalnie całość należy jeszcze odpowiednio ostylować

Pabblo
21-01-2015, 10:52
stworzyłem formularz .. dodałem do niego obszar tekstowy i za nic nie wiem gdzie ustawić to pole jako "konfigurujesz jako widoczne oraz do edycji" W "Edit" nie ma takiej opcji. Wygląda to tak:

http://dropdl-eu.affixa.com/370X2c/Przechwytywanie.jpg
W rezultacie wyglada to tak (nie ma mozliwosci edycji):
http://dropdl-eu.affixa.com/380X2h/Przechwytywanie2.jpg

Gall Anonim
21-01-2015, 14:50
To przeczyta jeszcze raz co napisałem - i co masz edytować (to co wpisałeś i wysłałeś - a co jest zapisane w BD - zobacz sobie jakie elementy menu są dostępne i ustaw w zarządzaniu wynikiem to co napisałem - widoczny - edytowalny - wykonałeś tylko pierwsze dwa kroki )

Pabblo
23-01-2015, 07:16
po wielu próbach niestety nie udało mi się wprowadzić tej funkcjonalności wiec napisałem do supportu RsForm PRO o pomoc i dostałem taka odpowiedz:

"If you are asking if you can edit form fields from the front-end, this is not possible in the current version of RSForm!Pro"

Tak wiec wygląda na to ze całe środki i czas poświęcony na te działania zostaną zmarnowane ....

Gall Anonim
23-01-2015, 09:44
Żeby nie było na mnie:
http://siw.demo5.pl/index.php?option=com_rsform&view=directory&Itemid=1161
I zerknij co mam napisane w stopce.
Swoją drogą akurat RS jako firma ma to do siebie że osoba odpowiadająca za wsparcie ma bardzo szczątkowe pojęcie o zagadnieniu. Podobną odpowiedź dostałem na pytanie o jedną z funkcji RS firewalla - tyle że zanim odpowiedzieli już ją znalazłem i wiedziałem że można, a odpowiedzieli że nie można. Wniosek: bezkrytyczne traktowanie wsparcia dostawcy jako guru jest stresujące.
all
P.S. Ikonka po prawej stronie z ołóweczkiem - no i należałoby dostylować do potrzeb, ewentualnie wywalić szukajkę z widoku

Pabblo
23-01-2015, 10:03
przydałby się zobaczyć od zaplecza jak to jest zrobione ...nic podrążę jeszcze troche może się uda ...

Nie za bardzo wiem co się kryje pod pojęciem "zarzadzanie wynikiem" :

Tworze menu podpinam odpowiednią wczesniej przygotowane forme (pole tekstowe) i teraz gdzie i jak w joomli ustawic widoczny - edytowalny ?

za cierpliwosc i informacje z gory dzieki ...

Gall Anonim
23-01-2015, 10:08
Nawet jakbyś dostał dostęp niewiele by to pewnie w tym momencie pomogło bo trzeba wiedzieć czego szukać ale zadzwoń do mnie na (wycięto) za 30 minut to spróbuję poprowadzić.

Pabblo
23-01-2015, 11:19
jeszcze raz wielkie dzieki Gallu naprawde bardzo mi pomogles ..jestem pod wrazeniem wiedzy ... pozdrawiam serdecznie