PDA

Zobacz pełną wersję : Jak usunąć artykuł (całkowicie)?



Pjo
21-01-2015, 03:06
Witam! Taka niby prozaiczna rzecz, jak pozbycie się permanentne artykułu - a nie idzie. Znajduję w Google rady do starszych wersji Joomli, ale wskazują na coś podobnego do tej rady: http://wiki.joomla.pl/Usuwanie_artyku%C5%82u W Joomli 3.3.3 jaką posiadam mam tylko opcję-przycisk do wyrzucenia do Kosza. Nigdzie możliwości całkowitego wywalenia.

A przygnał mnie z tą sprawą jeden artykuł, ten wklejony na powitanie Creating Your Site. Nijak się go pozbyć, kosz, archwizacja, wycofanie - zawsze dziada widzę. (Każdy typ instalacji ma innego odpowiednika, jak Joomla! Testing chociażby). Jak się tego "daru" pozbyć??

No i ogólnie, jak pozbywać się każdego artykułu. Noc późna a we mnie frustracja narasta...

pawelSafiStudio
21-01-2015, 07:27
Podpowiem Ci: Artykuły -> Narzędzia Wyszukiwania -> Wybierz Stan -> Wyrzucone do kosza. Dalej już powinno być jasne.

Pjo
23-01-2015, 00:32
Dzięki, pomogło! :) Z tych narzędzi korzystałem wcześniej, ale - nie teraz. O włos od rozwiązania problemu. Błahego. Zmęczenie materiału (czyli mnie), tyle mogę powiedzieć.

A zmęczony jestem tym dziwnym statusem owych artykułów powitalnych (Creating Your Site i Joomla! Testing). Tego nadal nie wiem, czym one są. Co je wyróżnia od innych artykułów? Teraz, po jego usunięciu, na głównym adresie mam błąd 404: Nie znaleziono żądanej strony i Artykułu nie znaleziono.

Nie ma logo, nie ma dodanych modułów. Jest tylko info o tym błędzie. Jakby na tym artykule stała cała strona główna. Może to podstawy działania Joomli, nie wiem, ale to dziwne, a nawet bardzo. :|

Sam artykuł swoimi właściwościami nie różnił się od innych. Ale coś go przypięło do strony głównej, bez względu na cokolwiek, on tam był. Moduł można ustawić jako 'Domyślny', ale czy można tak z artykułem? Znam coś takiego jak Powitanie, ale ten artykuł tym nie był. Więc czym on jest, do czorta, co go czyni tak wyjątkowym? I jak pozbyć się teraz tego błędu?

Przesiadka z Fusiona na Joomlę jest mi bardzo na rękę, ale czasem pewne rzeczy mnie dobijają. :(

Pjo
23-01-2015, 01:07
W trakcie edycji minął czas 30 minut (nie za krótko?) więc jako nowy post:

Sam sobie pomogłem. Projektant menu -> Main menu -> Home -> (typ Pozycji menu: Pojedyńczy artykuł) Wybierz artykuł -> Wybierz -> i jest lista.

A więc prosta sprawa. Kiedy się ją zna. Co to w ogóle za pomysł, by do głównej przypinać jeden artykuł. :blink: Przyzwyczajony do działania na stronach, gdzie podstawą są newsy, doznałem teraz konfuzji, że tak nowoczesny CMS jk Joomla, na start daje ludziom jeden artykuł. Po usunięciu którego wali się cała strona. Nie tak, panowie twórcy, nie tak.

:hmm:

Gall Anonim
23-01-2015, 01:17
Nie tak, panowie twórcy, nie tak.
Nikt ci nie każe startowej robić w ten sposób i potem usuwać
równie dobrze można ustawić przegląd artykułów z jednym artykułem głównym i główną kategorią i pobieraniem według kolejności dodania, kolejności na liście zaplecza, najnowszy, najstarszy i pobieraniu również z kategorii podrzędnych. Można utworzyć na klika sposobów stronę główną bez artykułu całkowicie - więc problem jest w twoich nawykach a nie w szerokich możliwościach które daje Joomla a przez to że szereg innych systemów nie daje nawet nie dopuszczasz możliwości ich istnienia. Więc oj nie tak szanowny panie, nie tak ..

zwiastun
23-01-2015, 15:28
Problem nie w tym, co Kolega @Pjo zrobił, ale w tym czego nie zrobił. Bo to nie jego pomysł, by w niektórych wersjach z przykładowymi danymi Joomla stroną startową była strona typu "pojedynczy artykuł".
Czego @Pjo nie zrobił? Nie mając pojęcia o tym, jak Joomla funkcjonuje, nie poczytał na ten temat, bo uznał, że skoro umie się posługiwać komputerem i umiał korzystać z JFusion, to będzie umiał i z Joomla. I jako typowy przedstawiciel naszej nacji, zamiast poszukać przyczyny w sobie, nie omieszkał wyrazić opinii o twórcach projektu.
A przy tym w swoim umiłowaniu własnego jestestwa, jak to się najczęściej zdarza w takim przypadku, do stworzenia swojej witryny nie skorzystał z instalacji bez przykładowych danych, gdzie domyślną stroną startową jest strona przeglądu artykułów wyróżnionych (co też nie jest najlepszym rozwiązaniem, bo powinna to być strona przeglądu wszystkich artykułów (nie tylko wyróżnionych).

Pjo
24-01-2015, 02:34
Nikt ci nie każe startowej robić w ten sposób i potem usuwaćJa nigdy wyświetlania wbitego na chama jednego artykuły nie nazwałbym szerokimi możliwościami, nawet bym tego nie kojarzył ze sobą. ;) I nie, nikt mi nie każe tak robić strony startowej, takie coś mi po prostu dano.


więc problem jest w twoich nawykachI cała rzecz w tym, że lata mijają, a nie ma oferty dla takich jak ja, łatwego przejścia z jednej filozofii do drugiej. A potem jest masa tematów i masa problemów, oraz masa ludzi z tymiż, którzy mają trudności z przejściem na inne środowisko. Jasne, czasu nikt nie ma za dużo, ale czy nie mógłby powstać jakiś szerszy poradnik dla przechodzących na Joomlę z innych CMS'ów? Do braku systemu warnów idzie się przyzwyczaić, ma to swoje zalety i potrafię zrozumieć. Ale brak odpowiednika newsów z Fusiona (chociażby), jest dla mnie mordęgą. Cały czas siedzę i próbuję wyrwać się spod wpływu domyślnej dla Joomli filozofii działania/prezentacji artykułów. :/


do stworzenia swojej witryny nie skorzystał z instalacji bez przykładowych danych, gdzie domyślną stroną startową jest strona przeglądu artykułów wyróżnionychKorzystał, korzystał, z każdej chyba wersji przykładowych danych. Ale, żeby nikogo nie urazić, nie powiem, jak one mi pomogły. I każda to problem z usunięciem niechcianego. Wybrałem wersję z tym artykułem, bo wydawała się najłatwiejsza do zmian.


zamiast poszukać przyczyny w sobie, nie omieszkał wyrazić opinii o twórcach projektu.Jak cię widzą, tak cię piszą, taka oczywistość. Z pierwszym wrażeniem trudno dyskutować. Jest jakie jest. Nowy odbiorca może nic nie mówić, i wszyscy będą happy. Ale równie dobrze producent może postarać się o lepszy wizerunek na dzień dobry swojego produktu. Krwi mniej to ludziom napsuje.

Mądrzejsi ode mnie i dawno przede mną obmyślili strategię rozwoju i promocji Joomli. Nie mam zamiaru z nikim polemizować. Przedstawiam tylko swoje wrażenie, wrażenie osoby, która łapie się za głowę, jak w tej Joomli czasem wszystko jest [sami sobie wstawcie]. A czy spadła by komu korona z głowy, gdyby krok po kroku wyjaśnił, jak w Joomli znaleźć/stworzyć odpowiednik choćby takiego Fusiona. Raz ktoś przysiadł fałd zada, inni nie muszą błądzić, męczyć się i tworzyć co raz tematów o tym samym.

Pozdrawiam!

Gall Anonim
24-01-2015, 19:41
jak w Joomli znaleźć/stworzyć odpowiednik choćby takiego Fusiona
Wróć na Fusiona i daruj sobie narzekanie podparte poczuciem geniuszu przemiękniętego nic nieróbstwem - poradników jest aż za dużo.
Zamykam tą zbędną dyskusje z filozofią rozbijania wypowiedzi na czynniki pierwsze.