PDA

Zobacz pełną wersję : Info-Ciacho - problem z wyświetlaniem.



OphisR
23-01-2015, 15:00
Cześć,
mam wersję Joomla! 2.5.28 Stable i pobrałem dodatek [Info-Ciacho. Dodatek dla Joomla 2.5 i 3.x]. Instalowałem to wg instrukcji zamieszczonej na stronie, ale zdziwiłem się ponieważ zaraz po zainstalowaniu i włączeniu dodatku komunikat pokazał się na dole strony. Napisałem artykuł i podpiąłem go do Systemu informacji o ciasteczkach, nie musiałem tworzyć nowego modułu i wklejać takiego kodu <?php mosLoadModules('infociacho', -1); ?> bo po jego wklejeniu strona się nie pokazywała.
Ale problem mam taki, jak wejdę na stronę to pokazuje się komunikat, ale gdy nie kliknę żeby go zamknąć tylko przejdę do innej podstrony i wtedy kliknę w informację o cookie i kliknę czytaj więcej otrzymuję błąd "404 - Kategorii nie znaleziono". Nie wiem co mam zrobić z tym fantem.

Jola
23-01-2015, 15:34
Chyba musisz zacząć rozróżniać moduł od dodatku.
Zainstatowałeś dodatek - nie musisz podpinać go pod cokolwiek.
Właściwy link do artykułu o ciasteczkach to kwestia konfiguracji dodatku.

OphisR
27-01-2015, 07:50
Robiłem dokładnie tak jak było w instrukcji, tylko że instrukcja musiała być do innej wersji. Skończyło się na tym, że zainstalowałem inny dodatek Cookie Accept (http://extensions.joomla.org/extension/cookie-accept) z którym nie było żadnych problemów. Dzięki za odpowiedź

olexmo
03-03-2015, 10:01
To może i ja swoje 5 groszy dołożę.
Mam ten moduł, ale nie umiem, zrobić tak, aby gdy wyświetla się na dole strony informacja o ciasteczkach i gdyby ktoś sobie zażyczył wejść na "Czytaj więcej" przekierowało go na odpowiednią stronę. Pomożecie?

Qbik
04-03-2015, 16:29
Którą wersję Info ciacho masz plugin czy moduł?
podaj adres strony to pomożemy :)

akzs
29-03-2015, 03:13
Zaktualizowałem joomla do wersji 3.4.1 i na localu i na zewnętrznym. Na zewnętrznym plugin info-ciacho działa jak należy z wyjątkiem strony głownej gdzie zamiast przekierowywać na odpowiedni artykół przekierowuje spowrotem na stronę główną. Na innych stronach działa poprawnie. Na localu, tak na próbę zamieniłem pluing na moduł mod_infociacho. Jeszcze dziwniejsza sprawa, mod_ionfociacho działa prawidłowo z wyjątkiem strony głównej :blink: gdzie w ogóle nie jest widoczny. (Cała strona rególarnie migruje od 2.5 po 3.3 do 3.4 z tym, że na 3.3 zmieniłem szablon). Co może powodować takie objawy jak temu zaradzić? (Jestem amatorem.)

Jola
29-03-2015, 03:18
Podaj adres strony. Wygląda na to, że Twoja strona główna sprawia problemy - nie Info Ciacho.

akzs
29-03-2015, 15:31
Domyślam się, myślałem też o szablonie ale jako amator nie mogę do tego dojść. Moja stronka: http://zsak.net.pl/

Jola
29-03-2015, 16:48
Utwórz menu, które nie pojawia się na stronie, w nim pozycję menu jako artykuł z informacją o ciasteczkach. Alias tej pozycji wpisz w konfigurację modułu Info Ciacho (/alias_pozycji_menu)

akzs
01-04-2015, 01:37
Kombinuje (w wolnej chwili) na localu z modułem jak koń pod górkę i nic, sytuacja się nie zmienia :zly: Podejrzewam, że coś nie tak w ustawieniach, ale tak dla sprecyzowania: "Alias tej pozycji wpisz w konfigurację modułu Info Ciacho (/alias_pozycji_menu)" w którą pozycję konfiguracji wpisać bo już wszystkie przerobiłem? :hmm:
A co ewentualnie wykombinować na zewnętrznym z dodatkiem info-ciacho? Na podstronach działa ok a na głównej gubi gdzieś adres do atrykułu :placz:

Jola
01-04-2015, 01:51
Wpisz w pole "Adres artykułu z informacją o ciasteczkach."

akzs
01-04-2015, 01:57
To już przerabiałem i wyświetlanie modułu wszędzie znikło :hmm:
Teraz to idę się z tym przespać, jutro pokombinuję dalej :closedeyes:

akzs
02-04-2015, 01:50
Kombinowałem i wykombinowałem. Działa jak należy Info Ciacho Moduł! Jak zwykle amator ma pod górkę bo musi się uczyć na swoich błędach :wstyd: ale wiedza pozostanie.
Moduł działa na zewnętrznym prawidłowo i to bez dodatkowego menu. Po prostu miałem źle skonfigurowany moduł Info Ciacho. Pozdrawiam wszystkich i bardzo dziękuję!

darekslim
08-04-2015, 09:04
Witam. Podłącze się pod temat. Probem mam z dodatkiem info-ciacho na joomli 3.4.1 z ustawionymi prostymi adresami, nie wyświatla artykułyu czytaj wiecej o cookie, po wyłączeniu prostych adresów dodatek działa jak należy, ale czy jest możliwośc i czy komus sie udało żeby przy prostych adresach dodatek info ciacho wyświatlal poprawnie artykuł z linku czytaj wiecej??

Qbik
08-04-2015, 09:08
A co rozumiesz przez niepoprawnie??
Opisz w czym problem

darekslim
08-04-2015, 09:35
Przy włączonych prostych adresach po klinknięciu w czytaj wiecej jest błąd 404 kategori nie odnaleziono

akzs
08-04-2015, 09:42
Najpierw zorientuj się czy masz dodatek info-ciacho czy moduł Info Ciacho Moduł!
W pewnym etapie miałem podobnie. Pokombinuj z samym adresem artykułu wpisywamym w pole konfiguracji modułu, bez http:// , puźniej bez kolejnego człona/adresu itp.

darekslim
08-04-2015, 11:00
mam dodatek

Qbik
08-04-2015, 11:10
Ok to zainstaluj moduł z http://all4web.pro i powinno działać

darekslim
08-04-2015, 13:29
A z info-ciacho nic sie nie da zrobic na joomli 3.4.1? nie chciałbym instalowac nieznanych dodatków czy modułów.

Qbik
08-04-2015, 13:36
No to już zainstalowałes dodatek, moduł jest lekki bez żadnych wodotrysków, ma tez poprawione błędy jakich z racji konstrukcji pluginow nie udało się usunąć w dodatku, stad moduł.
Zawsze się da, tylko czy jest sens zostawać i poświęcać czas na rozwiazanie problemu starszej wersji (plugin) jak moduł działa i nie ma ułomności dodatku, decyzje zostawiam tobie.
Autorem dodatku i modułu jest ta sama osoba @jola :)

akzs
08-04-2015, 14:59
@Qbik ma rację, a swoją drogą buziaki i podziękowania dla Autorki obu wersii i przydało by się przypomnienie nr. konta gdzie te podziękowania można dobrowolnie wyrazić! :)

darekslim
09-04-2015, 07:43
Zainstalowałem. Dzięki za pomoc.

tedi
24-11-2015, 07:46
W październiku pojawiła się odświeżona wersja modułu infociacho. Moduł jest bardzo funkcjonalny :). Ale natrafiłem na problem współpracy pomiędzy mod_infociacho_402_15-11-10, a dodatkiem Testimonial Pro w szablonie Shaper HelixIII. Zainstalowanie modułu powoduje, że pomiędzy wyświetlanymi przez testimonial informacjami okno jest zamykane, a zawartość strony umieszczona poniżej tego okna podnosi się do góry.
Dodatek info_ciacho_v_2.5, mimo swych wad wcześniej opisywanych, nie wpływał na działanie Testimonial Pro.

Qbik
24-11-2015, 19:44
Ok @tedi podaj mi linka na priv gdzie problem występuje to coś temu zaradzimy, sprawdzałeś z najnowszą wersją modułu czy problem też się pojawia?

tedi
25-11-2015, 20:19
Za bardzo szybką zareakcję @Qbik-owi serdecznie dziękuję. Super pomoc!
@Qbik poinformował mnie, że dzisiaj na stronie http://all4web.pro/product/1-a4-info-ciacho-modul pojawiła się wersja info-ciacho, która działa poprawnie z szablonem Shaper Helix III. Dziękuję autorom modułu za aktualizację i polecam zainstalowanie najnowszej wersji modułu!

Qbik
25-11-2015, 20:24
Dodam tylko, że ostatnia wersja modułu wspiera już powiadomienia o aktualizacjach w Joomla, więc jak ktoś ma starszą wersje to zapraszamy do zaktualizowania, żeby informowanie o aktualizacjach działały ;)

Hansolo
04-12-2015, 18:30
Witam,
mam pytanko,

mam problem z "Ciachem", tzn. chodzi o "czytaj wiecej..." (w belce Ciacha na dole) nie wyswietla mi sie strona (artykul, który sobie zrobilem) w przypadku gdy na glownej stronie (home) jest pare artykulow (tzw. przegląd art,),
ale jak na stronie home jeden art. to czytaj wiecej... przełancza na art. o ciachach i jest oki,

Czy ktos wie co zrobic? (Joomla 3)

Jola
04-12-2015, 22:24
Adres strony
Wersja Info ciacho
Adres do artykułu w konfiguracji
???

Hansolo
05-12-2015, 15:18
juz znalazlem Twoje info:

Moje spostrzeżenia:
- artykuł o ciasteczkach umieścić w kategorii: uncategorized
- utworzyć pozycję menu (menu nie musi pojawiać się na stronie), wskazać na ten artykuł
- id artykułu i id menu (Itemid) wpisać do konfiguracji dodatku


chyba ze jest inny sposob jeszcze :)

pozdrawiam

marciashka
17-03-2016, 10:05
Witajcie,

Może ktoś z Was już się zetknął z takim problemem: czy moduł info_ciacho współpracuje bez problemów z szablonami na gantry 5? Moduł odpalony, artykuł stworzony, menu zrobione, przypisane - i nic, nie wyświetla się.

Strona w wersji testowej - www.lo1olsztyn.nazwa.pl
Link do artu o cookies: http://www.lo1olsztyn.nazwa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=682&catid=92&Itemid=203
Wersja info_ciacho - pobrana dziś ;-)

pozdr

Gall Anonim
17-03-2016, 11:02
1. Skąd pobierałeś? - moduł? czy dodatek?
2. Do jakiego elementu szablonu przypisałeś? Przypisz do jakiegoś standardowego pola gdzie na 100% działa jakiś inny moduł i zobacz czy hula -w przypadku niektórych frame'worków jest problem po przypisaniu do pola diagnostycznego (debug) w przypadku modułu.

- - - Updated - - -

aaa- no i do wszystkich elementów menu

marciashka
17-03-2016, 11:14
Dziękuję Gallu, działa. Problem był nie w samym frameworku, tylko konieczności przypisania właśnie do pozycji - uznałem, że skoro w opcjach modułu wybieram pozycję, to nie ruszam pozycjonowania modułu z listy predefiniowanych ;-) Po latach korzystania z dodatku, teraz moduł z którego jestem zadowolony ;-)
Dzięki i pozdrawiam

Gall Anonim
17-03-2016, 11:51
Pozwolisz że Podziękowania przekażę Joli :-) bo to Jej dzieło :-)

marciashka
19-03-2016, 17:07
Pozwolisz że Podziękowania przekażę Joli :-) bo to Jej dzieło :-)

Oczywiście - z ukłonami ode mnie ;-)

pwiktorczyk
28-10-2016, 07:41
Podepnę się pod ten temat. Po aktualizacji joomli z 3.4.4. do 3.6.4 na stronie mam problem z zalogowaniem się do panelu administracyjnego, przy próbie logowania mam komunikat:
An error has occurred.
0 Failed to start the session because headers have already been sent by "/home/......../plugins/system/info_ciacho/info_ciacho.php" at line 1.


Czy ktoś przerabiał temat?

tedi
28-10-2016, 08:39
Mam kilka Jomla! 3.6.4 (po wielu kolejnych aktualizacjach) info ciacho, ale moduł ver. 4.05, nie sprawia kłopotów, działa poprawnie i nie blokuje wejścia do PA. Proszę spróbować odinstalować plugin i zainstalować moduł Info ciacho.

Gall Anonim
28-10-2016, 08:45
Dodatek info ciacho nie jest dedykowany do Joomla 3 tylko do Joomla 2.5 - w przypadku Joomla 3 proponuję zastosować A4 Info Ciacho moduł o którym wspomniano powyżej - a który jest godnym następcą dodatku w wykonaniu tej samej autorki czyli Joli Surm'y
Moduł do pobrania w tym miejscu:
http://all4web.pro/product/1-a4-info-ciacho-modul
O pojawieniu się w miarę potrzeb nowej wersji modułu będziesz informowany poprzez wewnętrzny system aktualizacji rozszerzeń Joomla na zapleczu administracyjnym tak jak ma to wiele obecnych rozszerzeń.
Pzdr

Jola
28-10-2016, 10:32
@pwiktorczyk - komunikat wskazuje na to, że coś zostało doklejone w 1 linii pliku info_ciacho.php

Hansolo
18-12-2018, 14:37
witam,

mam pytanko o info ciacho (moduł A4) na stronie wielojęzykowej,
Ustawiłem w module info na (np.30dni), zauważyłem po kliknięciu krzyżyka na froncie strony (wyłączeniu info) info pojawia sie stronie o innym jest jezyku nadal,
i kazda strona językowa ma info ciacho nie wylaczone mimo ze na np. polskiej glownej jest juz "kilkniete", (czyli kazda strona jezykowa nalicza sobie osobno te 30dni niezależnie)

chyba to jest kwestia przerobienia kodu, @Jola ?
pozdrawiam,

Jola
18-12-2018, 20:33
Podaj adres tej strony :)
(edit)
Jeśli strona korzysta ze standardowego przełącznika języków - wszystkie ciasteczka są usuwane przed zmianą języka.
Informacja o klikniętym powiadomieniu zapisuje się w ciasteczku - po kliknięciu jest usuwane, więc moduł (wcześniej plugin) wyświetla informację ponownie :(