PDA

Zobacz pełną wersję : Różnice w wyświetlaniu w IE i FF



sierzegat
03-03-2007, 18:47
Witam!
Szukam pomocy....
Jeśli chodzi o joomlę to jestem początkujący...
wykonałem taką stronkę: www.e-graphic.nazwa.pl
Problem jest z wyświetlaniem tego serwisu...
w Firefoxie jest OK i tak ma wyglądać....
Niestety w IE jest już gorzej
Co zrobić żeby IE zrozumiał jak ma tą strnę wyświetlać....

Przepraszam jeśli taki temat już jest ale szukałem od tygodnia po forum i nie znalazłem rozwiązania

andrzej61
04-03-2007, 16:55
To znaczy że pewnie krzaki wyświetla zamiast ąęćżńóż ? Ja zmieniałem templaty aż takie znalazłem że bylo dobrze pod IE. To wina IE. Dużo templat ma specjalne pliki mające rozwiązywać problemy w IE. Wiele fajnych templat musiałem pominąć przez IE. Ale nic innego nie ymysliem ani innej odpowiedzi nie dostałem. Ktoś pisał żeby na serwerze spytać żeby ustawienia kodowania zmienili. W sumie oprócz ogonków strony inaczej wyglądają na każdej przegladarce.

sierzegat
05-03-2007, 09:21
W sumie nie chodzi mi o kodowanie (polskie znaki są czyli wszystkie ogonki i kreseczki) Chodzi mi o wyświetlanie układu strony...
Podczas projektowania na serwerze lokalnym (krasnal) wszystko było OK i w IE i w FF (opery nie sprawdzałem)
Wiem że niekiedy templat nie działa jak należy ale ta lokalnie była OK

andrzej61
05-03-2007, 11:18
Ale to co rozumieć przez różnice wyświetlania układu strony? Co jest tym układem żle wyświetlanym? Bo układ to jest , wymiary tabel, rozmieszczenie ich, itp, a to znaczy że na każdej przeglądarce daje inne wymiary? Czym się konkretnie różni, krótko mówiąc żeby wiadomo było co jest żle szczególowo, bo pojęcie układ nie wnosi do zrozumienia problemu a tylko zaciemnia obraz.

sierzegat
07-03-2007, 13:11
cała różnica wygląda tak:
http://www.e-graphic.nazwa.pl/tmp/index.html

Rybik
07-03-2007, 17:17
dla glownego diva obejmujacego cala strone ustawic marginesy lewy i prawy na auto

sierzegat
09-03-2007, 11:46
Dzieki wielkie.
Działa jak należy
pozdroofka

Danielcom
10-03-2007, 16:06
Witam,
ja ma podobny problem tyle, że u mnie kwestia wyświetlania w szczególności tyczy się do wielkości liter. W FF jest ok literki takiej wielkości jak powinny, natomiast w IE pomimo ręcznego ustawienia kodowania (w programie IE) Część liter jest wprost ogromna mam na myśli tą stronę (http://www.intro-net.pl).

Mam jeszcze jedno pytanie czy istnieje jakiś skrypt który zmienia automatycznie kodowanie polskich znaków w przeglądarce IE. Mam na myśli TO (http://www.intro-net.pl/images/stories/kodowaniepl.jpg) ustawienie

andrzej61
12-03-2007, 06:42
Widzę że akurat templata jest taka której próbowałem użyć też, czyli Ol Desire. Chciałbym spytać czy nie krzaczy npod Internet Explorerem? Nie mogłem dojść z tym do ładu.

Danielcom
12-03-2007, 11:19
Krzaczki można zlikwidować na dwa sposoby.
1. jak na obrazku (http://www.intro-net.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=47&Itemid=42)
2. Wystarczy zmienić kodowanie polskich znaków w pliku index szablonu.

andrzej61
12-03-2007, 13:56
Otóż nie jest to prawdą z wielu względów.
Po pierwsze to taka zmiana działa tylko do kilku odświeżeń albo wejść na podstrony. I to już wystarczy żeby taki sposób był nieskuteczny.
po drugie nawet gdyby można było tak przestawić na stale, to skoro tak jest ustawione domyślnie, to znaczy że większość osób które ma IE, a niestety większość z tego korzysta, to wówczas trudno spodziewać się aby przestawiali kodowanie w przeglądarce. Trudno też by było na stronie frontowej zamieszczać instrukcje o konieczności przestawienia IE.
Efekt jest taki, że krzaczy a nawet gdyby ten sposób był dobry to i tak żle i krzaczy, bo nie krzaczyłoby tylko u mnie a u innych tak.
Jedne templaty krzacz inne nie. Zamiana kodowania we wszelkich mozliwych plikach nic nie daje. Nieraz krzaczy tylko jakiś detal, na przykład na "pathway" tem wskażnik który mówi gdzie się znajdujemy na stronie.
Dziwne to jest, bo pliki php odwołują się do głównego piiku językowego odnośnie kodowania, a ten jest dobrze ustawiony. Na wszelki wypadek plik języka angielskiego który też tam sobie jest przestawiłem też na nsze kodowanie.
I brak efektu. Przeglądanie wszelkich plików html czy xml, bo tam jest kodowanie określone wprost, przez podanie wartości, nic nie daje. A pliki php biorą z language, więc powinno być dobrze.
W jaki sposób jeden tylko detal na stronie potrafi krzaczyć, na dodatek nie zawsze, a na dodatek bywa tak, że jedno słowo jest z poprawnymi ogonkami a nastepne krzak, jak mam na pathway na tym info: "Tutaj jesteś"
Jeżeli to jest kwestia ustawień serwera, jak ktoś sugerował, to dlaczego w Polsce jest domyślnie ustawione niepolskie kodowanie, poza tym boję się że jak poproszę o przestawienie, to będzie wtedy co innego krzaczyć.
No i ostatnia kwestia to wyjaśnienie dlaczego tak się dzieje z tym krzaczeniem aby rzecz rozumieć i wtedy wiedzieć jak działać w przyszłości w podobnych przypadkach.

Danielcom
12-03-2007, 18:55
Może trzeba by spytać osoby które zajmowały powstaniem, bądź tłumaczeniem systemu Joomla! czy miały by jakiś pomysł jak to naprawić. Wczoraj kolega zasugerował mi żebym użył JavaScript'u. A co do krzaczenia tylko np w pathway jak to Napisałeś to spotkałem się z tym pierwszy raz. W moim przypadku zawsze wystarczała zmiana kodowania w głównym pliku szablonu.