PDA

Zobacz pełną wersję : bład podczas instalacji modułu / pluginu



dreams
26-01-2015, 12:22
podczas instalacji (rozszerzenie -> instalator) wyskakuje mi taki błąd (niezależnie co bym chciał zainstalować:

JFolder::create: Ścieżki nie ma wśród ścieżek open_basedir
Osrzeżenie: Nie powiodło się przeniesienie pliku!

co to moze być ?
w którym miejscu mogę dodać plugin przez ftp ?
plugins/ (authentication, captcha, content, editors, editors-xtd, extension, finder, quickicon, search, system, user) do którego katalogu moge wrzucić plugina aby działał ?

zwiastun
26-01-2015, 12:52
Przeczytaj i sam sobie odpowiedz, na jakiej podstawie ktokolwiek będzie Ci w stanie określić, do którego folderu masz przesłać pliki dodatku. Na marginesie, mam nadzieję, że wiesz, iż to nie wystarczy i trzeba - tak czy owak - dodatek zainstalować.

dreams
26-01-2015, 13:03
dlaczego to nie wystarczy ? nie moge dojsc do rozwiazanai problemu: dlaczego nie moge nic zainstalowac ?

zwiastun
26-01-2015, 13:23
Tak Ci ciężko podać nazwę dodatku? Jasnowidzów tutaj naprawdę nie ma. "Jakiś dodatek" to możesz sobie zainstalować "gdzieś"
Nie wiem, czemu nie możesz zainstalować - albo w dodatku są błędy, albo masz złą konfigurację serwera albo masz źle ustawione ścieżki w konfiguracji Joomla.

dreams
26-01-2015, 13:30
udało się, bład był w pliku configuration.php
w lini:
public $tmp_path = '/tmp';

Była złe zdefiniowana ścieżka do temp (po przenosinach z wampa) oraz prawa do folderu były niezapisywalne, zmieniłem na 775 i jest okey.
Dzieki za pomoc, a co do dotatków to pisałem ze tak sie dzieje na kazdym.