PDA

Zobacz pełną wersję : Tabela #_assets - czy można usunąć?



hajki
27-01-2015, 20:40
Chciałbym zapytać, czy można usunąć tabelę #_assets z joomla 2.5. Oczywiście nie pytam o to, czy techniczne coś takiego jest możliwe, tylko jakie może to nieść ze sobą konsekwencje. Albo inaczej, za co odpowiada ta tabela? Pytam, ponieważ waży ona u mnie około 30 MB, a przydałoby mi się trochę miejsca.

Dodam, że na serwerze testowym (lokalnym) usunąłem jej zawartość i nie zauważyłem, żeby coś się działo.

zwiastun
27-01-2015, 22:27
Tabela zawiera informacje nt. uprawnień do elementów treści. Musisz mieć ogromnie dużo treści, skoro aż tyle zajmuje Ci ta tabela. Albo trzeba ją zoptymalizować.

hajki
27-01-2015, 23:17
Rzeczywiście trochę tego jest. Serwis zawiera kilkanaście tysięcy podstron. Jeżeli założyć, że jedna osoba administruje stroną, to można tą tabelę usunąć?

zwiastun
27-01-2015, 23:46
Jeśli serwis zawiera kilkanaście tysięcy podstron, to zwiększ miejsce na serwerze, a nie szukaj oszczędności w bazie danych, zwłaszcza, że nie bardzo wiesz, co do czego służy i jakie ma związki z innymi obiektami systemu. Bazę danych można zoptymalizować, ale nie usuwać jej elementy, do których odwołują się różne skrypty.