PDA

Zobacz pełną wersję : Linki do źródeł zewnętrznych, <a href="file://...



noche
02-02-2015, 08:47
Witam

nie wiem czemu ale nie mogę stworzyć <a href="file://..... chodzi o stworzenie linku do pliku lub do katalogu zewnętrznego
jak mogę w artykule umieścić taki link?
pliki są trzymane na dysku sieciowym, dodawanie plików na serwer gdzie jest joomla odpada

Gall Anonim
02-02-2015, 15:24
W edytorze - napisać słowo - zaznaczyć - użyć narzędzia link - wkleić czysty link - zapisać

noche
03-02-2015, 14:37
takie rzeczy to ja testowałem :)
chodzi o link do :
\\dysk_sieciowy\folder\
jak wpisuje do adresu url takie coś jw to mi likwiduje "\" gdy zmienię kod źródłowy i wpisze file:\\..... to jest brak reakcji

moje
03-02-2015, 15:30
Nie działa to to, bo próbujesz się odwołać z serwera do plików na dysku sieciowym w Twojej prywatnej (i pewnie zamkniętej) sieci.
Musisz skopiować plik na serwer i dopiero potem utworzyć link do niego.

noche
06-02-2015, 10:00
nie ma jakiegos sposobu na to ?
testowalem ten sam link na zwykłej stronce postawionej na xampp'ie z tym linkiem i działało :? może to kwestia zabezpieczeń ?

mac
06-02-2015, 10:16
Ale chcesz powiedziec ze wpisujesz ze strony
na hostingu link do zasobów lokalnych na dysku?

noche
06-02-2015, 11:37
<BODY>
<p><a href="test.zip" target="_blank">LINK</a></p>
</BODY>

to działa ale plik musi być na tym samym komputerze co www
problem w tym ze jest serwer z danymi np na adresie 10.10.10.1 i na nim sa umieszczane wszelkie pliki
jak przejść z joomli która jest na innym adresie do tych zasobów, to nie musi byc link do konkretnego pliku może to być katalog
na necie cały czas szukam odpowiedzi po ścieżce bezwzględnej ale jak narazie nic nie wychodzi
adres powinien wyglądać mniej więcej tak \\10.10.10.1\katalog\test.zip ?

mac
06-02-2015, 11:57
A jak chcesz zrobic link ze strony na hostingu na adresie publicznym do wewnętrznego adresu sieciowego, chcesz pożenić dwa rożne systemy składowania danych