PDA

Zobacz pełną wersję : Problemy z menu które ma przenosić do kotwic



space_monkey
04-02-2015, 01:07
Witam. Zwracam się o pomoc ponieważ po przekopaniu masy stron internetowych nie znalazłem rozwiązania, a przynajmniej nie potrafie sobie sam z tym poradzić.

Problem wygląda następująco : mam templatke z pięknym poziomym menu, które porusza się wraz z użytkownikiem pionowo po całej stronie. Problem polega na tym, że chciałbym, aby na stronie która jest bez zakładek, a cała treść jest pisana pionowo, menu przenosiło nas do odpowiedniego miejsca poprzez np. kotwice. Jak to zrobić?

Templatka wygląda następująco - http://demo.ltheme.com/joomla-one-page-templates/lt-app-showcase/

Mam wrażenie oczywiście, że całość jest dostosowana do takiego rozwiązania ( nie znam się na javie ale wydaje mi się że są odpowiednie pliki jquery w samej templatce). Jest opcja takiego inteligętnego kotwiczenia, np. żeby menu przenosiło nas slidem do odpowiedniej kotwicy ?

mjmartino
04-02-2015, 10:33
Menu łącze zewnętrzne

#noctam
i np w art. musi być np

<h1 id="costam">ble ble ble </h1>
Jak mnie pamięć nie myli , ale jak jest inaczej niech mnie ktoś poprawi.
To technika stara jak internet.

space_monkey
04-02-2015, 12:05
Super, dzięki. A kwestia z płynnym przewijaniem, a nie przeskakiwaniem do kotwicy?

mac
04-02-2015, 12:50
ale pzreciez w demo masz wszytko
link kotwicy to
http://demo.ltheme.com/joomla-one-page-templates/lt-app-showcase/#sp-users-wrapper
zapewne modul do którego kieruje to sp-users-wrapper
albo to ustawiasz w menu ( linki zewnętrzne) albo w ustawieniach szablonu

space_monkey
04-02-2015, 17:07
nie mogę za nic zrozumieć na jakiej zasadzie mam ustawić płynne przewijanie. Zakotwiczenie oczywiście udało mi się zrobić, ale żeby nie przeskakiwało tylko płynnie się przewijało, nie .

moje
05-02-2015, 00:22
To musisz dopisać kod javascript, który dla odpowiednich klas css łącz wykonana powolne przewijanie. Nie zapomnij w konfiguracji tych łącz odpisać odpowiedniej klasy.

space_monkey
01-04-2015, 18:53
Ok. Do problemu wróciłem po czasie. Nadal nie mogę zrobić płynnego przewijania na stronie. Tzn. Rozumiem, że szablon ma dołączoną bibliotekę jquery. Szukałem, czy aby napewno nie ma szablon już wpisanej funkcji smooth scroll, ale albo nadpisałem to jakimś dodatkiem, albo ma zrobione to na zasadzie przycisku pojawiającego się gdy się przewinie do pewnego momentu strony, który cofnie płynnym przewijaniem na górę strony. Tak więc to działa. Więc próbowałem zrobić nowy dokument js. i wpisałem coś takiego function

simpleScrollTo(element, speed) {
$('html:not(:animated), body:not(:animated)').animate({scrollTop: $(element).offset().top}, speed, function() {
document.location.hash = $(element).attr('id');
});
}
$(function() {
$('#sp-header-wrapper a').click(function (e) {
e.preventDefault();

simpleScrollTo($(this).attr('href'), 500);
});
});

I tutaj pytanie dopisać to mam w sekcji index.php ?
tzn dopisałem jeżeli dokument nazywa się tools.js
w sekcji head ->addJS('tool.js')

no i np. daje kotwice w jakiejś sekcji którą zaznaczam kotwicą i przypisuje do tego pozycje menu. I nic, nadal nie daje zadnego efektu. Nie rozumiem jak to mam zrobić.