PDA

Zobacz pełną wersję : Pierwsza srona :/



kozix
04-03-2007, 15:29
..witam i przedstawiam kolejny problem jaki napotkalem (chcialebym od razu nadmeinic, ze ksiazke mam przeczytalem i tam odpowiedzi nie bylo - w helpach joomli tez nie).

mam taki sobie modul Newsflash ktory mi wyswietla wiadomo co...i chcialbym go miec na pierwszej stronie.. ale tylko na pierwszej (plus oczywiscie na HOME z menu). Wiem ze w ustawieniach modulu moge zaznaczyc ze ma sie wyswietlac na "mainmenu|home" ..ale wtedy go nie ma na FrontPage..agdy zrobie ze ma byc na All lub na Unsign to tez nie rozwiazuje probelmu. Modul ma byc tylko na Home (czyli http://costam.com/index.php?option=com_frontpage&Itemid=26) i na FrontPage (czyli http://costam.com)

..posrednim rozwiazaniem byloby startowanie wlasnie ze strony http://costam.com/index.php?option=com_frontpage&Itemid=26 .. tylko jak to zrobic..?

pozrdawiam i obiecuje ze to juz jeden z ostatnich problemow jakim zawracam wam wasze madre glowy.

t

magdaa
04-03-2007, 15:55
a wciśnij klawisz alt i zaznacz te pozycje menu, na których ma wyświetlać się newsflash.

kozix
04-03-2007, 16:05
..chodzilo Ci chyba o "ctrl" ...ale tam nie moge zaznaczyc pierwszej strony.. moge jedynie pozycje w menu i tak zaaznaczam (mainmenu|HOME)

problem polega na tym ze mam jakies pole np user2 w ktorym jest Newsflash .. i ma sie to tam pojawiac tylko na stronie startowej i na stronie HOME i na zadnej innej.. probowalem podmeinac template znaczy inna na front a inna na reszte ale to nie dziala (na frontpage odpalana jest default template .. i jesli tam jest jakis news z linkiem read more to on sie tez w niej otworzy, choc nie powinien).

..hmm..klops

magdaa
04-03-2007, 16:07
z altem też działa. Nie rozumiem "ale tam nie mogę zaznaczyć pierwszej strony" to, gdzie masz ją przypisaną jeśli nie do mainmenu ?

kozix
04-03-2007, 16:13
..racja ..ale prawym altem .. przynajmniej u mnie .. przepraszam za "nieuzasadniona uwage"

..no ale z problemem pozostalem

klops po dwakroc

magdaa
04-03-2007, 17:04
albo czegoś nie rozumiem, albo nie wiem - jedno i drugie niewykluczone. Strona startowa to jednocześnie pierwsza pozycja w mainmenu. Twierdzisz, że nie widzisz tam swojej startowej. To na jakiej zasadzie masz utworzoną stronę startową ?

nerhaa
05-03-2007, 12:07
Witam!

Mam dokładnie ten sam problem - tylko u mnie przyczyną jest fakt, że strona główna nie jest identyczna dla strony startowej.

Tzn.

wpisując: www.adres.pl otrzymuję stronę główną, która jednak nie wyświetla artykułów ze strony głównej. Kiedy w topmenu kliknę na strona główna - wówczas przenosi do tej "właściwej strony głównej" i wówczas wszystko jest ok...??

kozix
05-03-2007, 14:22
no wlasnie .. widze ze nie jestem jedyny .. nerhaa jesli tylko uda CI sie to rozwiazac prosze daj mi znac.. a ja obiecuje poinformowac Ci jak tylko mi sie to uda ..

.. a do reszty apeluje .. nie pozostawiajcie nas samych.. jesli otrzymam pomoc obiecuje glosic imie joomla jako "the best CMS" do konca zycia ( i nawet sobie oficjalna koszulke kupie)

pozdrawiam
t

kozix
12-03-2007, 12:40
...czy naprawde nikt nie rozwiazal tego problemu ..?

Sova
12-03-2007, 14:58
Strona główna? Strona startowa?
Info: element ustawiony jako pierwszy w menu stanowi stronę główną serwisu (jak to nazywacie startową).
Jeśli zmieniliście standardowy element - Home/Start, czyli com_frontpage&Itemid=1 na jakąś inną pozycję to chyba logicznym się wydaje, aby przypisać tego newsflash'a do tej zmienionej właśnie pozycji a nie do com_frontpage (czyli do strony głównej)

zwiastun
13-03-2007, 01:32
Strona startowa=strona główna. Cokolwiek by to miało być.
Strona startowa = również specjalny komponent (ang. FrontPage) , przeznaczony do generowania strony startowej (głównej) bądź jakiejkowiek innej.
Stroną startową (główną) jest ZAWSZE pierwsza pozycja w menu mainmenu (głównym) - cokolwiek by to było: materiał statyczny, blog, blog tworzony przez komponent Strona startowa.
Moduł, o którym mowa, można przypisać w ustawieniach modułu do:
a) strony/pozycji menu ustawionej jako pierwsza w menu głównym [mainmenu]
b) strony tworzonej przez komponent FrontPage
c) jednej z tych stron
Zależy, co się chce.