PDA

Zobacz pełną wersję : Brak dostępu do panelu administratora Błąd: 500 JHtmlBehavior::mootools not found.



grzeno
07-02-2015, 13:40
Witam szanowne Forum,

Mój pierwszy post i od razu problem z jakim się nie spotkałem.
Proszę o pomoc może ktoś spotkał się z problemem błędu opisanym niżej. Błąd wystąpił po instalacji modułu/componentu w wresji joomla 3.6.6. Przypuszczam że moduł/component był starszej wersji joomla 2.5 stąd problem :(

Komunikat jaki zwraca system w panelu:
Nieznany błąd


500 JHtmlBehavior::mootools not found.


objawy: brak dostępu do panelu administartora nie można wylogować ani zalogować się ponownie,
strona którą wcześniej utworzyłem z próbnymi treściami grafikami działa normalnie.


Jedyne co jestem pewien to nie jest to błąd serwera opisany tutaj:
http://forum.joomla.pl/showthread.php?78853-B%C5%82%C4%85d-500-przy-pr%C3%B3bie-wej%C5%9Bcia-do-Panelu-Administracyjnego-zaraz-po-instalacji
rozmowa przeprowadzona z moją firmą hostingową serwera. Podobno jest to błąd plików joomla.

Jestem laikiem w tego typu sprawach może ktoś potrafiłby mi pomoc. Przeszukałem cały internet, nie znalazłem żadnej pomocnej informacji na ten temat.
jedyne co udało mi się odnaleźć to informacje o istniejącej wtyczce która naprawia ten błąd z jednym "ale" link poniżej:
http://www.pluginaria.com/j25-legacy.html

wszystko byłby ok gdyby się udało ją zainstalować ale nie wiem jak to zrobić kiedy nie ma się dostępu do panelu i nie wiem gdzie i jak tą wtyczkę odpalić w silniku joomla 3.6.6 bo może faktycznie ta wtyczka pomoże.

proszę o pomoc,

pozdrawiam

Karol99
08-02-2015, 19:16
Backupu oczywiście nie ma? (Tak, to było pytanie retoryczne)

Spróbuj przez phpMyAdmin wyłączyć w bazie ten tajemniczy zainstalowany dodatek - tabela pref_extensions, wiersz tego dodatku, kolumna enabled zmienić wartość 1 na 0 (zamiast pref ma być Twój prefiks).

Informacji jak dostać się do phpMyAdmin na Twoim hostingu szukaj w jego pomocy, ewentualnie pytaj helpdesk.

Po wyłączeniu raczej bym dodatek usuwał, niż robił jakąś stójkę na uszach, by jednak zadziałał.

I wyciągnij wnioski na przyszłość z przeprowadzonego właśnie doświadczenia na żywej stronie...

grzeno
10-02-2015, 09:51
Witaj,
twoja informacja skutecznie naprowadziła mnie na rozwiązanie mojego problemu, po zalogowaniu do phpMyAdmin nie znalazłem "pref_ectensions" tylko d6vmr_extensions` po czym usunąłem ostatni wpis w tej tabeli i problem się rozwiązał. Mogę się znowu logować na swoją stronę www:DD.

Dziękuję za pomoc:up:,
pozdrawiam

Karol99
10-02-2015, 23:18
Pref to prefiks, c to literówka - powinno być x. No i oczywiście lepiej odinstalować niż usuwać wpis z bazy...

Ale cieszę się, że Ci się udało :)