PDA

Zobacz pełną wersję : Wyświetlanie ikon do portali społecznościowych autora artykułu.



Reeboy
09-02-2015, 00:45
Chciałbym dodać możliwość dodania do informacji konta K2 linków do portali społecznościowych. Tak żeby wyświetlały się one obok nazwy autora na stronie artykułu.
Na razie dodałem w pliku profilu użytkownika


<td class="key"><label id="userFb" for="userfb"><?php echo JText::_('K2_USERFB'); ?></label></td>


Co jeszcze muszę dodać, żeby to chulało i jak potem wyświetlić to na stronie artykułu??? Anyone?

Pozdrawiam! :))

Reeboy
16-02-2015, 11:42
Mógłby mnie ktoś trochę nakierować?

Reeboy
16-02-2015, 13:37
Dodałem inputy dla poszczególnych linków w profile.php, ale nie wiem gdzie wysyłać dane wpisane do inputów.


<form action="<?php echo JURI::root(true); ?>/index.php" enctype="multipart/form-data" method="post" name="userform" autocomplete="off" class="form-validate">

// Głównie chodzi mi o to
<?php echo JURI::root(true); ?>/index.php

Rozumiem że w tym pliku zapisują się informacje. Gdzie on jest?!

Pozdro :))

Reeboy
16-02-2015, 16:57
Dobra, ogarnąłem trochę więcej.

Utworzyłem w bazie danych kolumnę fb, wzorując się na kolumnie url.

do profile.php dodałem

<input type="text" size="50" value="<?php echo $this->K2User->fb; ?>" name="fb" id="fb"/>

W user.php, analogicznie do wywoływania url, chciałem wywołać fb

//Tak wygląda wywołanie url

<?php if ($this->params->get('userURL') && isset($this->user->profile->url) && $this->user->profile->url): ?>
<span class="userURL">
<?php echo JText::_('K2_WEBSITE_URL'); ?>:
<a href="<?php echo $this->user->profile->url; ?>" target="_blank" rel="me"><?php echo $this->user->profile->url; ?></a>
</span>
<?php endif; ?>

/Zmodyfikowane, żeby wywoływało fb

<?php if ($this->params->get('userURL') && isset($this->user->profile->fb) && $this->user->profile->fb): ?>
<span class="userFB">
<a href="<?php echo $this->user->profile->fb; ?>" target="_blank" rel="me">FACEBOOK</a>
</span>
<?php endif; ?>


Jak widzicie pozamieniałem url na fb, ale nie wiem co zrobić z "get('userURL')" to jest jakaś wartość, gdzieś zapisana. Jak pobrać to fb z bazy danych?

Pozdrawiam :)