PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z przeniesieniem strony na inny komputer lokalnie



magik321
11-02-2015, 10:40
Witam
Jestem tutaj nowy, więc proszę być delikatnym;)
Otóż mam taki problem. Padł mi dysk w laptopie, a miałem na nim xampp-a ze stroną w joomla 3. Co mam zrobić, aby całą moją pracę przenieść do innego komputera? Mam zainstalowanego xampaa w tej samej wersji. Próbowałem już różnych sposobów. Kopiowałem katalog htdocs, kopiowałem cały katalog xampp i nic. Potem wyskakiwał mi komunikat w programie jak próbowałem uruchomić MySQL - [mysql] Error: MySQL shutdown unexpectedly. Nic nie pomaga, a powiem szczerze, że zależy mi na tej mojej pracy, bo włożyłem w stronę dużo czasu...

wini74
11-02-2015, 11:04
Jeżeli miałeś zrobioną kopię np za pomocą Akeeba Backup to nie widzę problemu, odszukaj kopię i przywróć poprzez Akeeba Kickstart

magik321
11-02-2015, 11:12
Właśnie chodzi o to, że nie mam...

zwiastun
11-02-2015, 11:13
Jestem tutaj nowy, więc proszę być delikatnym;)
Wybacz, Drogi Kolego, ale to jest najzwyczajniejsza w świecie impertynencja.


Co mam zrobić, aby całą moją pracę przenieść do innego komputera?
Być może to się nie uda, ale próbuj. Musisz przenieść co najmniej dwa katalogi:
a) podkatalog z plikami Joomla z katalogu htdocs
b) podkatalog z plikami bazy danych (nazwany tak jak baza danych) z katalogu mysql_data.
Katalog mysql_data powinienens mieć w katalogu mysql albo w katalogu głównym.
Ponadto - jeśli xampp jest teraz na innym dysku, konieczne będzie poprawienie ścieżek dostępu w pliku configuration.php.

magik321
11-02-2015, 11:38
Po przekopiowaniu tych dwóch katalogów wyskakuje błąd w xampp-ie "[mysql] Error: MySQL shutdown unexpectedly.". Tu jest problem. Z racji tego, że laptopa mam służbowego i już kilka razy go wymieniałem to przenosiłem kilka razu już te katalogi i zawsze było ok. A teraz lipa.

zwiastun
11-02-2015, 12:28
Tu masz info, co w tym przypadku zrobić:
http://stackoverflow.com/questions/18022809/xampp-mysql-shutdown-unexpectedly

magik321
11-02-2015, 12:32
Dzięki za link, ale to nie to. Już byłem na tej stronie i robiłem tak jak jest tam napisane. Dzięki za chęci.

zwiastun
11-02-2015, 12:51
Jeżeli dane z padniętego dysku dają się przekopiować, to możesz spróbować zmienić w konfiguracji mysql ścieżkę do danych i uruchomic baze danych z oryginalnej lokalizacji, a następnie zrobić sobie kopię bazy.

enrick27
12-02-2015, 21:26
A jest możliwośc aby XAMPP ze stronami Jommla! był mobilny - to znaczy raz występował na c: w laptopie, a w innym czasie na dysku podpiętym do komputera stacjonarnego w kieszeni jako G: bo mam z tym mały problem...