PDA

Zobacz pełną wersję : Przycięty tekst w artykule



mati1414
11-02-2015, 18:13
Witam, jestem świeżym użytkownikiem Joomla. Posiadam mały problem: mianowicie kiedy wrzucę artykuł pisany "ciurkiem", pojawia się on na stronie, ale jest przycięty w taki sposób, że nie idzie go odczytać (niżej wrzucam screen'a). Przeszukałem Internet, ale nie znalazłem jak się tego pozbyć. Próbowałem znaleźć opcję marginesów w edytorze, ale niestety nie znalazłem. Z góry dzięki za pomoc!

8099

wini74
11-02-2015, 18:24
1. Pisany ciurkiem czy raczej kopiowany z zewnątrz?
2. Czy w treści masz zamieszczone jakieś pliki graficzne?
3. Skoro zaczynasz przygody z Joomla to dlaczego od 1.5 a nie 3.x ??

zwiastun
11-02-2015, 18:49
link do strony proszę

mati1414
11-02-2015, 19:01
1. Pisany ciurkiem czy raczej kopiowany z zewnątrz?
2. Czy w treści masz zamieszczone jakieś pliki graficzne?
3. Skoro zaczynasz przygody z Joomla to dlaczego od 1.5 a nie 3.x ??

1. W zasadzie to skopiowany z Word'a
2. Plików graficznych brak, jedynie tabela.
3. Otrzymałem "prowadzenie" strony w spadku, ale będę musiał zaaktualizować do najnowszej wersji. Wcześniej miałem styczność z Mambo i WordPress'em.

@zwiastun - poszło na PW

wini74
11-02-2015, 19:06
Zacznij od tego. tekst skopiuj z worda do notatnika a następnie do Joomla - może to być przyczyną

mati1414
11-02-2015, 19:29
Zacznij od tego. tekst skopiuj z worda do notatnika a następnie do Joomla - może to być przyczyną

Niestety wtedy nie skopiuje mi się tabela. Próbowałem skorzystać z opcji "Wklej z Worda" w edytorze tekstu, ale nadal to samo.

wini74
11-02-2015, 19:47
Dokładnie tak jak piszesz. Bo edytor w Joomla jest wordem. Treść powinieneś sam formatować z poziomu Joomla a tabela także samemu tworzyć. Wtedy wszystko będzie grało. Jak będziesz kopiował z worda to wtedy takie kwiatki będą rosły.

zwiastun
11-02-2015, 22:55
Problem masz, niestety dla Ciebie, duży, a nawet bardzo duży, ale - jak mówią młodzi - "do ogarnięcia".
Twoja witryna jest postawiona na Joomla 1.5, a więc w przestarzałej, od kilku już lat niewspieranej technologii z 2008 roku (w dzisiejszych czasach 7 lat w Internecie to epoka). Im szybciej migrujesz swoją witrynę do najnowszej wersji Joomla, tym lepiej. Nie powinno to sprawić problemów - witryna to w gruncie rzeczy same artykuły + galeria zrobiona w Phocagallery.

Ad rem:
Po stronie frontowej, niestety, nie sposób stwierdzić, dlaczego Ci "ucina" dalszą część artykułów. Być może ktoś, kto kodował szablon, tak to właśnie urządził. W edytorze tekstu artykułu masz przycisk Więcej, którym oddziela się wprowadzenie od tekstu zasadniczego. U Ciebie nie widać, by taki przycisk w ogóle był wstawiony. Ale wówczas powinien się od razu wyświetlać cały artykuł.
Z tego co widzę, to Twoje artykuły są po prostu krótkie. Ukazuje się wszystko, co w nich jest.
Natomiast w przypadku strony Rekrutacja - całym tekstem artykułu jest link do dokumentu PDF. I ten dokument jest widoczny, więc nie rozumiem zupełnie, z czym masz problem.