PDA

Zobacz pełną wersję : Kilka sklepów jedna baza danych



kefir666
11-02-2015, 20:48
Czy jest możliwe utworzenie kilku sklepów na VM tak by korzystały z jednej wspólnej bazy danych.

Widzę to tak:

- jeden główny sklep gdzie dodawane są produkty i obsługiwana jest cała transakcja

- dodatkowe sklepy (nazwijmy je partnerskie) działające w subdomenach domeny sklepu głównego, przez które składane są zamówienia rejestrowane w nich samych oraz w sklepie głównym. Oczywiście po dodaniu produktu do sklepu głównego miałby on pojawiać się w sklepach partnerskich oraz po zakupie w sklepach partnerskich stan produktu powinien być aktualizowany we wszystkich sklepach.

Mam nadzieję, że w miarę jasno to naświetliłem. Nie znam się więc pytam. Ewentualnie jeżeli nie VM to co?

Z góry dzięki za wszlką pomoc

Pozdrawiam
Przemek

zeki
11-02-2015, 23:05
Coś takiego, że masz wspólny panel administracyjny a kilka domen to tzw multistore. Obsługuje to np prestashop od wersji 1.5 (chyba, na pewno 1.6 to ma) Czy mają to komponenty do joomla nie wiem, ale koledzy pewnie zaraz odpiszą albo sam dojdziesz jak wiesz czego szukać. ;)

zwiastun
11-02-2015, 23:38
Jeśli ten sklep jeszcze nie stoi, to użyj Prestashop. Po co się pchac w VM, który - poza wszystkim - od jakiegoś czasu ma problemy sam ze sobą.

kefir666
12-02-2015, 08:02
Wielkie dzięki za odpowiedź. Wcale się nie upieram przy VM. Obadam w takim razie Prestashop.