PDA

Zobacz pełną wersję : Odstepy w Kategorie



agajtex
04-03-2007, 22:33
Witam po raz pierwszy,
Do tej pory wystarczalo mi czytanie Waszych postow, ale na moj problem nie znalazlem odpowiedzi.

Otoz wyswietlam kategorie z miniaturkami. I wszystko byloby OK, ale wyswietlanie jest w kupie. Zadnych odstepow, tylko gorne obrazki przylegaja do lini gornej, a obrazki w drugim rzedzie zlewaja sie z pierwszym, obrazki w 3 rzedzie zlewaja sie z drugim rzedem.
Chcialbym, aby rzedy kategorii byly od siebie odsuniete tak na dwa [BR], a pierwszy rzad od linii tez na dwa BR-ki

Dobrze odzwierciedli moja pisanine widoczek http://www.agajtex.pl

Przy okazji mam problem z polskimi literkami w bazie po imporcie, ale mam nadzieje ze jakos do tego dojde. Chociaz juz z tydzien kombinuje. Zrobilem export z hosting.internetdsl.pl a u siebie import i pl znaczki znikly. Probowalem juz na rozne sposoby i z roznym kodowaniem i nic. Nawet w pajaczku przekodowalem tekst i dalej nic. Rezultat jaki osiagam to:
Zamiast pliterki jeden znak zapytania
lub
Zamiast pliterki dwa znaki zapytania
koszmar.

Dzieki za pomoc,
Agajtex

dancone
07-03-2007, 00:36
Witaj,
Podziękowałeś i nie doczekałeś się odpowiedzi ;-)

1. Zapewne zauważyłeś ze w VirtueMart możesz określić plik wyświetlania dla kategorii oraz dla karty produktu.
Dla listy produktów w kategorii browse_1
Dla strony (karty produktu) shop.flypage

Domyślne pliki „do wyświetlania”, które będą wpisywane do nowych kategorii i produktów określasz w konfiguracji VM w zakładce „Strona”
Oraz możesz określić indywidualny sposób wyświetlania dla każdej kategorii i każdego produktu.

„Szablony wyświetlania” możesz dodawać do wiele.
Przejrzyj zawartość katalogu: twojajoomla/administrator/components/com_virtuemart/html/templates/
Gdzie znajdują się pliki szablonów. Tam także jest plik w którym musisz zmienić sposób wyświetlania produktów w kategorii. Prawdopodobnie browse_1, który jest domyślnie wpisany w instalacji Joomla.

Właściwości wyświetlania możesz zmieniać bez ograniczenia zapisując je ww własnych plikach jednak musisz znać podstawy CSS aby określić style (np. padding dla div) w taki sposób aby Twoja Joomla „była taka sama” w IE6, IE7, Firefox, Operze.

2. Do edycji CSV dla Virtuemart polecam OpenOffice gdzie możesz wygodnie konwertować znaki do właściwego formatu – tutaj powinno być ISO z 2 na końcu :-)
O ile dane „przenosisz” przez phpMyAdmin zwróć uwagę na system porównań dla MySQL.

Proponuję export i import danych w UTF-8.
Nie ma konieczności stosowania konwerterów znaków.

agajtex
07-03-2007, 11:28
Dzieki za odpowiedz. Baza juz dziala, ale te odstepny NIE. Po mieszaniu w szabonach browse_1 i innych okazalo sie, ze to dziala juz dla listy produktow w danej podkategorii. Debugger pokazuje wtedy, ze strona to shop.browse.

A na glownej stronie nic sie nie zmienia po edycji szablonu. Debugger na tej stronie pokazuje, ze strona sie nazywa shop.index
Ale gdzie szukac, zeby dac odstepy miedzy obrazkami to nie wiem.

pozdrawiam,
agajtex
http://www.agajtex.pl

dancone
07-03-2007, 11:43
Jeśli nie "widać" efektów zmian, możesz mieć włączone cache dla joomla.
aby zmienić kartę produktu (dla shop.browse), np:
/public_html/administrator/components/com_virtuemart/html/templates/product_details/flypage.php

agajtex
07-03-2007, 13:29
Jeśli nie "widać" efektów zmian, możesz mieć włączone cache dla joomla.



Zle sie wyrazilem. Efekty widac, tylko nie na tej stronie glownej.
Efekty zmian w shop.browse widac na stronie ktora wyswietla juz produkty.

A na stronie glownej komponentu VirtueMart zmian nie ma, czyli to raczej nie tu sie ustawia.
Gdzie jest plik shop.index? Bo taki pokazuje debug.

Cache joomli mam wylaczony.

pozdrawiam,
agajtex
http://www.agajtex.pl

dancone
07-03-2007, 13:44
A może tu?
/public_html/administrator/components/com_virtuemart/html/shop.index.php

pozdrawiam

agajtex
07-03-2007, 14:39
A może tu?
/public_html/administrator/components/com_virtuemart/html/shop.index.php

pozdrawiam

Dziekuje Ci pieknie za pomoc. Wszystko dziala tak jak ma dzialac :-)
Uklony

pozdrawiam,
agajtex