PDA

Zobacz pełną wersję : Problemy z instalacją Virtuemart3



ossi_cw
17-02-2015, 00:32
Witam.
Jak to jest że w touturialach to działa a w rzeczywistości nie tak szybko?:D

-Joomla instalacja na localhost - serwer XAMPP >> pierwszy problem jaki nastąpił ,to zamiana komendy ENGINE=InnoDB na ENGINE=MyIsam

-> moje pytanie czemu tak sie dzieje?

- przy instalacji sklepu Virtuemart3 pierwszy plik się zainstalował do Joomla, natomiast drugi plik(zgodnie z touturialem) nie zainstalował się bo wyskoczyła komenda "BłądPojawił się problem z wczytywaniem pliku na serwer.
Maksymalny rozmiar wczytywanych plików jest zbyt mały: Jest on ustawiany w php.ini w zmiennej upload_max_filesize oraz post_max_size w ustawieniach Twojego PHP (konfigurowanych w pliku php.ini i / lub .htaccess)"
-> moje pytanie - jak to zmienić w XMAPP??
Może jakieś touturiale lub szczegółowe opisy?
Za pomoc dziekuję i pozdrawiam!

noras
17-02-2015, 11:13
Witaj,
InnoDB jest o wiele szybsze i wydajniejsze. I to tej technologii powinieneś użyć dla bazy danych. Domyślnie Joomla ma to wdrożone.
Co do instalacji samego VM3 to błąd który zobaczyłeś pokazał Ci dokładnie miejsce w którym należy zmienić zmienną upload_max_filesize oraz post_max_size - w pliku php.ini w folderze z php gdzie masz zainstalowanego XAMPP.

Drobna sugestia. Z pytania wywnioskowałem, że nie masz dużego doświadczenia w konfiguracji serwera lokalnego. Proponuje użyć JAMP'a, który jest idealnie skonfigurowany pod Joomla. Z nim nie będziesz miał problemów - darmowa wersja na 14 dni pozwoli Ci porównać czy problemy stwarza sam serwer.