PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla nie wysyła emaili



Delleg
17-02-2015, 14:49
No właśnie jak w temacie, konfiguruje Joomlę na wszystkie sposoby, ale nie jestem w stanie jej zmusić do wysłania e-maila z formularza kontaktu. Próbowałem z pocztą dostarczoną z domeną, z Wirtualną Polską, oraz pocztą Gmail. Polityki wielkiej w tym nie ma, te same pola do uzupełnienia co w programie Thunderbird czy podobnym, posiłkowałem się tą intrukcją (https://docs.joomla.org/How_do_I_use_Gmail_as_my_mail_server%3F), a mimo to ciągle dostaje komunika od strony



Uwaga

Połączenie SMTP nie powiodło się
Połączenie SMTP nie powiodło się




Moje ustawienia w "Konfiguracja globalna -> serwer":

Obsługa poczty: SMTP
Wysyłaj z adresu: mojadresemail@gmail.com
Nazwa nadawcy: Strona Internetowa
Uwierzytelnianie SMTP: TAK
Bezpieczeństwo SMTP: SSL
Port SMTP: 465
Użytkownik SMTP: mojadresemail@gmail.com
Hasło SMTP: MoJ3#hAsLo
Serwer SMTP: smtp.gmail.com

Zanim zapytacie... tak sprawdzałem poprawność hasła z jakieś 100 razy, a podany w poście e-mail jak i samo hasło nie są prawdziwe.

zwiastun
17-02-2015, 18:50
Skoro się nie powiodło, to znaczy, że nie skonfigurowałeś poprawnie. Joomla na pewno mejle wysyła, jeśli jest dobrze skonfigurowany.

mac
17-02-2015, 22:12
Na home.pl?

Delleg
18-02-2015, 07:21
Na lokalnym hostingu 8ww (http://www.8ww.pl/). Jak rozumiem do poprawnego działania musi być zainstalowane OpenSSL

phpinfo()


openssl



OpenSSL support
enabled


OpenSSL Library Version
OpenSSL 1.0.0-fips 29 Mar 2010


OpenSSL Header Version
OpenSSL 1.0.0-fips 29 Mar 2010

zwiastun
18-02-2015, 09:09
Nie, nie musi, w ogóle nie jest potrzebny.

Delleg
18-02-2015, 10:57
Użyłem PHP Mail zamiast SMTP w połączeniu z adresem e-mail z hostingu, co prawda nie rozwiązuje to problemu, ale poczta jest wysyłana. Dziękuje Wam za pomoc.

zwiastun
18-02-2015, 14:49
Czemu nie rozwiązuje, skoro poczta jest wysyłana? Jeśli zależy Ci na SMPT, skonsultuj swoją konfigurację z administratorem serwera. Nikt nie wie lepiej, niż on, jak ma wyglądać konfiguracja poczty na zarządzanym przezeń serwerze.