PDA

Zobacz pełną wersję : Rejestracja użytkownika-dodanie nowego pola Kod dostępu



Maciej_K_3105
18-02-2015, 15:24
Witam,
Chciałbym dodać nowe pole (poza polami które mam czyli Pełna nazwa, nazwa [login], hasło, Powtórz hasło, adres e-mail, Powtórz adres e-mail i Captcha), a mianowicie Kod dostępu (między Powtórz adres e-mail i Captcha). Moje forum będzie dotyczyło pewnej zamkniętej społeczności klubowej. Ten kod dostępu (ciąg liter i cyfr o długosci 16 znaków, wymyślony przeze mnie) będę podawać użytkowników, którzy chcą się zarejestrować. Oczywiście, jak ktoś nie poda tego kodu (klucza) lub wpisze go błędnie to ma wyskakiwać domyślny komunikat w stylu, że nie wypełniono tego pola lub wpisano go niepoprawnie. Rejestracja ma być możliwa po wypełnieniu tych pól wraz z tym kodem (kluczem).
Czy są jakieś moduły, dodatki lub wtyczki, które umożliwiają korzystanie przy rejestracji użytkownika z takiego kodu (klucza) dostępu? Czy można też z edytować tabele w bazie, pliki php (ten wspomniany kod dostępu będę znał tylko ja) odpowiedzialne za taką rejestrację z tym dodatkowym polem? Będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc czy wskazówki.

zwiastun
18-02-2015, 15:38
Użytkowników, którym chcesz dać dostęp, przypisujesz do odpowiedniej grupy i dostęp dajesz tej grupie. Niepotrzebne Ci do tego żadne dodatki.
Na JED znajdziesz też dodatkowe rozszerzenia chroniące dostęp do treści.

Maciej_K_3105
18-02-2015, 16:29
U mnie użytkownicy zarejestrowani są przypisywanie do grupy zarejestrowanych (registered).

Na JED znajdziesz też dodatkowe rozszerzenia chroniące dostęp do treści.
Jeżeli ktoś zna jakieś dodatkowe rozszerzenia chroniące dostęp do treści tak, aby podczas rejestracji (do kuneny, później już podczas logowania podawało by się login i hasło) było widoczne pole Kod dostępu (ciąg liter i cyfr o długosci 16 znaków, wymyślony przeze mnie) poza polami Pełna nazwa, nazwa [login], hasło, Powtórz hasło, adres e-mail, Powtórz adres e-mail i Captcha to proszę mi podać kilka dodatków godnych polecenia, które spełniają w/w założenia.

zwiastun
18-02-2015, 18:58
U mnie użytkownicy zarejestrowani są przypisywanie do grupy zarejestrowanych (registered).
Ale Ty możesz stworzyć sobie własną grupę (grupy) i ustawić własne poziomy dostępu. Zamiast podawania jakichś kodów, zmienisz tylko przypisanie do grupy.

Maciej_K_3105
18-02-2015, 21:35
Stworzyć grupy oraz ustawić własne poziomy dostępu to nie problem. Chciałem po prostu wiedzieć, czy są jakieś moduły, dodatki, wtyczki (jeśli tak to jakie, konkretne nazwy tych pluginów), które rozwiązują w/w założenia oraz czy można z edytować (zmodyfikować kod) odpowiednie pliki php (ten wspomniany kod dostępu będę znał tylko ja) tak, aby była możliwa rejestracja użytkownika z dodatkowym polem kod dostępu (będzie on miał stałą wartość zdefiniowaną przeze mnie).

zwiastun
18-02-2015, 21:45
Nie potrafię Ci wskazać dodatku bądź innego rozszerzenia, które umożliwia w Joomla zarządzanie dostępem do treści za pomocą kodów dostępowych. Nie korzystałem z takowych. Technicznie jest to, oczywiście możliwe. Na tej zasadzie udzielany jest np. płatny dostęp do treści. Musiałbyś przeszukać JED (albo poczekać, może ktoś coś podpowie). Natomiast wedle Twojej charakterystyki naprawdę lepiej posłużyć się systemem uprawnień. Chyba, że chcesz każdemu użytkownikowi dawać indywidualne kody dostępowe, ale przemyśl, czy to ma sens - użytkownik będzie musiał odgrzebywać z jakichś notatek (mejla) kod dostępowy za każdym razem, gdy będzie chciał przeglądać witrynę. Bardzo uciążliwe.

Maciej_K_3105
18-02-2015, 22:03
Ten kod dostępu o który mi chodzi byłby tylko raz podawany podczas rejestracji. Natomiast już podczas logowania użytkownika by się logował już oczywiście z swoim loginen i hasłem (nie kod dostępu). Wszelkie sugestie mile widziane.

zwiastun
18-02-2015, 22:09
To naprawdę tym bardziej obciążanie systemu jakimikolwiek dodatkami nie ma sensu. Zamiast posyłać kod, który ktoś musi wpisać, po prostu przydzielisz go do odpowiedniej grupy dostępu. Wszystko! Samo sobie grupy dostępu nie zmieni, tylko Ty to możesz zrobić (czy ktoś z administratorów).

Maciej_K_3105
19-02-2015, 10:15
To forum o którym mówię ma być tylko dostępne dla pewnej społeczności klubowej tzn. jak ktoś się zarejestruje, a ta osoba w rzeczywistości nie należy do tej takowej grupy to prostu ten osobnik nie miałby dostępu do takiego forum dyskusyjnego.

Gall Anonim
19-02-2015, 11:26
A nie prościej ustawić akceptację rejestracji przez administratora?
Dostajesz info że taki i taki się zarejestrował i akceptujesz to (aktywujesz konto - o ile pamiętam linkiem z maila można) lub nie.
Jest taka możliwość konfiguracji.
Pzdr

Maciej_K_3105
19-02-2015, 11:59
A nie prościej ustawić akceptację rejestracji przez administratora?
Dostajesz info że taki i taki się zarejestrował i akceptujesz to (aktywujesz konto - o ile pamiętam linkiem z maila można) lub nie.
Jest taka możliwość konfiguracji.

Jak tak mam ustawione. Właśnie znalazłem już linka https://www.youtube.com/watch?v=2AyCzb2vTaU na którym jest pokazane jak dodać dodatkowe pola do rejestracji. Temat uważam za zamknięty, zostawiam dla potomnych.