PDA

Zobacz pełną wersję : Tło do newslettera w acy mailing



borys42
18-02-2015, 21:16
Witam,
jestem nowym użytkownikiem i w sprawie programowania itp zieleńszym niż trawa...
Mam problem z modułem Acy mailing, a raczej z tłem do newslettera... Jak je wgrać/wrzucić aby w wysłanej wiadomości subskrybent miał ładne tło, a nie gołe białe nie wiadomo co...
Tło mam w pliku, bo jest tłem głównym do strony, jak ktoś wpadnie na pomysł napisania: weź tło z stamtąd gdzie je masz; to od razu skwituję iż nie ja robiłem stronę, a teraz po prostu muszę zrobić newsa...
Jeśli można prosić o łopatologiczne wyjaśnienie krok po kroku jak to zrobić będę wdzięczny.

Pozdrawiam.

seba.adm
18-02-2015, 21:46
W komponencie AcyMailing możesz skorzystać z gotowych szablonów lub stworzyć własny. Przejdź do Komponenty -> AcyMailing -> Szablony; i na początek możesz tak jak wspomniałem skorzystać z gotowego szablonu, podmieniając grafikę / grafiki i informacje na te które chcesz wysłać. Później możesz (podglądając kod z gotowych szablonów) przygotować własny, który będziesz zawsze wysyłał zmieniając jedynie informacje.

borys42
18-02-2015, 21:52
Dziękuję za odpowiedź lecz nie o to mi chodzi. Chyba nie o to....
Właśnie w kreatorze szablonów mam już wszystko poustawiane ale chodzi o tło tekstu, nie jest to jeden kolor tylko tłem jest obrazek w jpg i on jest już w joomli jako tło do strony... W którym miejscu jest ta możliwość podmiany grafiki o której mówisz?

seba.adm
18-02-2015, 22:21
Jeżeli chcesz dodać obrazek pod tekstem przygotuj dla niego odrębną klasę i dodaj go w bliku CSS jako background, wskazując adres pliku na serwerze.

borys42
18-02-2015, 22:39
Tak myślałem.... czarna magia.
Obrazek który będzie tłem, a w zasadzie jest już tłem dla strony głównej. Tło z tego co mi wiadomo jest już sprowadzone do CSS. Cała sztuczka teraz o którą mi się najbardziej rozchodzi to to aby wiedzieć gdzie dokładnie wkleić formułę i mam nadzieję iż to ta odpowiadająca za nieszczęsne tło.... <div style="background-color: url('images/tlo.jpg') #000 top repeat-y;">