PDA

Zobacz pełną wersję : problemów kilka z K2



nmar
20-02-2015, 18:34
Cześć,

Niestety zainstalowałem stronę z K2 (po raz pierwszy) i mam z nim masę problemów.

Sprawa pierwsza, bardzo ważna. Mam około 3,5 tyś artykułów od 2010 roku. Okazało się, że K2 pokazuje mi jedynie ok. 500 od 2013 roku. Jak to zmnienić? czy można? dodatkowym problemem jest to, że także wyszukiwarka nie znajduje starych artykułów. To dziwne, bo wszystkie artykuły są w artykułach komponentu K2.

Inne problemy to, niewyświetlanie grafik na stronie głównej w przeglądzie oraz brak tagów w artykułach dodawanych z K2 ...

Będę wdzięczy za wszelką pomoc, szczególnie w pierwszej sprawie

mjmartino
21-02-2015, 16:31
Wszystkie artykuły były pisane w k2 ? czy w core J! ?
Wyszukiwarka być może nie pokazuje bo trzeba najpierw zaindexować zawartość ;)
Nie wyświetlanie grafik tzn ? przyczyn może być kilka od konfiguracji k2 po sam serwer.

Swój post powinieneś zacząć co się stało że nagle przestało działaś to i owo ;)

nmar
23-02-2015, 08:38
Dziękuję za odpowiedź.

Faktycznie wcześniej artykuły były pisane w core Joomla 2.5. Ładnie się zaimportowały i zaczęły wyświetlać normalnie z ilustracjami. Przestały nagle, gdy przełączyłem wyświetlanie na głównej na 1-3x3, jak wróciłem do ustawienia domyślnego czyli 1-2x2-2 to już nie wyświetlało się. Co ciekawe w wyświetlaniu artykułów zdjęcia się wyświetlają ale za chiny nie mogę ustawić by miały jeden wymiar. Z tym także się bawię.

Tagi wyświetlają się w artykułach zaimportowanych. W tych napisanych w J3.3 już nie....

Zauważyłem ciekawą rzecz. Jak ponownie włączyłem do publikacji kategorie z J core to wyszukiwarka działa normalnie ale wyszukuje podwójne elementy, a to chyba nie dobrze. Dzięki za podpowiedź z indeksowaniem. Pluginy wlączone, kategorie z J core wyłączone zaczynam indeksowanie ale na razie pasek stoi w miejscu więc nie wiem ile to potrwa.

mjmartino
23-02-2015, 10:09
Czy rozumiem że najpierw strona była postawiona na J2.5 potem import do K2 -> a następnie aktualizacja do J3.x.
Ciężko coś więcej wywnioskować z opisu, trzeba by przejrzeć kategorie k2 i opcje publikacji jeśli chodzi o brakujące tagi.
Co do indeksacji może to potrwać trochę wszystko zależy od ilości artykułów.

nmar
23-02-2015, 10:38
dziękuję, na razie czekam na zakończenie indeksacji, bo to dla mnie najważniejsze.

Strona została postawiona od nowa, od razu na 3.3, ze starej skopiowałem jedynie tabele content i categories z bazy