PDA

Zobacz pełną wersję : Problemy z instalacją



etitek
21-02-2015, 16:05
Witam mam kilka problemów. Zaznaczam że to jest czysta instalacja joomla i komponenty zostały zainstalowane zgodnie z instrujcją waszą jak i pobrane prosto ze strony producenta.

OstrzeżenieBrakuje flagi pl-PL dla języka pl-PL.
Wejdź do Rozszerzenia > Język > Języki treści, i zaznacz parametr Image Prefix dla tego tłumaczenia.

Drugi problem to że ikona do koszyka rozjeżdza się i nakład na inne częsci. Problem występuje na szablonie standardowym jak na innych.

Po zainstalowaniu komponentu tcpdf i virtuemart-aio pokazało mi że zainstalowano poprawnie a po próbie wejścia w te komponenty otrzymuję

Nieznany błąd
404 Nie znaleziono komponentu
Wróć na pulpit

noras
23-02-2015, 11:36
Ostrzeżenie o braku flagi dokładnie wskazało Ci rozwiązanie. Musisz zdefiniować język polski w ustawieniach Języki treści. Tak wypełniasz przedrostki i flagę wybierasz z listy dostępnych.

Problemu z koszykiem nie zauważyłem, możesz załączyć jakieś screeny albo podać link do strony jeśli masz ją w internecie?

A w odpowiedniej kolejności zainstalowałeś VM, potem AIO i na końcu TCPDF? Bez żadnych problemów i komunikatów?

etitek
23-02-2015, 16:22
8122

Instalacja przebiegła dokładnie jak w opisie i próbowałem nawet na nowej joomla

toslavv
23-02-2015, 18:18
Mam ten sam błąd 404 w vm-aio.

noras
23-02-2015, 21:21
elitek popraw załączniki bo nie widać :)

etitek
24-02-2015, 09:53
Jakieś problemy chyba na forum bo miałem problem z wstawieniem kolejnego ale udało się.
8135

noras
24-02-2015, 15:04
Powyższy problem wynika tylko ze złego ostylowania. VM dodało ostatnio właśnie matrix wariants co w efekcie u Ciebie rozjechało CSSa, pewnie blok z produktem w widoku kategorii ma ustawioną sztywną wysokość, co spowodowało ciasnotę w okolicy dodaj do koszyka :)

Najprościej wyłączyć warianty na stronie kategorii - wydaje mi się że jest to totalnie zbędne. Nie mam teraz możliwości aby wskazać Ci dokładnie w którym miejscu w konfiguracji jest opcja wyłączenia ich z widoku kategorii. Daj znać jeśli nie znajdziesz - wieczorem będę wstanie dokładne wskazać Ci którą opcję musisz zmienić.

A najlepiej będzie to ostylować aby pasowało niezależnie od włączonych elementów w widoku kategorii.