PDA

Zobacz pełną wersję : Wyświetlanie w Google



KoszKosz
22-02-2015, 11:04
Witam,

prowadzę stronę http://koszkosz.pl
Strona ta funkcjonuje już od pewnego czasu, zdążyła więc już pojawić się w Google. Niestety, strona jest indeksowana w taki sposób, że jej opis wygląda tak jak na obrazku.
8119

W jaki sposób mogę pozbyć się tych początkowych "images"?
Wiem, że pochodzą one ze slidera, ale nie mam pojęcia co zrobić, aby Google tego nie czytało w taki sposób.

Pozdrawiam

Bazyl
22-02-2015, 11:16
Cześć,

Przebuduj stronę tak, by G mógł zaciągnąć jakiś tekst.

Być może wystarczy dodanie opisu w metadanych.
(Po zmianie trzeba poczekać na ponowną indeksację)

zeki
25-02-2015, 23:18
W rzeczy samej - brak tekstu na stronie powoduje takie problemy. Title zaciąga Ci prawidłowo, ale już description jest ubożuchny i powielony na wszystkich podstronach więc G woli zassać coś ze strony. A że nie ma czego to efekt masz taki jak na obrazku.

IMHO - przerobić title głównej (zresztą podstrony też nie zawadzi zawadzić) - rozumiem koszkosz jako marka, ale chyba pozycjonowanie na frazę strona główna Cię nie interesuje?
- przerobić wszystkie description - one mają oddawać to co powinno znaleźć się pod konkretnym produktem, opisać konkretnie stronę itp.
- rozważyć jakieś dołożenie tekstu na głównej (no sry kosze modne i wygodne to ździebko niewiele mówi o stronie - rozumiem kobiecy punkt widzenia, ale mechanizmów działania wyszukiwarki artyzmem czy własną wizją strony nie obejdzie).

Na koniec ofc przeindeksować choćby pingując - wiem, że koledzy jakoś omijają te metody, ale ja nigdy nie czekam. pingomatic.com choćby użyć.