PDA

Zobacz pełną wersję : Strong password



peters
23-02-2015, 13:35
Mam pytanie, jak w Joomli 3.3.6 ustawić, aby hasła pamiętane były po staremu MD5.

pozdrawiam

zwiastun
23-02-2015, 15:52
A niby po co i dlaczego? Bo masz taki pomysł?
Doba rada: zajmij się wymyślaniem czegoś innego, a zabezpieczanie haseł w Joomla zostaw w spokoju (także na swoich witrynach)

PS
Co znaczy ten tytuł "strong password"? Na pewno wiesz, o czym piszesz?

peters
23-02-2015, 17:22
http://docs.joomla.org/How_to_disable_the_Strong_Passwords_feature

Powyżej masz linka. Po co mi to potrzebne?
1. nieprawidłowo działa zmiana hasła w sklepie MijoShop
2. muszę zintegrować joomlę z inną bazą danych, wykorzystać hasła użytkowników z tamtej bazy

zwiastun
23-02-2015, 18:54
Ok, tyle że to nie przywraca haszowania do MD5, o ile mi wiadomo, ale mogę się mylić (nie badałem tego szczegółowo).
Nie masz też żadnej możliwości przywrócenia już zhaszowanych haseł do zakodowania w MD5. Trzeba by je stworzyć na nowo.

Funkcjonalność wprowadzona w Joomla 3.2 nie polegała na zmianie algorytmu z MD5 na silniejszy, ale zmianie algorytmu stosowanego wcześniej (od wersji bodaj 1.5) na BCrypt.
Pozdrawiam i proszę przy kolejnych postach o nieco precyzyjniejszą informację na temat tego, co chcesz zrobic. Po polsku opcja Strong password nazywa się Sine hasła i taką w Joomla pamiętam, bo posługuję się Joomla po polsku. I choć go tłumaczę, nie mam ochoty pamiętać, jak się coś nazywa w obcym mi języku.

peters
24-02-2015, 08:22
Wiem, że nie przywróci - bo algorytmy haszowania są jednostronne :) Ale póki co, instalacja Joomli ma tylko admina a baza danych kilkuset użytkowników. No nic, nie wiem czemu opcja zniknęła z najnowszej Joomli.

zwiastun
24-02-2015, 12:59
Ale powtarzam jeszcze raz - W Joomla już od wersji 1.5 stosowany jest złożony algorytm haszowania (nie MD5), z tym że Joomla rozpoznawał hasła zapisane w MD5 (a Tobie chyba o to właśnie chodzi). Ale też i aktualnie tak jest