PDA

Zobacz pełną wersję : wyszukiwarka priorytetyzowana



dzierzy
23-02-2015, 21:52
Witam,

problem mój pewnie jest banalny ale nie wiem w którą stronę mam szukać. Otóż potrzebuję wykonać wyszukiwarkę która wyświetla wyniki wedle kategorii które powinny być w zapleczu konfigurowane pod kątek kolejności przeszukiwania. Którym pluginem modułem mam się zainteresować? w chwili obecnej wyszukiwarkę mam opartą o moduł mod_search.

dzięki i pozdrawiam,
Marcin

zwiastun
23-02-2015, 23:42
A to ma jakieś znaczenie dla Ciebie/dla administratora witryny, w jakiej kolejności silnik przeszukujący będzie przeszukiwał bazę danych? Co za różnica, czy będzie to robił "od końca" do początku czyteż od poczatku do końca, czy może jeszcze wedle jakiegoś innego, sobie tylko znanego algorytmu?
Chętnie coś doradzę, jeśli potrafię, ale póki co, sensu zupełnie nie rozumiem.
A może chodzi Ci tylko o kolejność prezentacji wyników a nie kolejność przeszukiwania?

dzierzy
24-02-2015, 18:18
oczywiście chodzi o sposób prezentacji wyników, ważna jest dla mnie kolejność wedle kategorii. po prostu założyłem, że celem optymalizacji posortowane to będzie już w warstwie bazy danych i odpowiedniego zapytania ale szczerze mówiąc wszystko mi jedno w jaki sposób jest to zaimplementowane.
sorki za nieścisłość.

pozdrawiam,
Marcin

dzierzy
05-03-2015, 22:41
Może jednak komuś wpadłaby jakaś myśl do głowy jak zrealizować wyszukiwarkę która prezentuje rezultaty posortowane po kategoriach które powinny być w jakiś sposób zarządzalne na zapleczu?

zwiastun
05-03-2015, 23:29
Skoro nikt nie odpowiada, to często oznacza, że rozwiązania nie ma. Możesz zlecić taką przebudowę komponentu wyszukiwarki. Jeśli to ma sens. Bo sens ma podawanie w wynikach wyszukiwania listy stron od najpopularniejszych do najmniej popularnych, od tych, gdzie wyszukiwane słowo/fraza są istotne dla treści, do tych, gdzie są mniej istotne.

dzierzy
17-03-2015, 20:42
dzięki za odpowiedź.
co do sensu takiego rozwiazania to nie mi go oceniać, takie dostałem zamówienie ale i sam osobiście rozumiem potrzebę porządkowania wyników wyszukiwania wedle kategorii. Jest to wydawnictwo internetowe które chce pozycjonować zapowiedzi i nowości wyżej niż np artykuły z recenzjami itp
heeeeeeelp :)

dzierzy
20-05-2015, 20:08
a może ktoś podjąłby się zrealizowania takiej funkcjonalności? czyli w skrócie: wyszukiwarka w oparciu o mod_search z opcją konfigurowania w zapleczu kategorii po których wyniki będą posortowane. kategorie są hierarchiczne