PDA

Zobacz pełną wersję : Brak pliku .htaccess na zapleczu strony



domekwrabce
26-02-2015, 12:41
Witam szukałem ręcznie i automatycznie nie mogę znależć nigdzie pliku .htaccess potrzebował bym go do przekierowania domeny bez domwgorach. org na pełna domene www.domwgorach.org (http://www.domwgorach.org) czy mogę go znależć gdzieś może na samym zapleczu strony ?? Czy szukać tylko gdzieś w samym kodzie strony?

mjmartino
26-02-2015, 12:48
Plik htaccess.txt znajduje się na wierzchu zazwyczaj na ftpie. Jeśli go nie masz to ściągnij sobie pełną paczkę instalacyjna Joomla 2.5.28 (ostatnia najnowsza z tej gałęzi) i rozpakuj wybierz ten jeden plik.
Następnie poprzez ftp wrzuć go na wierzch (bez katalogów) zmień htaccess.txt na .htaccess
Pamiętać ze serwer musi obsługiwać rewrite oraz w konfiguracji joomla musi być włączona ta opcja taka mianowicie Zastosuj przepisywanie adresów url na tak.

zeki
26-02-2015, 14:53
Na zapleczu strony nie ma tego pliku.Dostęp do niego masz tylko poprzez FTP.

mac
26-02-2015, 19:47
Aby zrobic przekierowanie w .htaccess takie jak opisujesz musisz stworzyc je sam znaczy napisac na podstawie poradnikow z internetu - google, potem mozesz to dodac do pliku z instalki joomli ktory ma zwykle postac txt.htaccess, jak go wyedytujesz lokalnie, dodasz na poczatku swoj wpis przekierowujacy, potem ftp'em wyslesz na serwer i zmienisz mu nazwe na .htaccess

mjmartino
26-02-2015, 20:39
Panowie problem rozwiązany : )

domekwrabce
27-02-2015, 14:52
Dokładnie tak dzieki wszystkim za dobre rady! Powidzenia