PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z konfiguracją strony w kilku jezykach



kawunia
03-03-2015, 22:28
Witam. Na stronie był opracowany moduł językowy który znajdował się tylko na stronie głównej - tylko z tej strony można było przejść na język EN oraz DE.
W ustawieniach modułu zaznaczyłam opcje aby wyświetlał się także na pozostałych stronach (do których przechodzę z pozycji menu). Ikonki z konkretnym językiem widnieją teraz na wszystkich stronach w języku PL EN oraz DE- jednak mam problem i nie wiem jak to zmienić. Jeśli jestem obojętnie na jakiej stronie oprócz głównej i zmieniam język za pomocą ikonki nie przenosi mnie do tej samej strony w wybranym języku ale do strony głównej danego języka. Jak to zmienić żeby przechodził np z zakładki galeria PL do strony galeria EN a nie do strony home EN?
Bardzo proszę o pomoc dużymi drukowanymi literami. :P
wersja joomla odczytana z panelu admina to:
Joomla! 3.3.6 Stable

Gall Anonim
04-03-2015, 09:41
Schowaj ten ozor - bo na 100% dostaniesz pomoc jak go ktoś zobaczy.
Przy konfiguracji menu i artykułów masz opcje połączenia z analogicznym elementem w innym języku (odpowiednikiem) - wówczas nie będzie przenosić na startową.
W przypadkach rozbudowanych witryn z komponentami które takiej opcji nie posiadają proponuję używać rozszerzenia FaLang
.

kawunia
04-03-2015, 16:18
Witam. Język to taki dodatek do zdania (chodzi o to że nie znam się na tym ale chcę się nauczyć)- nie miałam z nim nic złego na myśli. Jeśli jest nieodpowiedni to przepraszam.

Musze to jeszcze raz zobaczyć w konfiguracji. Szukałam tego ale nie mogłam odnaleźć.

kawunia
05-03-2015, 20:48
Dla tych którzy tez szukają podpowiadam:
trzeba wejść w MENU: dalej zakładka SKOJARZONE i wybrać z listy odpowiednik strony w innym języku :)zapisać opublikować i gotowe.

Dziękuję za pomoc.