PDA

Zobacz pełną wersję : PHP 5.2.1 a Joomla



macpiotr
05-03-2007, 21:59
Witam
Na serwerze gdzie mam stronkę zmienili wersje php na jak w temacie.
I niektóre skladniki zaczęły mi szwankować. Mianowicie Jos directory, Link directory. Pokazuja sie jakieś błędy w liniach kodu w plikach .php albo strona jest rozjechana.(np. błąd
Catchable fatal error: Object of class stdClass could not be converted to string in xxx/public_html/components/com_josdirectory/josdirectory.php on line 1835
)
Czy wystarczy przeinstalowac składniki czy może całą joomle ? (mam 1.0.11 Stable )
Ogólnie kaszana i pewnie sporo czasu mi to zajmie zanim wyjdę na prostą.
Pozdrawiam
Piotr

stone
06-03-2007, 21:54
Przeinstalowanie raczej nic nie da. Sprawdź czy nie ma nowszych wersji dodatków których dotyczą błędy. Jak nie ma to pozostaje jednie poprawienie w zakresie własnym

alegorn
07-03-2007, 00:44
przyznam ze nie mam zainstalowanej najnowszej wersji (php), ale sprawdzilem ten kod, i wg mnie, na oko wystarczy zmienic warunek, oczywiscie w linii 1835:

if ( trim( $cur_name) == "" ) {

na :

if ( trim( $cur_name->name ) == "" ) {

php zachowal sie prawidlowo, gdyz $cur_name jesli juz jest - jest obiektem, a funkcja trim jest funkcja do obrobki stringow, wiec pasuje jedno do drugiego jak piesc do nosa ;)....

z tego co mi jest wiadomo, najnowsze trendy w php ida w kierunku eliminacji tego typu kwiatkow, wynikajacych z zlych praktyk programistycznych, czyli:trzeba bedzie przepisac maaase kodu. :D

daj znac czy pomoglo - jak nie, to przeinstaluje u siebie php na najnowsza wersje i sprawdze...

Al

Wiktor
14-03-2007, 19:32
Dziękuję Alegornowi za trafne rozwiązanie problemu.
U mnie identyczny błąd pojawił się w momencie kiedy w josdirectory utworzyłem o jeden stopień głębszą strukturę podkategorii w kategorii niż jest standardowo.

dorek
11-03-2008, 23:36
wystarczy zmienic warunek, oczywiscie w linii 1835:

if ( trim( $cur_name) == "" ) {

na :

if ( trim( $cur_name->name ) == "" ) {



Dziękuję bardzo za podpowiedź! Mnie również pomogło :) i zaoszczędziło masę problemów!