PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z wyglądam strony głównej



bialostoczanin
06-03-2015, 11:27
Prowadzę stronę czt.org.pl
W ostatnim czasie przez pomyłkę dodałem jedną z pozycję menu jako stronę domyślą. Opcja ta skojarzyła mi się z oznaczaniem artykuł wyróżnionego i padłem.
Oczywiście po krótkim czasie udało mi się to naprawić i przywrócić pierwotny wygląd strony głównej. Jednak pozostały następujące 2 problemy:

1. Na stronie głównej przy slajdzie ze zdjęciem głównego newsa wyświetlają się obecnie 2 kolumny z "małymi newsami". Wcześniej była jedna. Tak jak w załączniku: 8167
2. Dodatkowo w prawej kolumnie w dziale "konsultacje społecznej" dodało 3 newsy bardzo małą czcionką bez zdjęć. Fajnie, żeby tego nie było. Wcześniej był jeden, ale lepiej wszystkie malutkie wywalić. Wklejam też w załączniku stary stan tamtego miejsca.8168

Jestem początkującym użytkownikiem. Proszę o w miarę możliwości przystępne rady. Będę wdzięczny za pomoc.

ps. bardzo przepraszam za bałagan który wcześniej czyniłem na forum. Dzięki wiadomości od admina dużo zrozumiałem i postaram się w przyszłości nie popełniać podobnych błędów.

zwiastun
06-03-2015, 11:42
Adres strony podajemy z www albo http, aby był klikalny - trudno się czasem zorientować, że jest podany.


1. Na stronie głównej przy slajdzie ze zdjęciem głównego newsa wyświetlają się obecnie 2 kolumny z "małymi newsami". Wcześniej była jedna.
Była jedna, bo tak miałeś ustawione w konfiguracji modułu. Przywróć poprzednie ustawienie.

Dodatkowo w prawej kolumnie w dziale "konsultacje społecznej" dodało 3 newsy bardzo małą czcionką bez zdjęć.
Nic nie dodało - to Ty spowodowałeś nieostrożnym grzebaniem w ustawieniach.
Nic się nie dzieje bez przyczyny.
I na nic się przydadzą przystępne rady, jeśli bezmyślnie będziesz zmieniać ustawienia, nie sprawdzając skutków wprowadzanych zmian.
To też jest moduł, w którym należy określić liczbę wyświetlanych informacji (być może w kategorii artykułów, z której są one pobierane, były tylko trzy artykuły, a potem przybyły kolejne).



Jestem początkującym użytkownikiem. Proszę o w miarę możliwości przystępne rady.
To naprawdę ani nie ma znaczenia, ani nikogo zbytnio nie obchodzi. Każdy odpowiadający udziela porad w taki sposób, jaki uznaje za stosowne, skupia się na problemie, a nie dopieszczaniu użytkowników.

bialostoczanin
06-03-2015, 12:19
Rzecz w tym, że ja przestawiałem tylko opcje w menu, a nie w modułach. Do tego tylko i wyłącznie pozycji menu nie związanych z tym co się popsuło. Przewaliłem teraz cierpliwie wszystkie pozycje menu i moduły i nie mogę odszukać gdzie to jest (problem głównego slajdu). Proszę o drobną podpowiedź. To z pewnością mój błąd. Chcę go poprawić i dlatego proszę o pomoc. Gdzie mogę konkretnie odszukać konfigurację modułu z przestawieniem na 1 kolumnę?

Za każdym razem po jakichkolwiek zmianach kilkukrotnie odświeżałem stronę. Jak cokolwiek się zmieniło to wracałem do pierwotnych ustaleń.

Proszę też o pomoc w sprawie tej rubryki "Konsultacje społeczne". Przeglądam dokładnie wszystkie pozycje menu i moduły i też nie mogę odszukać pozycji do zmiany.

Obiecuję już więcej nie nawiązywać do tego iż jestem początkującym użytkownikiem. Przepraszam za błąd. Nie liczę na dopieszczanie - proszę tylko o radę którą mógłbym zrozumieć.

Ja ze swojej strony postaram się włożyć jak najwięcej czasu i wiedzy w zrozumienie. Mam nadzieję, że za kilka lat ja będę mógł pomóc komuś na Waszym forum.

zwiastun
06-03-2015, 13:52
Za dużo oczekujesz. Niestety. To jest system z dziesiątkami powiązanych ze sobą opcji. Oglądając od zewnątrz, nie sposób wiedzieć, jak się Twoje moduły nazywają i jakie masz w nich ustawienia.

bialostoczanin
06-03-2015, 14:44
Rozumiem. Przepraszam za zamieszanie.

ps. ale to raczej "Moduły", a nie "Menu"? Prawda?

I ew. jak odnajdę dany moduł to jaką pozycję dokładnie trzeba zmienić?

Może takie pytanie będzie bardziej ok.

bialostoczanin
06-03-2015, 15:54
Udało mi się wszystko naprawić. Post można usunąć.