PDA

Zobacz pełną wersję : VM3 powiązanie płatności z wysyłką



ded
06-03-2015, 13:48
Mam VirtueMart 3.0.6.2 czyli najnowszy i nie wiem jak powiązać sposób płatnosci ze sposobem wysyłki. Dla VM1 i VM2 był stosowny dodatek ale w nowej wersji nie działa. Jest na to jakaś metoda? Zależy mi na uproszczeniu formularza zakupu, najchętniej wszystko umieściłbym na jednej stronie, bez klikania w odnośnik Wprowadź lub zmień dane do faktury.

noras
07-03-2015, 01:31
Z dobrego źródła wiem że trwają prace nad przebudową komponentu o którym mówisz. Będzie na pewno - kiedy? Ciężko powiedzieć :)

Xeshly
24-03-2015, 20:45
To fantastyczna wiadomość.
Sam niedługo będę migrował z VM2 na VM3 i ten dodatek jest mi po prostu niezbędny.
Jak wiadomo 21 kwietnia google będzie mniej przychylnie patrzyło na strony, które nie są responsywne.
Stąd decyzja o przejściu na VM3.
Idealnie byłoby, gdyby ten dodatek działał tak samo dobrze, z popularnymi One Page Checkout: - One Page Checkout wbudowany w Virtuemart 2
- One Page Checkout firmy Linelab
- One Page Checkout firmy Virtualplanet
- One Page Checkout firmy Cmsmart

jak robił to jego poprzednik na VM2 - http://dodatkijoomla.pl/item/55-aktualizacja-pluginu-paczkomatow-oraz-powiazan-wysylek-platnosci-dla-virtuemart-2.html

metmusic
02-04-2015, 11:55
Czy dla VM3 jest już może gotowy, jakieś newsy a ten temat? Jest w ogóle jakiś odpowiednik?

noras
02-04-2015, 12:09
Jest w trakcie tworzenia :) - nieskończony dlatego niema na głównej stronie dodatkijoomla.pl ale zapewne jak tylko skończymy komponent dla VM3 to pojawi się na głównej stronie developera :)

@down
Jeśli nie masz odpowiedniej wiedzy to nie zainstalujesz go - nie chciał bym rozprzestrzeniać nieskończonego komponentu, więc poczekaj na instalator i oficjalne wydanie.

metmusic
02-04-2015, 12:18
Własnie jak pobrałem od Was z GitHub zip to nie chcial się zainstalować póki co, a da radę zainstalować w obecnym stanie?

metmusic
21-04-2015, 10:25
Witam,

I jak tam postępy z komponentem? :)

noras
21-04-2015, 14:52
Trwają prace :)

Klama85
28-09-2016, 21:21
Jak postępy?

bart198x
02-02-2017, 14:43
Widzę, że od kilku lat nie ma postępu, zacząłem się trochę nim bawić, ale mam problemy, o ile komponent doprowadziłem do sprawności (z grubsza- zbiera dane na adminie, zapisuje w bazie, da się odczytać dane przez plugin), o tyle sam plugin nie działa w zasadzie wcale (nie mam pojęcia jak ogarnąć koszyk AJAX-owy - ten one page -, na zwykłym nie sprawdzałem, ale problem sprawia mi samo $body = JResponse::getBody(); , które na onBeforeRender pobiera nobody :) - nic nie pobiera - oczywiście mówie ciagle o ajaxowym koszyku), i jeśli jest ktoś chętny do rozwiązania tego tematu to zapraszam.
W obecnej postaci działa na onAfterRender ale jest to moim zdaniem niepoprawnie - i to chyba mało powiedziane. Po zmianie metody wysyłki nie kasuje metody płatności (MetWys1[plat1,plat2,plat3] wybieramy plat1 i zmieniamy metode wysłki na MetWys2 w której są MetWys2[pat4,plat5,plat6] i ok, żadna nie wygląda na zaznaczoną, ale jest zaznaczona ciągle MetWys1[plat1]) sytuacja się zmienia dopiero po wybraniu metody płatności z drugiej metody wysyłki, z powrotem sytuacja wygląda analogicznie .
Można sobie podejrzeć jak działa na sklep.belladonnafashion.pl puki co, bo jak szybko tego nie ogarne, to kupie coś co działa - tak będzie prościej.
Narazie wisze na tym co widać. nie sprawdzałem nawet czy zamówienia przechodzą (dzięki temu rozszerzeniu). ale można próbować, płatności w trybie testowym.
Pozdrawiam

Holden
24-03-2017, 14:01
Witam
Czy jest jeszcze szansa że ten dodatek powstanie?
Pozdrawiam

ded
24-03-2017, 17:57
Ja poradziłem sobie w ten sposób, że mam tylko jedną płatność "płatność" a przy formie wysyłki napisałem:
poczta przedpłata
poczta pobranie
kurier ...

Nie mam żadnych płatności elektronicznych więc po prostu z pliku czy tam css usunąłem fragment odpowiedzialny za wyświetlanie formy płatności. Trochę mało eleganckie rozwiązanie ale bardzo skuteczne.

rocher
17-07-2017, 22:59
Polecam dodatek

http://joomla.bypv.org/en/payment-by-shipment-for-virtuemart-detail

sprawdziłam, bardzo prosty w konfiguracji i radzi sobie z ajaxowym koszykiem :)