PDA

Zobacz pełną wersję : Nie zapisuje konfiguracji globalnej.



hizel
12-03-2015, 01:31
Jestem w trakcie tworzenia strony, zainstalowałem kilka szablonów żeby zobaczyć ich funkcjonalność i możliwości zmian dla moich potrzeb. Kiedy wybrałem odpowiedni szablom postanowiłem odinstalować pozostałe nie potrzebne i chyba wtedy zaczęły się problemy ze stroną. Pierwszy problem pojawił się z odinstalowaniem Gantry Framework. Po wejściu w opcje wyboru szablonu pojawiały się błędy. Dopiero po odinstalowaniu wszystkiego co zostawił Gantry Framework było możliwe wejście do wyboru szablonów. Wydawało mi się, że to już koniec problemów ale okazuje się że po wejściu do konfiguracji globalnej zniknęły polskie znaki w komunikacie o zamknięciu strony, tytule strony itd. Okazuje się, też że nie zapisuje się konfiguracja globalna. Nie jestem pewien czy to na pewno wina Gantry Framework ale tylko z tym były problemy. Mam zainstalowane też JoomSport, Jcoments, Edytor JCE. W czym może być problem? Czy da się to jakoś uratować naprawić? Gdzie szukać błędu? Za każdą pomoc z góry dziękuję.

chriso
14-03-2015, 10:43
Witam, też mam podobny problem - kilka dni temu zaktualizowałem Joomla do wersji 3.4 i od tej pory nie mogę zapisać żadnych zmian w ustawieniach globalnych. Po dokonaniu zmian i ich zatwierdzeniu nie pojawia się żaden komunikat, a zmian nie widać. Być może jest to kwestia jakichś zmian w ustawieniach w pliku configuration.php, ale nie za bardzo wiem, jak się do tego zabrać. Gdzie jest problem? Proszę o pomoc.

hizel
15-03-2015, 00:54
Ja sobie skojarzyłem mój problem z odinstalowaniem szablonów ale faktycznie w tym samym czasie zaktualizowałem joomlę do 3.4. Sam już nie wiem czego się uczepić gdzie szukac błędu?

Gall Anonim
15-03-2015, 10:36
Panowie - włączcie ręcznie w pliku configuration.php wyświetlanie błędów na max'a - może wówczas pojawi się informacją od której możne będzie pójść dalej - naturalnie wylogowaliście się po aktualizacji, wyłączyliście przeglądarkę, włączyliście, wyczyściliście pamięć podręczną przeglądarki po czym zalogowaliście ponownie i to nic nie dało.

dawidryba11
15-03-2015, 11:35
A sprawdziliscie uprawnienia do pliku configuration.php? U mnie po aktualizacji na hostingu home zmieniły się i musiałem ustawić 666.

Wysyłane z mojego GT-S5830i za pomocą Tapatalk 2

hizel
15-03-2015, 12:57
A sprawdziliscie uprawnienia do pliku configuration.php? U mnie po aktualizacji na hostingu home zmieniły się i musiałem ustawić 666. a mam być 666 a nie 444? Zmiana na 666 u mnie nic nie daje.





Panowie - włączcie ręcznie w pliku configuration.php wyświetlanie błędów na max'a

Nie wiem czy dobrze rozumiem, wolę zapytać czy $error_reporting = 'default'; mam zmienić na?
Na co mam zmienić? Czy chodzi o inny fragment pliku configuration.php?

zwiastun
15-03-2015, 14:06
1. O prawach do plików, proszę wybaczyć, ale kolejnej epistoły na forum nie będzie. Informacje są dostępne w Internecie, także na tym forum - odszukać i poczytać. Zwrócić uwagę również na to, że oprócz cyferek (666, 444) ważne jest jeszcze, kto jest właścicielem pliku!)
2. zmienić na $error_reporting = 'maximum'

hizel
15-03-2015, 14:55
Zmieniłem na $error_reporting = 'maximum" nie wyświetlają się żadne błędy. Coś jeszcze powinienem zmienić w ustawieniach?
zapomniałem napisać że co jakiś czas pojawia się komunikat że jedno z rozszerzeń jest do aktualizacji, kiedy usiłuję to zrobić nie znajduje rozszeżeń do aktualizacji.

zwiastun
15-03-2015, 15:06
Sprawdziłeś prawa do pliku? Sprawdziłeś, kto jest jego właścicielem?

hizel
15-03-2015, 15:37
Sprawdziłeś, kto jest jego właścicielem?
Nie wiem jak?:(

zwiastun
15-03-2015, 15:56
1. O prawach do plików, proszę wybaczyć, ale kolejnej epistoły na forum nie będzie. Informacje są dostępne w Internecie, także na tym forum - odszukać i poczytać. Zwrócić uwagę również na to, że oprócz cyferek (666, 444) ważne jest jeszcze, kto jest właścicielem pliku!)
Poszukaj.

hizel
15-03-2015, 17:11
Czytam o tym już od rana ale albo jetem zagłupi albo mam zbyt małą wiedzę, nic z tego nie rozumiem. Zanim zacząłem czytać o prawach do plików wydawało mi się, że wiem o co chodzi teraz wiem że nic nie wiem. Przekonałem się jednak że mój problem to skutek aktualizacji do wersji 3.4 . Na moje nieszczęście zaktualizowałem inną stronę do tej wersji i od tej pory mam ten sam problem z zapisem ustawień, a do tej pory było wszystko ok. :(

zwiastun
15-03-2015, 17:19
Wykonaj taki test:
1. Otwórz witrynę na zapleczu, otwórz Konfigurację globalną
2. Następnie przez FTP zmień nazwę pliku configuration.php np. na configuration=.php
3. W kolejnym kroku spróbuj zapisać konfigurację globalną na zapleczu (Kliknij przycisk Zapisz albo Zapisz i zamknij.

hizel
15-03-2015, 17:25
No configuration file found and no installation code available. Exiting... taki komunikat mam teraz jak chcę zapisać.

Gall Anonim
15-03-2015, 17:38
Mam pytanie - jaki hosting? - czy mi się zdaje, czy po przeniesieniu na chmurkę home zaczął znowu sprawiać problemy?

zwiastun
15-03-2015, 17:53
No configuration file found and no installation code available. Exiting... taki komunikat mam teraz jak chcę zapisać.
No to potestuj dalej:
a) najpierw przywróć plik i otwórz jeszcze raz stronę konfiguracji na zapleczu
b) potem zmień nazwę pliku
c) następnie wrzuć na serwer pusty plik "configuration.php"
d) i teraz spróbuj zapisać

Wcześniej odpowiedz na pytanie @Galla Anonima

hizel
15-03-2015, 18:14
Mam pytanie - jaki hosting? - czy mi się zdaje, czy po przeniesieniu na chmurkę home zaczął znowu sprawiać problemy?

AZ.pl




No to potestuj dalej:
a) najpierw przywróć plik i otwórz jeszcze raz stronę konfiguracji na zapleczu
b) potem zmień nazwę pliku
c) następnie wrzuć na serwer pusty plik "configuration.php"
d) i teraz spróbuj zapisać

Po tym teście to samo: No configuration file found and no installation code available. Exiting...

zwiastun
15-03-2015, 18:54
Póki co nieznane są takie błędy, a tym bardziej ich przyczyn. Jak widzisz, nie są też liczniej zgłaszane na forum.
Jak w takim razie rozwiązać problem?
Ja wykonałbym sobie lokalną kopię witryny, skonfigurowałbym tak, jak potrzebuję, a następnie przekopiowałbym ustawienia do pliku configuration.php.

luqass
20-03-2015, 09:17
Witam, miałem podobny problem. Po pierwsze zmień szablon na hathor i sprawdź czy problem wciąż występuje, u mnie problem występował tylko na szablonie isis. Jeśli u ciebie jest podobnie, to wystarczy dodać
variable max_input_vars = 3000 w php.ini

edit: jeśli komuś wyświetla się błąd:
Wystąpił błąd podczas wczytywania komponentu: com_tags, Nie znaleziono komponentu, wystarczy zainstalować ten komponent: Rozszerzenia/instalacje/wykrywanie, wybieramy brakujący komponent i instalujemy

hizel
20-03-2015, 09:50
Faktycznie w szablonie hathor konfiguracja się zapisuje poprawnie. Gdzie jest plik php.ini ?

luqass
20-03-2015, 10:03
hmm... sprawdz system/informacje o systemie/informacje o php
ja mam serwer na linuxpl i musialem sie skontaktowac z adminem aby ustawil ta wartosc na 3000

w.magdziak
31-10-2017, 16:20
Tak więc ja dokonałem i czyszczenia przeglądarki (+całej reszty ) i zmiany praw dostępu, modyfikacji tego pliku na max raportowanie błędów i kombinacji z szablonami i nic nie pomogło. Cały czas pojawia się ten sam błąd:
"Błąd
Niepoprawne pole: Wysyłaj z adresu"
U mnie był błąd w mailu. Może komuś ta informacja się kiedyś przyda.