PDA

Zobacz pełną wersję : modyfikacja / konfiguracja szablonu "protostar"



quguar.as
15-03-2015, 13:28
Witajcie Koleżanki i Koledzy,

na forum jest kilka podobnych tematów ale pytanie / problem, które posiadam nie zostało zaspokojone wystarczająco. Otóż do tej pory nie zwracałem uwagi na standardowy szablon "protostar" dołączany do instalacji joomla, ale ostatnia instalka w wersji 3.4.x posiada zmodyfikowany ów szablon, mianowicie we wcześniejszych wersjach joomla nie zwróciłem uwagi na tzw. "niewykorzystane pozycje" (a może ich nie było, nie zwróciłem uwagi), a Moje pytanie po tym wstępie, to: jak je aktywować?

Oto screen jak wygląda (podgląd) szablonu:
8188

natomiast w menu można ustawić pozycje inne niż powyższe, oto podgląd:
8189

i przypomnę, że jest to właściwy szablon zaznaczony w pozycji menu, niby nic specjalnego, ale zaznaczyłem kilka pozycji (z tych nieużywanych) i wówczas na podglądzie nie było widać ani pozycji ani menu, tak jakby zapadało się wszystko gdzieś za jakąś zasłonę.

Będę wdzięczny za podpowiedzi i sugestie mam nadzieje, że będzie to prosty trick ;) naprawiający tę niedogodność, za co z góry dziękuję.

zwiastun
15-03-2015, 14:09
O co chodzi? Co to znaczy "niewykorzystane pozycje"? Przecież to, czy są wykorzystane, zależy od tego, czy je wykorzystasz.
To, jakie pozycje w szablonie istnieją, widać na standardowym podglądzie. Można także przejrzeć plik index.php szablonu i sprawdzić dodatkowo, jakim atrybut name został użyty w wywołaniach pozycji modułów.

quguar.as
15-03-2015, 16:02
Dzięki "Zwiastun",

już dostawianie i modyfikowanie pól jest ok, inne modyfikacje są w trakcie opracowywania. Raz jeszcze dzięki za podpowiedź :)