PDA

Zobacz pełną wersję : JAK W J3.4 DZIAŁAJĄ PRIORYTETY OPCJI USTAWIEŃ GLOBALNYCH, MENU I ARTYKUŁÓW



RedBaron
18-03-2015, 19:59
Witam,

Uczę się Joomla! 3.4.
PLATFORMA
- wersja angielska,
- domyślny szablon instalacyjny:"Brochure English Sample Data"
- książka S. Burge'a "Joomla! 3 explained" (która niczego nie wyjaśnia w odniesieniu do poniższej kwestii).
- witryna do nauki/testów uruchomiona na dwóch serwerach zewnętrznych (jeden przyjazny skryptom CMS) oraz na serwerze lokalnym w oparciu o XAMPP'a
- z wykorzystaniem "instalki" pobranej z joomla.org
- na domyślnej konfiguracji globalnej

PROBLEM
Problem został już poruszony na Forum: http://forum.joomla.pl/showthread.php?77810-Wy%C5%82%C4%85czanie-ikon-e-mail-drukuj-hierarchia-dziobania-czyli-pytanie-jak-dzia%C5%82a-system&highlight=Digger tyle, że w odniesieniu do J2.5
Chcę włączać/wyłączać parametry konkretnego artykułu (e.g. autor, kategoria, data publikacji, itp.) i udaje się to tylko z wykorzystaniem opcji pozycji menu. A do czego w takim razie służą opcje artykułu w J3.4?

Na moich witrynach testowych działa/nie działa to tak:
1. Ustawienia globalne na poziomie menedżera artykułów działają i tu nie ma problemu.
2. Ustawienia opcji menu rzeczywiście mają wyższy priorytet niż ustawienia globalne i je przesłaniają w odniesieniu do konkretnych pozycji menu. Też nie ma problemu.
3. Kompletnie nie działają opcje na poziomie pojedynczego artykułu - na obecnym etapie dla mnie mogło by ich nie być...
W kontekście tego co pisze Zwiastun (vide powyższy odnośnik) "(...) gdy w ustawieniach pozycji menu zostanie zaznaczona opcja "Użyj ustawień artykułu" (...)" jedna uwaga: w wersji J3.4 nie znalazłem takiej opcji. Mam tylko: "Use Global/Show/Hide".

Strawiłem koszmarną ilość czasu by samodzielnie znaleźć w Sieci rozwiązanie a i znajomi biegli w Joomla! nie potrafili wyjaśnić dlaczego opcje artykułu nie działają.

Jedyny skondensowany opis jaki znalazłem (vide niżej) niczego nie wyjaśnia, tzn. pkt.3 załącznika nadal nie działa.
8195

Gdyby ktoś w prostych słowach potrafił opisać hierarchię priorytetów i jak z niej korzystać lub mógł podać jakieś odnośniki (podręcznik) do sensownego wyjaśnienia problemu to sądzę że nie byłbym jedynym, który by z tego skorzystał.

Wszelkie podpowiedzi i sugestie mile widziane.

zwiastun
18-03-2015, 21:05
W Joomla 3 to ustawienie istnieje w ustawieniach artykułu w pozycji menu typu Przegląd artykułu w kategorii. I działa jak w przywołanym objaśnieniu, którego udzielałem wcześniej.
Mam wrażenie, że panowie od UX co rusz w tej mierze mieszają, ale mogę się mylić. Dawniejszy sposób konfiguracji był wedle mnie sensowniejszy.

RedBaron
18-03-2015, 22:56
Niestety nie potrafię rozszyfrować pierwszego zdania i nie mogę odnaleźć ustawienia.
Prośba o ścieżkę dostępu w stylu: pulpit/artykuły/artykuły/....

zwiastun
18-03-2015, 23:01
Nie rozumiem, czego nie potrafisz rozszyfrować. Ścieżki Ci, niestety, nie podam, bo ona zależy od Twojej organizacji menu.
Wejdź do projektanta pozycji w dowolnym menu, kliknij przycisk Utwórz i utwórz pozycję menu typu Artykuł/jedna kategoria artykułów - przegląd. W ustawieniach Opcji artykułów znajdziesz na listach wyboru także pozycję Użyj ustawień artykułu.

Po angielsku to się nazywa Category Blog

RedBaron
22-03-2015, 17:15
Dziękuję bardzo za naprowadzenie.

Mam wrażenie, że chyba zaskoczyłem.
Jeśli tak jest w istocie to skorygowana hierarchia ustawień, którą wcześniej przytoczyłem, dla J3.4.1 powinna wyglądać tak:

8202