PDA

Zobacz pełną wersję : Quiz 0.81 PL 0.81 - brak rankingu użytkowników



preart
06-03-2007, 22:47
Witam.
Tak jak napisałam w temacie. Zainstalowałam komponent quiz i owszem rozwiązać można, odpowiedzi się pokazują, ale jest tutaj także opcja TOP 10 i tutaj mam problem. Nie pokazują się użytkownicy, którzy brali udział w quizie. I choć jestem zalogowana wyskakuje komunikat:
Nie ma jeszcze żadnych wyników tego testu.
Uwaga: Zaloguj się, aby przeglądać ten wykaz!
Czy ktoś wie co z tym zrobić?
proszę o pomoc

rallyfahrer
02-12-2009, 17:58
Odświeżam temat, ponieważ mam ten sam problem.
Wie ktoś jak to rozwiązać ?
Proszę o pomoc i pozdrawiam.

SainzT4
10-12-2009, 18:37
Ja również mam ten sam problem. Na Mambo wszystko działa ok, a na Joomla 1.5.11, wszystko prócz TOP10.
Będzie ktoś tak dobry i pomoże rozwiązać problem ? Bardzo proszę !

zwiastun
10-12-2009, 20:33
Rozszerzenie działa w trybie zgodności wstecznej. Albo się trzeba pogodzić, że nie wszystko działa, albo zlecić programiście przeróbki, albo czekać na kogoś, kto a nuż już to poprawił

rallyfahrer
23-12-2009, 19:47
Tak więc zwracam się z pytaniem, ile kosztowałaby taka przeróbka ? Chodzi tylko o to żeby działały wyniki zalogowanych użytkowników.

Jola
09-01-2010, 01:13
Witam,
komponent ma szansę zainstalować się poprawnie i zadziałać tylko wtedy gdy na serwerze są włączone krótkie znaczniki (short_open_tag ) czyli poprawnie odczytywane będą skrypty php zaczynające się od <? (bez php)
Tak z ciekawości zapytam, czy panel administracyjny działa poprawnie i czy w pozycji menu pojawiają się opcje konfiguracyjne koponentu?
Jeśli komponent działa poprawnie, a jedynym problemem jest brak wyświetlania TOP 10 to:
- po pierwsze trzeba wiedzieć, że do tego rankingu komponent zapisuje tylko jeśli użytkownik jest zalogowany i do momentu podania "prawidłowej" odpowiedzi.
- po drugie potrzebna jest do tego kolumna isstat w tabeli #__quiz.
Jeśli jej nie ma należy za pomocą np. phpMyAdmina wykonać kod:

ALTER TABLE jos_quiz ADD `isstat` TINYINT DEFAULT '0' NOT NULL AFTER `ispub`Jeśli przedrostek tabeli jest inny niż jos_ trzeba wpisać w polecenie sql używany przedrostek.
- po trzecie informacja "Zaloguj się, aby przeglądać ten wykaz!" pojawia się zawsze - bez żadnej zależności, więc trzeba usunąć ją z pliku językowego lub z pliku odpowiedzialnego za jej wyświetlanie.
To tyle jeśli chodzi o szybkie uwagi - gruntowna przeróbka wymaga dużo więcej pracy.

rallyfahrer
09-01-2010, 18:07
Na wstępie chciałem podziękować za zainteresowanie problemem.

Panel administracyjny działa jak najbardziej poprawnie. Jedyna rzecz, która nie działa to ten nieszczęsny wykaz użytkowników (TOP10).

Podany kod wykonałem w phpMyAdmin'ie, ale bez rezultatów. Pozostało bez zmian :(

Jola
09-01-2010, 18:17
Zaloguj się i wypełnij quiz, sprawdź czy coś się pojawi.

rallyfahrer
09-01-2010, 19:07
Właśnie sprawdzałem wypełniając quiz. Niestety dalej to samo :(

Jola
09-01-2010, 19:33
W pliku components/com_quiz/quiz.php linia 61 jest

$task = getRequestParam("task");
$Itemid = getRequestParam("Itemid");pod spodem dopisać :

$tid = getRequestParam("tid");//dodaneZapisać. Po modyfikacji ma wygladać tak:

$task = getRequestParam("task");
$Itemid = getRequestParam("Itemid");
$tid = getRequestParam("tid");//dodane

rallyfahrer
09-01-2010, 22:27
Jak narazie wygląda na to, że działa :)

Dziękuję serdecznie !

Delux
10-01-2010, 16:44
skąd można pobrać ten komponent?

Jola
10-01-2010, 16:54
Zasoby Joomla.pl (http://www.joomla.pl/component/option,com_docman/task,search_result/Itemid,66/)

poziq
22-03-2010, 15:06
u mnie rozwiązanie jolaass niestety nie działa ale to nie jest największy problem, gdyż same pytania i odpowiedzi na nie pojawiają się całkiem po prawej stronie jakby były ograniczone jakimś parametrem do mniej więcej 100px przestrzeni i wyrównane do prawej. proszę o pomoc. może ktoś wie jak zrobić aby pytania znajdowały się na środku lub choćby z lewej strony.

poziq
22-03-2010, 15:22
wygląda to tak
2347