PDA

Zobacz pełną wersję : Optymalizacja z nowym serwerem po przeniesieniu na NQ.pl z inną domeną



salon11
25-03-2015, 19:00
Witam.
Zrobiłem sobie backup stronki, która stworzyłem, konkretnie: http://salon.demojoomla.com/

Rozpakowanego zipa wrzuciłęm na serwer. Zmieniłem dane w pliku configuration.php tzn. linijki: public $user, $password, $db.
Co jest nie tak i dalczego moja srona na nowym hostingu wygląda tak: http://new-life-zabkowice.pl

Sami zobaczcie, błagam was o pomoc! :(

mac
25-03-2015, 23:32
jak widac zrobiles backup strony akeeba, wiec po kiego zmieniasz dane w configuration.php, poczytaj co to w ogóle akeeba backup

zwiastun
26-03-2015, 00:28
1. Nie panikuj, nie blagaj, nie módl się, nie krzycz. Żadne z tych zachowań nie pomoże Ci rozwiązać problemu.
2. Stronę masz, więc żaden problem, bo to tylko odtworzona z backupu nie działa.
3. A nie działa, bo np.
* serwer na nowym hostingu nie spełnia technicznych wymagań Joomla (sprawdziłeś, czy spełnia?)
* serwer nie spełnia wymagań technicznych AkeebaBackup - raczej mało prawdopodobne, jeśli spełnia wymagania Joomla, ale jeśli nie spełnia...
* pakiet backupu został źle rozpakowany - raczej mało prawdopodobne (bo kickstart by w ogóle nie rozpakował), ale możliwe.
* namieszaleś w pliku configuration.php (zobacz uwaga @Maca)

Z komunikatu można przypuszczać, że na serwerze nie działa funkcja PHP parse_ini_file - zapytaj o to administratora bądź umieść na serwerze plik php z kodem

<?php phpinfo(); ?>
i uruchom go, a następnie odszukaj informację, czy taka funkcja nie jest przypadkiem wyłaczona. I wówczas interweniuj u administratora.

salon11
26-03-2015, 02:49
jak widac zrobiles backup strony akeeba, wiec po kiego zmieniasz dane w configuration.php, poczytaj co to w ogóle akeeba backup

a nie muszę ich zmieniać? Poprzednio widniały tam dane z demojoomla.com, a ja przenoszę stronę na nowy serwer i domeną, więc co zrobić??

@zwiastun
Na serwer powędrował rozpakowany Zip (katalogi itd.). Kickstart.php z resztą plików kickstart core, wklejone do ktalogu z www, wtyczka się odpala po wpisaniu www.domena.pl/kickstart.php. Ale nic dalej z tm nie robiłem nie konfigurowałem tego kickstarterem, bo nie wiem jak.


Z komunikatu można przypuszczać, że na serwerze nie działa funkcja PHP parse_ini_file - zapytaj o to administratora bądź umieść na serwerze plik php z kodem
Kod PHP:
<?php phpinfo(); ?>

i uruchom go, a następnie odszukaj informację, czy taka funkcja nie jest przypadkiem wyłaczona. I wówczas interweniuj u administratora.

jak nazwać plik .php z tym kodem? Umieścić go w katalodu strony www? Jak go uruchomić następnie?


Dziękuję za pomoc wszystkim. Prosze o pomoc, ponieważ jest to dla mnie bardzo pilne, pozdrawiam!

bllum
26-03-2015, 09:59
wypakuj kickckstart do folderu z backupem, usuń zbędne pliki językowe, zostaw najlepiej tylko PL, oczywiście bez usuwania plików z rozszeżeniem .js uruchom twojadomena.pl/kickstart.php i postępuj zgodnie z instrukcjami

do folderu skopiój również plik z backupem

salon11
26-03-2015, 10:20
wypakuj kickckstart do folderu z backupem, usuń zbędne pliki językowe, zostaw najlepiej tylko PL, oczywiście bez usuwania plików z rozszeżeniem .js uruchom twojadomena.pl/kickstart.php i postępuj zgodnie z instrukcjami

do folderu skopiój również plik z backupem
Tak więc skopiowałem plik.jpa backupu + katalogi z backupu strony, która była w zip. Mam wszystkie w jednym folderze na serwerze. Czy o to chodziło? Po wpisaniu mojadomena/kickstart.php wyświetla się strona kickstartera z instrukcjami, czy o to chodziło i czy to rozwiąrze ten problem?

W zakładce na kickstarterze: "Odtwarzanie bazy danych głównej witryny" Dane którego serwera mam podać? użytkownik, hasło itp? Te z joomli, czy te z nowego serwera i w polu localhost co mam wpisać??

bllum
26-03-2015, 10:40
doładnie tak, utwórz tylko wcześniej nową bazę danych

- - - Updated - - -


W zakładce na kickstarterze: "Odtwarzanie bazy danych głównej witryny" Dane którego serwera mam podać? użytkownik, hasło itp? Te z joomli, czy te z nowego serwera i w polu localhost co mam wpisać??

te z nowego serwera, użytkownik i hasło pozostanie to samo jeśli nie uzupełnisz pól

salon11
26-03-2015, 10:44
Jak utworzyć wcześniej nową bazę danych?
Czyli te dane, które mam podane w totalcomanderze do komunikacji z serwerem, czy te, które są na NQ.pl, tj. moja nazwa uzytkownika tam i hasło?? czy te normalnie z Total COmandera?
Uff już prawie jest... ehh

Mam tak:
Rodzaj bazy danych: MySQL
Nazwa serwera bazy danych hosta: maciejowski.nq.pl
Nazwa użytkownika: webmaster
hasło: hasło
Nazwa bazy danych: webmaster

Nie wiem jak to zrobić ....

salon11
26-03-2015, 11:16
Jak utworzyć wcześniej nową bazę danych?
Czyli te dane, które mam podane w totalcomanderze do komunikacji z serwerem, czy te, które są na NQ.pl, tj. moja nazwa uzytkownika tam i hasło?? czy te normalnie z Total COmandera?
Uff już prawie jest... ehh

Mam tak:
Rodzaj bazy danych: MySQL
Nazwa serwera bazy danych hosta: maciejowski.nq.pl
Nazwa użytkownika: webmaster
hasło: hasło
Nazwa bazy danych: webmaster

Nie wiem jak to zrobić ....

Wyświetla mi bład- nie można się połączyć z bazą danych.
Pomóżcie, ręce już mi opadają. Jest jakaś instrukcja jak to zrobić od początku do końca?

bllum
26-03-2015, 11:51
widocznie podajesz błędne dane bazy danych, kickstart prowadzi za rączkę, trzeba tylko posiadać wiedzę na temat własnego serwera

to co masz w TC to dane konta FTP, to jak dodać bazę odnajdziesz napewno w dokumentacji firmy hostingowej

zwiastun
26-03-2015, 11:54
Bądź tak dobry i po prostu poczytaj, jak korzystać z Akeeba Backup:
http://wiki.joomla.pl/Akeeba_Backup/Odtwarzanie_witryny_-_instalacja_witryny_z_kopii

salon11
26-03-2015, 12:48
Działa!
Dziękuję za cierpliwość. Jestem jeszcze bardzo zielony w tych sprawach.
Jedena mała korekta, jak się pozbyć tego komunikatu: "Warning: is_readable() [function.is-readable (http://new-life-zabkowice.pl/function.is-readable)]: open_basedir restriction in effect. File(/etc/joomla.pub) is not within the allowed path(s): (/alt/home/webmaster.maciejowski/:/home/webmaster.maciejowski/:/usr/lib/php:/var/lib/php/maciejowski) in/alt/home/webmaster.maciejowski/html/new-life/plugins/system/autologin/autologin.php on line 36"
Jest wyświetlany na górze strony: http://new-life-zabkowice.pl/

bllum
26-03-2015, 12:49
wyłącz komunikaty w ostawieniach PHP to już ustawienia serwera a nie joomla

salon11
26-03-2015, 13:04
Rozumiem. Orientuje się ktoś jak to zmienić na serwerze NQ.pl?

lub jeśli miał bym się dostosować do wyświetlanej instrukcji:
W wymienionym pliku: autologin.php w linii 36 ( jak w instrukcji) mam:
if (open_basedir($this->params->get('public_key_location', false)))
$this->_key = file_get_contents($this->params->get('public_key_location'));

Jak dostosować się do tego polecenia, aby poprawić ten błąd?

salon11
26-03-2015, 15:36
w phpAdmin wszystkie komunikaty są wyłączone i dalej lipa. Jakieś pomysły?

bllum
26-03-2015, 15:41
nie chodzi o phpMyAdmin tylko o ustawienia PHP serwera

salon11
26-03-2015, 15:50
Tak więc od czego zacząć? Sprawdzałem ustawienia nq NQ.pl gdzie mam serwer i na phpMyAdmin, gdzie powinienem zacząć?