PDA

Zobacz pełną wersję : Przeniesienie z komputera lokalnego na serwer home.pl



grand232
27-03-2015, 13:17
Witam.
Chcę przenieść stronę Joomla z komputera lokalnego na serwer home.pl. Na PC lokalnym strona działa na Joomla_2.5.27-Stable. Na serwerze home.pl zanstalowałem to samo czyli Joomla_2.5.27-Stable. Z PC lokalnego wysłałem pliki na home.pl podmieniając pliki "świeżej" instalacji na stronę właściwą. Zanim usunąłem tabele z bazy danych i zastąpiłem tabelami z lokalnego PC strona na serwerze uruchamiała się jak po czystej instalacji ale gdy zamieniłem bazę danych pojawił się komunikat błędu:
Table 'nazwabazy.g2WartoPl2_session' doesn't exist SQL=INSERT INTO `g2WartoPl2_session` (`session_id`, `client_id`, `time`) VALUES ('2bf17c231d68a6dd87d30afc7811da7a', 0, '1427455776')
Sprawdzałem w bazie jest tabela _session więc niby powinno być ok ale nie jest.
Procedurę przeniesienia wykonałem z tej instrukcji http://wiki.joomla.pl/Jak_skopiowa%C4%87_witryn%C4%99_z_komputera_lokaln ego_na_zdalny_serwer%3F

Jak naprawić ten błąd?

bllum
27-03-2015, 13:38
Najprościej backup w akeeba i przywrócenie przez kickstart. Albo przenieś wszystko ręcznie, łącznie z bazą danych.

grand232
30-03-2015, 14:52
Backup w akeeba i przywrócenie przez kickstart nic nie dało. Walczę już parę dni. Wysyłam pliki w trybie binarnym i też nic.
Jak zmieniłem prefix tabeli w configuration.php zamieniając duże litery na małe to zamiast strony otwiera mi się biała strona zaplecze administratora też biała strona.

bllum
30-03-2015, 15:08
Backup w akeeba i przywrócenie przez kickstart nic nie dało.
Co oznacza "nic nie dało"?



Jak zmieniłem prefix tabeli w configuration.php zamieniając duże litery na małe
Może się nie znam, ale jaki cel miało takie posunięcie?

Białe strony to pewnie efekt braku połączenia z bazą.

Pawelo31
30-03-2015, 17:53
Ja nie mam problemu jak robię takim sposobem.
Zrób kopie komponentem akeeba z ustawieniami które wygenerują archiwum zip nie jpa. Kopie robisz oczywiście skąd przenosisz w twoim przypadku na stronie postawionej lokalnie. Wgraj backup przez ftp do katalogu gdzie chcesz postawić stronę i wgraj tam plik php coś takiego

<?php
$zip = new ZipArchive();
if ($zip->open("site.zip") !== TRUE) {die ('Blad rozpakowywania archiwum.');}
$zip->extractTo(".");
$zip->close();
echo 'rozpakowano';
?>
gdzie site.zip - nazwa twojego archiwum. Nazwa pliku php nie ważna odpal w przeglądarce go i gdy rozpakuje pojawi sie napis rozpakowano. później wejdź w domene i rozpocznie się instalacja

bllum
30-03-2015, 19:15
Zrób kopie komponentem akeeba z ustawieniami które wygenerują archiwum zip nie jpa

Kolego, może być jpa. Wydaje mi się że cały problem polega na tym że to home.pl i odwieczne z nim problemy :). Utwórz subdomenę (ważne aby była bez separacji serwisu), przekieruj na folder z backupem akeeba, skopij tam też kickstart. Wtedy powinno zadziałać

Pawelo31
30-03-2015, 20:55
Ja zawsze stosuje zip teraz bo są 2 udogodnienia. Mogę wyjąć jakiś plik lub instalator i sprawdzić np plik konfiguracyjny. Po drugie mogę nadpisać pliki jeśli coś jest już w katalogu. Kickstart tego nie udostępnia. Zapomniałem też o ustawieniach domeny o których napisał *bllum. Możesz ustawić domenę z separacją serwisu ale w katalogu gdzie strona umieść plik php.ini z zawartością
magic_quotes_gpc=off
max_input_vars=5000
memory_limit=256M
max_execution_time=600
max_input_time=600
connect_timeout=120

Jola
30-03-2015, 20:56
Pierwsze pytanie: czy Twoja nazwa bazy jest zgodna z nazwą w configuration.php
Drugie pytanie: Czy Twoje przyrostki tabeli w bazie danych to: g2WartoPl2?
Trzecie pytanie czy w bazie masz tabelę g2WartoPl2_session?
Komunikat mówi wyraźnie: w bazie nazwabazy nie ma tabeli g2WartoPl2_session !!!

grand232
31-03-2015, 08:40
Pierwsze pytanie: czy Twoja nazwa bazy jest zgodna z nazwą w configuration.php
Drugie pytanie: Czy Twoje przyrostki tabeli w bazie danych to: g2WartoPl2?
Trzecie pytanie czy w bazie masz tabelę g2WartoPl2_session?
Komunikat mówi wyraźnie: w bazie nazwabazy nie ma tabeli g2WartoPl2_session !!!

1. Tak
2. Tak
3. Tak, tylko jest ona wpisana małymi literami g2wartopl2_session
Próbowałem nawet naprawić tabelę g2WartoPl2_session ale nic to nie zmieniło.

Czy przyczyną może być inna wersja php na Pc loalnym i na serwerze czy raczej nie?

pkosela
31-03-2015, 10:07
3. Tak, tylko jest ona wpisana małymi literami g2wartopl2_session
Czyli nie masz tabeli g2WartoPl2_session, tylko g2wartopl2_session.
Duża litera i mała litera, to dwa różne znaki.

grand232
31-03-2015, 10:18
Czyli nie masz tabeli g2WartoPl2_session, tylko g2wartopl2_session.
Duża litera i mała litera, to dwa różne znaki.
W pliku configuration.php z dysku lokalnego mam wpisane z dużymi literami i na lokalnym PC to działa chociaż w bazie danych wszystko jest małymi literami w nazwach tabel.

bllum
31-03-2015, 10:43
W pliku configuration.php z dysku lokalnego mam wpisane z dużymi literami i na lokalnym PC to działa chociaż w bazie danych wszystko jest małymi literami w nazwach tabel.

zrób jak pkosela napisał i napisz czy zadziałało zamiast porównywać lokalnego kompa z Windowsem - jak myślę - z hostingiem opartym na systemie linux.

Jola
31-03-2015, 17:02
Cytat Wysłane przez Jola Zobacz wiadomość
Pierwsze pytanie: czy Twoja nazwa bazy jest zgodna z nazwą w configuration.php
Drugie pytanie: Czy Twoje przyrostki tabeli w bazie danych to: g2WartoPl2?
Trzecie pytanie czy w bazie masz tabelę g2WartoPl2_session?
Komunikat mówi wyraźnie: w bazie nazwabazy nie ma tabeli g2WartoPl2_session !!!
1. Tak
2. Tak
3. Tak, tylko jest ona wpisana małymi literami g2wartopl2_session
Próbowałem nawet naprawić tabelę g2WartoPl2_session ale nic to nie zmieniło.

Czy przyczyną może być inna wersja php na Pc loalnym i na serwerze czy raczej nie?
Nie będę komentować.
Twoje odpowiedzi powinny brzmieć:
1 Tak (jeśli wielkość liter sie zgadza)
2 Nie
3 Nie
Rozwiązanie - zmienić nazwę przedrostka tabel w configuration.php, tak żeby był identyczny z bazą.

grand232
01-04-2015, 08:03
Po kontakcie z infolinią podnieśli mi wersję php i strona częściowo zaczęła działać. Częściowo dlatego, że zaplecze działa ale co jakiś czas pojawia się "Nie odnaleziono serwera..." zwłaszcza gdy zmieniam jakiś ustawienie i wtedy pomaga kliknięcie w pasek adresu i kliknięcie enter bo zwykłe odświeżenie strony przyciskiem przeglądarki nie działa.

grand232
02-04-2015, 10:53
Strona już działa ale musiałem wyłączyć "proste adresy" nie wiem dlaczego tak jest.
Mam jeszcze problem z zapleczem administracyjnym. Po zalogowaniu w panelu jak zmieniam jakieś ustawienia to pojawia mi się komunikat "Nie odnaleziono serwera" i zwykłe odświeżanie strony nie pomaga tylko klikam na adres i naciskam enter wtedy pojawia się normalnie strona zaplecza i zmiany są zaakceptowane.
Da się to jakoś naprawić?

zwiastun
02-04-2015, 15:36
Da się to jakoś naprawić?
Da się - w Internecie są odpowiedzi, wyjaśnienia, opisy. Na forum też. Najprostszy sposób - zmienić hosting na taki, na którym szanuje się klientów i gdy się skomplikowało im życie swoimi niedorobionymi rozwiązaniami, to się ich przynajmniej wspiera odpowiednim serwisem technicznym.

Nie gniewaj się, ale musisz po prostu poszukac odpowiedzi, bo nie sądzę, że jeszcze komuś będzie się chciało po raz kolejny naprawiać home.pl-owe niedoróbki.