PDA

Zobacz pełną wersję : Statyczna Strona na Joomla 3



thordur
29-03-2015, 10:13
Pewnie dziwnie to zabrzmi, ale mam znajomego, dla którego mam przygotować statyczną stronę pod Joomlę 3. Mam doświadczenie w podobnych pracach, ale w wersji 2.5. Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć, jakich zmian w kodzie musze dokonać, aby podczepić statyczną stronę html pod Joomlę 3?

zwiastun
29-03-2015, 15:19
Mam doświadczenie w podobnych pracach, ale w wersji 2.5.
A to ciekawe, opisz.


Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć, jakich zmian w kodzie musze dokonać, aby podczepić statyczną stronę html pod Joomlę 3?
Dokładnie takich samych, jak te, co wynikają z Twojego doświadczenia w podobnych pracach, ale w wersji 2.5.

thordur
29-03-2015, 16:33
No właśnie próbowałem w podobny sposób jak w wersji 2.5 podpiąc kod html pod Joomlę 3, czyli w miejsce, gdzie miała pojawiać się główna treść wklejałem <jdoc:include type="component" />, a w miejsca gdzie miały pojawić się moduły <jdoc:include type="modules" name="nazwa_modułu" style="xhtml" />. Nie wiem, czy np. w templateDetails.xml nie powinienem zmienić czegoś z racji wgrywania szablonu do Joomli 3, gdyż ewidentnie w wersji 2.5 instaluje się bez problemu, a w wersji 3 już pojawia się błąd.
Miałem przerwę z Joomlą, stąd moje obawy, czy coś nie zmieniło się w strukturze kodu w wersji 3.

zwiastun
29-03-2015, 17:29
Nie rozumiem, o czym piszesz.
Co to znaczy:

próbowałem [...] podpiąc kod html pod Joomlę 3
Gdzie ten kod "próbowałeś podpiąć"? W pliku html? Co z tego miało wyniknąć? Jak to miało działać?


Pewnie dziwnie to zabrzmi, ale mam znajomego, dla którego mam przygotować statyczną stronę pod Joomlę 3.
Jeśli dobrze rozumiem, to masz dotychczasową statyczną stronę przerobić na stronę działającą na Joomla 3.x, czyli:
a) zbudować w Joomla podobna strukturę, jak miała strona statyczne
b) przenieść do Joomla treści i funkcjonalności
c) odwzorować wygląd graficzny (stworzyć szablon wyświetlający treści tak, jak w stronie statycznej)
Jeśli tak, to poniżej masz link do opisu procedury:
http://wiki.joomla.pl/Jak_przekszta%C5%82ci%C4%87_istniej%C4%85c%C4%85_s tron%C4%99_internetow%C4%85_na_witryn%C4%99_Joomla !%3F
Artykuł napisany był dla Joomla 1.5, ale zasady ogólne są takie same

thordur
30-03-2015, 08:38
Dzięki za podpowiedź. Dokładnie o cos takiego chodziło. Po prostu szablon przygotowany pod Joomle 2.5 (statyczny) nie instalował się na Joomli 3. Pomyślałem, że być może nastąpiły jakieś zmiany w pliku index.php lub templateDetails.xml.